Ranking na 2019 r.: A gdzie nasze szkoły?

5

W tym roku w 21. już edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 zwyciężyły dwie warszawskie szkoły: XIV LO im. Stanisława Staszica (najlepsze liceum) i Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). W tabeli uwzględniającej tysiąc szkół średnich o najlepszym wyniku nauczania w kraju znalazły się też cztery szkoły powiatu wołomińskiego.

Jak co roku, w rankingu swoje miejsce znalazły: Technikum Ekonomiczne w ZSE w Wołominie (44 miejsce na Mazowszu i 365 miejsce w krajowym rankingu- spadek z 260 miejsca) oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie (129 na Mazowszu i 692 miejsce w rankingu głównym).

W tym roku niespodzianka. W rankingu Perspektyw znalazło się także Katolickie Liceum im. Bł. B. Markiewicza w Markach – na 45 miejscu szkół na Mazowszu i 164 miejscu w Polsce. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. Bez przesady z tymi rankingami. najbardziiej zdolni uczniowie gimnazów czy teraz szkół podstawowych, zawsze pójda do Warszawy, bo tamtejsze szkoły oferuja troche wyzszy poziom nauczania/ , szkoły te sa tez bardziej sprofilowane, wiecej jest róznych innych ofert zajeć, no i co bardzo ważne działa magia stolicy. Np. do Władysława IV chodza dzieci z Warszawy, ale jest bardzo wiele osób z miejscowości podwarszawskich, głównie prawa strona Wisły/ kwestia dogodnego dojazdu/
    Oczywiscie trzeba starac sie podnosic poziom nauczania w naszych szkołach, ale raczej nie dorównamy stolicy.

  2. Ciekawe czy Perspektywy zmieniły coś w metodzie rankingowania, bo nie za bardzo juz wierze w te rankingi.
    „Ranking Maturalny „Perspektyw” co najmniej dwukrotnie został poważnie zafałszowany – podał we wtorek Onet.pl. Jak pisze portal, szefostwo „Perspektyw” mimo wiedzy o poważnym błędzie w obliczeniach i o dyskryminacji uczniów niedowidzących od kilku lat bagatelizowało sprawę i nie chciały publicznie przyznać się do błędu, ani sprostować wyników. ”
    https://natemat.pl/259981,bledy-w-wyliczeniach-zafalszowywaly-wyniki-w-popularnym-rankingu-maturalnym

  3. Ciekawostka: na stronie LXX Olimpiady Matematycznej znalazłem ciekawe informacje. Otóż podano listę osób, które przeszły do II etapu. Interesujące są wyniki z woj. Mazowieckiego i Podlaskiego (razem). Daje obraz Matematyki w obu województwach. Staszic – 98 osób, Władysław IV 4 osoby, Batory 4 osoby, Czacki 1 osoba, Reytan 2 osoby, Hoffmanowa 1. Ciekawostką zaś jest to, że na czele tej listy jest uczeń 2 klasy liceum im. Jana Pawła II w Wołominie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj