Taxi nie dla seniora

Taxi nie dla seniora

Pomysł wyborczy obecnej burmistrz Wołomina nie był autorski, bo zamierzają go zastosować także inne gminy w Polsce. Przekonywanie seniorów do głosowania na swoją osobę w zamian za obietnice darmowego podróżowania taksówkami odniosło skutek, i teraz trzeba przyrzeczenie zrealizować. Problem w tym, że pieniędzy na darmowe kursy na próżno szukać w tegorocznym budżecie.

Pilotażowy w skali kraju program „Taksówka dla seniora” rusza już w Kielcach czy we Wrocławiu. Jest skierowany do mieszkańców powyżej 60. roku życia, którzy mają problem z samodzielnym poruszaniem się i korzystaniem z komunikacji miejskiej. Kilka razy w miesiącu mogą wezwać taksówkę i wybrać się w dowolny rejon miasta. Takie samo hasło znalazło się także w programie wyborczym Elżbiety Radwan, w którym czytamy: „TAXI Senior – wprowadzimy usługę darmowych dojazdów do kluczowych punktów na terenie Gminy”.

Na sesji budżetowej radna Agnieszka Koza powiedziała więc „sprawdzam” i zapytała burmistrz kiedy ruszy program, ponieważ nie widzi tej pozycji w nowym budżecie gminy.

– Szanowna pani, ja mam pięcioletnią kadencję, wstępne rozmowy już były na ten temat, a dziękuję że pani czyta wszystkie programy wyborcze – odpowiedziała burmistrz (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(5) Comments

 1. mikun

  Bardzo dobrze Pani burmistrz odpowiedziała. Teraz niech jej koleżanka rządząca w Kobyłce, zapamięta sobie ten tekst, bo może jej się przydać w odpowiedziach na pytania o basen

  1. Lena

   Przed wyborami dużo obiecała,a po zobaczycie sami juz na dzień dobry chciała podwyższyć podatki, teraz śmieci cudnie

 2. zibi

  Oczywiscie pod koniec kadencji to się zrobi. Dobry i rok mniejszych wydatków. Kiełbasa wyborcza przed wyborami jest bardzo tania, ale juz po bardzo drozeje. Klasyka

 3. krystyna

  Każdy kandydat na radną, albo radnego miał swój program - MAM NADZIEJĘ,ŻE JUŻ WYWIĄZAŁ SIĘ ZE SWOICH OBIECANEK!!!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *