Wołomin: Podwyżka w żłobkach

33

Kolejna niespodzianka dla mieszkańców Wołomina. Od stycznia o 40 proc. wzrosła opłata za żłobki. Rodzice są w szoku i apelują do nas o interwencję, ale władze odpowiadają.

– Jestem mieszkańcem Wołomina od ponad roku. W końcu upływającego roku posłałem młodsze dziecko do żłobka. Z uwagi na to, że nie ma w Wołominie państwowego żłobka w prywatnej placówce dowiedziałem się, że oprócz dotacji państwowej w Wołominie przysługuje też dotacja od władz miasta. Opłata za żłobek po obu dotacjach wynosiła ok. 550 zł. Dotacja ta była jednym z powodów, dla których nasza rodzina wybrała Wołomin jako miejsce zamieszkania. Myśleliśmy z małżonką: „miasto przyjazne dla maluchów…”. Chcieliśmy aby maluch chodził do żłobka w przyjaznym mieście które rozumie potrzeby młodych rodziców. Niestety chyba zawiedliśmy się – informuje nas Czytelnik.

Jak relacjonuje, właściciele żłobka poinformowali rodziców, że burmistrz Radwan zmniejsza dotację samorządową na dziecko dla prywatnego żłobka. (…) Jak się okazało, nie informując rodziców, burmistrz Wołomina zmniejszyła dotację miejską, co przekłada się na kwotę około 100 zł/dziecko za czesne. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

33 KOMENTARZE

  • Najpierw podwyzszyla sobie pensje,pozniej nam oplaty za śmieci grom wie z jakiego powodu,teraz ma powrócić temat podwyżek za nieruchomości. Coraz lepiej

 1. Dlaczego podwyzek nie było w zeszłym roku, tylko teraz kumulacja, gdzie sie nie obejrzysz to podwyzki, co sie takiego stało,ze wtedy nie a w tym roku ,juz po wyborach taki wysyp??????????? Moze p.Burmistrz zechciałaby sie wypowiedziec. Przyznaje pytanie retoryczne ale moze sie myle.
  Zapytam jeszcze czy w tym roku planowana jest podwyzka za wode i CO?????????????????

 2. Pani Radwanowa zrobiła obnizkę bonifikaty do żłobków po cichu i rozesłała informację do podmiotów opiekuńczych tłumacząc zmianę „ukłonem w stronę aktywizacji zawodowej kobiet”. Mówiąc krótko: ” idzta kobity do roboty bo ja wam do żłobka nie będe dopłacać”.
  TAKIE RZECZY TYLKO W WOŁOMINIE.

 3. Ja pamiętam jak w spocie wyborczym Radwanowej wystąpiła pani Kocik (żona kandydata na radnego)z dzieckiem na ręku w tle park przy domu Nałkowskiej i zachwalała prorodziną polityke kandydującej burmistrz. Teraz się powinna spalić ze wstydu że swoją twarzą uwiarygadniała oszustwo.

 4. Kocik to ten co robi pikne zdjęcia pani burmiszcz na plakaty i banery. Taki miszcz od zdjęć, grafiiki i lejautu, Doradca od tego jak się ładnie uśmiechać. Tanio ulotki wyprojektuje i wydrukuje. Pani Burmiszcz ma z niego pożytek; on z pani burmiszcz też. Akurat w tej sytuacji pewnie nie miał do filmiku aktorki więc wziął żonę…. Wielkie mico…..Zapałacone? Zapłacone.

 5. To tak jakby mieć w domu „dom uciech” i płacić za uciechy. jak klient z ulicy…. Po prostu Monty Python…. Jak się nazywa szefowa takiego domu uciech…..?To chyba lepsze określenie od pchła szachrajka….

 6. Wołomin – Miasto z PSZOKIEM i RIPOKIem (nie wiem z którego w końcu smierdzi) z wysokimi opłatami komunalnymi i podatkami dla przedsiebiorców (tego sie na szczęscie nie udało wprowadzić Radwan) drogimi mediami (woda w Wołominie jest jedną z najdroższych w powiecie), bez żłobka miejskiego w którym miasto wycofuje pomoc finansową dla dzcie żłobkowycj – idealne miejsce do życia po prostu. Pani rRdwan posługuje sie osobliwą dialektyką quasi marksistowską – płaccie wiecej a bedzie Wam lepiej

 7. Kocik robi zdjęcia, filmy i się śmieje, Dziąba rzadko widywany (jest zatrudniony w UM?), Kudłaty – naczelny rzeźnik Radwanowej gdzieś się zabunkrował i czeka na kolejną kampanie, Martel na osirze został specjalistą od sportu. Radni Pozytywnego Wołomina popełniają błąd za błędem i chowają się po kątach. Wyjątek to Cudny który nie boi się konfrontacji z mieszkańcami. Zbieć ubiegła swoją byłą szefową i uruchomiła program taksówki dla seniora praktycznie bez kosztowo ale w Kobyłce. Ela chciała kupić samochód za ponad 100 tys dla urzędu ale nie dla seniorów. Obietnica wyborcza taxi dla seniora na razie nie zrealizowana. Wołomin bez PR bez zarządcy. Dziąbo, Kudłaczu, Martelu wracajcie i ratujcie swoją szefową bo za kilka lat nie będziecie mili co zbierać.

 8. Prośba do opozycyjnych radnych miejskich o zapytanie do władz miasta o informację o ile wzrosły koszty prądu zużywanego w parku przy domu nad łąkami i jak to się ma do „zwiększenia przychodów miasta z tytułu obniżki miejskiej ulgi do żłobka prywatnego.
  Park nie działa w sezonie zimowym więc pytam się po co i dla kogo świeci się tam tyle świateł? Bo ja to widzę tak: trzeba zabrać rodzicom dzieci żłobkowych żeby doświetlić wyborczy park z którego w zimie (i w lato po zmroku) nikt nie korzysta. TO JEST NIEGOSPODARNOŚĆ !

 9. Zrobiłam kalkulację wzrostu wydatków dla mojej rodziny (4 osoby)
  – śmieci – 300 zł rocznie więcej
  – żłobek – 1200 zł rocznie więcej (pani burmistrz zapowiedziała że to nie koniec zmian w dopłatach)
  – ciepło – ok 300 zł rocznie więcej
  Razem władze miejskie zabrały nam 1800 zł. To są twarde dane jak w Wołominie regulowana jest polityka prorodzinna Jest to koszt 10 dniowych kolonii letnich dla mojego dziecka na które w tym roku chyba nie pojedzie. To jest okropne.

 10. Mamo, ale masz 500+. Miało być to przeznaczane na potrzeby dzieci. Już ludzie widzicie jaki to manewr – masz 500+ a koncie 2000-. Dalej wierzycie w obiecanki cacanki?

  • Państwo (czyli obecnie znienawidzony przez Ciebie PIS) dopłaca do prywatnych żłobków w Wołominie prawie dwa razy więcej niż miasto. 500+ jest zdefiniowane na inne cele – Twój argument jest więc w tym przypadku kompletnie chybiony kolego.

 11. Te pieniądze zabrała mi pani Elżbieta Radwan – burmistrz Wołomina – nikt inny. To ona sygnowała dokumenty. Sprawdź na BIP koniec grudnia

 12. Trolle okołourzędowe rozmywają rozmywają, rozmywają temat aż ucichnie. Tu Pisem ich tu 500 plus. I co gorsza tak pewnie będzie że się rozmyje

 13. Jesli byłby potrzebny link to służę. Na BIP widać że sprawa ma drugie dno: pani Burmistrz najpierw ogłosiła konkurs na opiekę żłobkową z kwota podobną do ubiegłorocznej, potem go unieważniła i nastepnie ogłosiła nowy ze zmniejszoną kwotą. I to tak zaraz przed Wigilią – znaczy w prezencie dla rodziców. W tle zawirowania z ustaleniem wysokości lokalnych podatków. jak się tu nie udało wyrwać (bo musi przejśc przez Radę) to walniemy trochę tu, trochę tam zarządzeniami (tu nie potrzeba Rady)

 14. A tak swoją droga to chciałabym wiedzieć co Pani Radwan zrobi z „zaoszczędzoną” szybkim zarządzeniem kwotą ponad 200 tys. Na co zostaną wydane????

 15. Posada miejskiego ogrodnika – pewnie tam pójdzie kasa. Taki pomysł naszej pani burmistrz która jest estetką ogrodniczą: kwiecisty pasaż ala miejscowości uzdrowiskowe i miejski ogrodnik.

 16. Drogie Wieści. Wywołaliście burzę. Nasza burmistrz mocno się wkurzyła – szczególnie na właścicieli podmiotów prywatnych prowadzących tego typu działalnośc. Efektem zdenerwowania jest komisja która ma przygotować niezapowiedzianą kontrolę w żłobkach i klubach którym przyznano dotację. Kontrolowane będzie nie tylko wykorzystanie dotacji ale także drobiazgowo warunki środowiskowe, opiekuńcze, żywieniowe etc.Kontrola ma w długofalowym celu dalsze ograniczenie dotacji (urealnienie) oraz odsianie „swoich” właścicieli żłobków od tych którzy nie są przychylni obecnym władzom. Proszę się przygotować i powołać własne zespoły żeby byli świadkowie

 17. Jeżeli to prawda ze będa kontrole w prywatnych żłobkach które z założenia mają stwierdzić nieprawidłowości to będzie grubo. Nie ma gorszego wyborcy niż wkurzony rodzic. Będa petycje protesty i jeszcze Bóg wie co.
  Nie bardzo rozumiem pomysł Radwanowej: zaoszczędziła dzięki temu jakieś marne grosze a PR jest taki że żałuje pieniążków dla niemowlaków. Odkąd Zbieciowa odeszła to naszej burmistrz delikatnie mówiąc nie idzie… za to Zbieciowa w Kobyłce pijarowsko zaczęła z wysokiego C

 18. Ty możesz wysłać dziecko do prywatnej szkoły lub publicznej. Ty masz wybór.Ja nie moge wysłać dziecka do żłobka publicznego bo w Wołominie go nie ma. N.p. W Zielonce jest żłobek publiczny – tam władze zadbały o to by rodzice mieli wybór. Widzisz różnicę?

 19. KTO NA DZIECIACH OSZCZĘDZA TEGO CZEKA NĘDZA! I taka jest wizja przyszłości miasta Wołomin: piękne place zabaw bez dzieci. …

 20. Na osiedlu koło szkoły nr 7 powstaje przedszkole. Ale NIE JEST to nowe przedszkole.(wbrew miejskiej propagandzie) tylko przenoszą tam Bajkę. W tym nowym przedszkolu nie przewidziano części żłobkowej bo po co ….? Przecież dopłacanie nędznych pieniędzy (jakieś 250 tys) do podmiotów prywatnych jest około 5 razy tańsze niż prowadzenie żłobka miejskiego.a dotację miejską można jeszcze bardziej obniżyć wymyślając niezapowiedzianą kontrolę która oczywiście znajdzie uchybienia……To potwierdza że małych dzieci najbardziej nienawidzą stare baby….

 21. Wołomin powinien postawić na rozwój… Lokalne podatki powinno się w miarę możliwości utrzymywać na niskim poziomie, miasto powinno się nastawiać na rodziny z małymi dziećmi, przedsiębiorcom powinno się ułatwiać życie… Wtedy i Wieści miałyby o czym pisać i stałyby się na powrót tygodnikiem… 😉

 22. Co ciekawe ktoś na FB znalazł że w okolicach Lidla będzie budować się następne przedszkole – tym razem chyba nowe a nie przeniesione; oczywiście też bez części żłobkowej bo po co skoro mozna dawać i zabierać podmiotom prywatnym. Musimy sobie powiedzieć mocno i zdecydowanie: WŁADZA WOŁOMINA NIE LUBI MALUSZKÓW I NIE DBA O NIE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj