Ulgi na wołomiński basen nie dla wołominiaków?

Ulgi na wołomiński basen nie dla wołominiaków?

Plan był taki: wraz z podwyżką cen za bilety na basen w Wołominie, w życie wejdzie Wołomińska Karta Mieszkańca, która upoważni mieszkańców do zniżek m.in. do wejścia na pływalnię. Wołominiacy podwyżek nie odczują, a klienci z innych miast zasilą kasę OSiRu. Pomysł dyrektor OSiR i radnych ubiegłej kadencji został przypieczętowany odpowiednią uchwałą i zniżki miały ruszyć od 1 stycznia br. Tymczasem styczeń się kończy, ceny wzrosły, a władze miasta… uchwały o obniżkach nie wprowadziły życie. Efekt? Ze zniżek skorzystają tylko szczęśliwi posiadacze Kart Mieszkańca z Zielonki i Radzymina.

Jak czytamy w przyjętej w październiku 2018 r. uchwale w sprawie przyjęcia programu „Wołomińska Karta Mieszkańca”, miałaby ona wejść w życie 1 stycznia 2019 r. i upoważnić mieszkańców do zniżki m.in. na usługi pływalni czy MDKu. Dokładniej, w wysokości: 30% za zakup biletów jednorazowych 60-minutowych, w godzinach otwarcia obiektu przez 7 dni w tygodniu z możliwością korzystania z kompleksu odnowy biologicznej, jeden raz dziennie; i 10% za zakup karnetów na usługi sportowo-rekreacyjne od cennika podstawowego. W ten oto sposób wprowadzone podwyżki miały być przez wołominiaków nieodczuwalne. Podwyżki cen na pływalnię weszły w życie, a co z kartą? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(13) Comments

 1. Greg

  To jest tak jak z wysypiskiem, mamy swoje, a i tak musimy płacić tyle co sąsiednie gminy. To jest wołomiński biznes - wąchamy smród z wysypiska, a musimy płacić tyle co inni, mamy własny basen, a płacimy więcej niż inni.

 2. kawa

  pewnie dzięki temu artykułowi władze sobie o karcie przypomną i radośnie obwieszczą zaraz, że KM wchodzi w życie a zniżki się należą. Odliczanie czas zacząć...

 3. MIla

  Karta mieszkańca Wołomina zaraz się pewnie uaktywni, jak gazeta narobiła szumu...najlepsze jest to, że pewnie z tą kartą będziemy płacić tyle samo ile dotąd bo skoro podwyżka była a teraz nam karta obniży to wyjdziemy na tym jak zwykle...i nadal mieszkańcy zielonki będą płacić mniej niż my...co za rządzenie?!?! Ale spoko - dowyborów przez 5 lat zapomnimy...

 4. mark

  Zajmijcie sie czystością tego przybytku - bo strach tam wchodzić bez maści na grzyba. Serio! Skoro ma być drożej - niech będzie - ale sprzątajcie tam troche - bo puki co to przydałyby sie przed wejściem oznaczenia: biohazard !!!

 5. nie

  dlaczego nie obowiązują zniżki dla mieszkańców?? Dlaczego przed wyborami okłamała nas że nie odczujemy podwyżki na basenie???????

 6. mark

  I świetnie - płaćcie za to jeszcze. Ja nie płace za syf. A teeaz coś z zupełnie innej beczki: jechalem rano do pracy- siódma rano. Tunel nic nie odśnieżony. Brakowalo żeby mrozek przyłapał i szklanka jak malowana. A jeszcze na deser przydałyby sie zw 2 tiry - kazdy w inną strone i Wołomin odcięty. Chodniki oczywiście - też zaśnieżone. Po godzinie- ktoś w urzędzie sie obudził po trzeciej kawie i stwierdził- że mamy zime a na dodatek- dziwna sprawa- pada śnieg. No to wysłali brygadę panów w pomarańczowych kamizelkach- by poprawili komunikację i odśnieżyli chodniki przy tunelu. Panowie wzięli łopaty i odśnieżony m z chodników śmiehiem barwili jezdnie od strony wyjazdów z tunelu.

 7. mark

  I gdzie tu bezpieczeństwo? Jak można sypać snieg na jezdnie pod tiry jak wiadomo że będą miały problem z podjazdem??? Czysty debilizm

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *