Al. Niepodległości/Wileńska: Powraca temat ronda!

12

Według wcześniejszych zapewnień Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW) nowym, przebudowanym skrzyżowaniem na ul. Al. Niepodległości, Wileńska, Szosa Jadowska w Wołominie  powinniśmy jeździć już od co najmniej pół roku. Mijają długie miesiące, a wśród samorządowców dyskusja o bezsensowności tej inwestycji znów rozgorzała do czerwoności. (…)

Ten gorący temat powrócił na lutowym spotkaniu w Starostwie, na którym obecny był starosta, burmistrz Wołomina oraz radni powiatu i gminy Wołomin. Jak zauważyli radni, skoro nadal na skrzyżowaniu nic się nie dzieje, może trzeba byłoby przejąć tę inwestycję od MZDW i spróbować wybudować rondo własnymi środkami. Zachęcał do tego dwa lata temu sam dyrektor MZDW, mówiąc: „Ja mam propozycję: wystąpcie do Zarządu Województwa o przekazanie prowadzenia dokumentacji i jej wykonania, a potem wybudujcie rondo. My nie stoimy na przeszkodzie. Jeśli państwo uważacie, że wiecie lepiej, to proszę bardzo. Bo to jest tak: Prosicie, żeby ktoś z zewnątrz wam coś wybudował, ktoś z zewnątrz coś próbuje zrealizować, po czym twierdzicie, że wszystko jest źle i wy byście to zrobili lepiej, ale sami tego nie robicie”.

Odnosząc się do propozycji dyrektora i radnych nowy starosta Adam Lubiak przyznał: – Przejmując zadanie z województwa nie mamy pewności jak będą rozłożone finanse na poszczególne powiaty. Jeśli my poprosimy o wstrzymanie prac i będziemy sami tworzyć inną organizację ruchu, to rozpoczęcie robót nastąpi za 2 lata, a nie wiemy co będzie za dwa lata. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

12 KOMENTARZE

  • Najważniejsze bylo rondo przed urzędem,bo tamtędy codziennie pani burmistrz jeździ i to oświetlenie jak na lotnisku a w miejscach gdzie potrzebne jest oświetlenie to dalej go nie ma i z tey co słychać to nie będzie bo chyba budżet w tej kadencji kiepski?!

  • Zamienić skrzyżowanie na skrzyżowanie hmm bardzo „dobre” rozwiązanie……co trzeba miec w głowie,zeby miec takie pomysły???? Widać na co ida nasze pieniądze…..zmarnuja ale później na fb beda sie chwalić ile to inwestycji jest zrobionych, ile kasy pozyskanej, ile dobroci dla mieszkańców bo pani burmistrz tak strasznie nas „kocha” żenada goni żenade kiedy to sie skończy

 1. czyli jest szansa na Rondo i okazuje się że Rysiek miał rację że nie musimy się zgadzać na to co nam narzucają z województwa jeśłi to bezsensowne

  • Elka tamtędy nie jeździ to ma to gdzieś czy stoimy w korkach czy jedziemy normalnie. A przed wyborami mówiła,ze juz sa plany,dokumenty itd itd kłamstwo goni kłamstwo

 2. Proszę zwrócić uwagę jak mało inwestycji drogowych wpływających na płynność ruchu w Wołominie jest robionych z lokalnego budżetu w ostatnich latach. Kojarzę tylko jedno rondo przy Urzędzie Miasta. Modernizacja nawierzchni i chodniki nie wpływają na likwidowanie korków. Jest wiele dyskusji i obietnic. Rondo na Sasina, rondo na Niepodległości z Łukasiewicza, rondo na Niepodległości z Wileńską, rondo na Wileńskiej z Reja, objazd Wołomina w Zieloną koło Mc Donaldsa, światła na skrzyżowaniu Wileńska – Legionów, przebudowa trasy do Warszawy. Znacząca inwestycja dwa przejazdy pod torami finansowana była przez koleje. Czy coś znaczącego dla komunikacji drogowej wreszcie zostanie zrobione? Czy od obietnicy do wykonania trzeba czekać 10 lat?

 3. Wołomin schodzi na psy z roku na rok coraz gorzej. Najważniejszy byl park za ponad 5mln żeby przed wyborami sie pokazać. Ten ruch zapewnil nam lepsza jazdę i juz nie stoimy w korkach,dziękujemy za kretynskie pomysł.

 4. Dyskusje dyletantów o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. O faktach się nie dyskutuje, fakty się sprawdza.
  Trzeba wydać kilka tysięcy na badania ruchu po otwarciu tunelu i galerii, zrobić prognozę ruchu, zrobić mikrosymulację dla ronda i dla kilku wariantów skrzyżowań i będzie wiadomo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj