Zadecydowali o losie biblioteki

10
dav

Po ponad tygodniowej przerwie w obradach, Rada Miasta Kobyłka powróciła do tematu wykupu lokalu przeznaczonego na potrzeby miejskiej biblioteki. Tym razem głosowanie poprzedziła długa dyskusja, w której uczestniczyli również przedstawiciele spółki Kobyłka Dom. Czy wątpliwości radnych zostały wreszcie rozwiane?

– Wszyscy stajemy przed trudną decyzją. Mamy inwestycję, która w zasadzie się kończy. Pierwszy etap ulega zakończeniu. Ostatnim elementem jest przejęcie budynku przy ulicy Leśnej 8 pod działanie biblioteki publicznej. Przegadaliśmy już wiele godzin w tym temacie. Ja się zadeklarowałam w prasie i na sesji, powiedziałam, że jestem za zakończeniem tego pierwszego etapu i przejęciem biblioteki, dlatego że zostały wykonane pewnego rodzaju inwestycji ze strony miasta. Ponieśliśmy koszty. Budynek jest przystosowany pod działanie biblioteki miejskiej – powiedziała na wstępie burmistrz Edyta Zbieć, dodając, że zgodnie z umową przedwstępną i aktem notarialnym metr kwadratowy przedmiotowego lokalu o powierzchni 445 m( wynosi 4 tys. 200 zł netto. – Wyliczenia, które dostaliśmy były ogólne. Są tam prace dodatkowe, które zostały wykonane. Czy ma pani wiedzę, czy od tej sumy, która jest w wysokości prac dodatkowych były odjęte koszty będące w deweloperskim standardzie wykończenia lokalu? – zapytał radny Robert Denis.

– Mamy wszystkie wyliczenia jakie były nakłady ponadstandardowe poniesione w rozliczeniu. Były to roboty wentylacyjne, klimatyzacyjne instalacja wodno-kanalizacyjna i to wszystko jest wliczone i jest do przekazania państwu – odpowiedziała burmistrz Edyta Zbieć. – Dostaliśmy załącznik do umowy, który określał prace dodatkowe, ale w tych pozycjach widzę prace, które są standardem w standardzie deweloperskim – kontynuował radny Robert Denis. – Daj pan spokój – wtrącił Wojciech Ciurzyński, prezes firmy Multibud sp. z o.o. (…)

Więcej na łamach Wieści.

10 KOMENTARZE

  1. biblioteka 400m2 dla kobyłki, czy to nie za dużo ? nie za drogo ? w mojej ocenie nowa biblioteka tak ale nie ma 4 mln złotych

    • Za jakie 4mln ??? Skąd ta cena bo interesuję się sprawą i koszt nie wyniesie 3mln a realnie biorąc pod uwagę wiesiony aport w postaci działki i udział w zyskach dokładamy 500tyś. zł. Więc realnie cena biblioteki to działka plus 500tyś. zł.

  2. Dokładnie tak, jak pisze Marcin. ok 1mln 200 tys. za działkę i 500 tys za wykończenie ponad stan deweloperski. Reszta to polityczne bicie piany przez osoby związane z dawną Wspólnotą Samorządową (Majkowski, Walczuk, Denis) dziś w 3 klubach ale z jedną mentalnością leśnych dziadków. No i Karina Jaźwińska wraz ze wspierającym ją w wyborach Topczewskim jako głowni zainteresowani by projekt upadł i by się okazało, że bez Jaźwińskiej nic dobrego w Kobyłce nie da się zrobić. Formalnie „za” ale do ostatka walczyli o odrzucenie uchwały choćby ustami Topczewskiego. Aż się przykro patrzy na taką prywatę.

  3. Kobyłczanin, Topczewskiego nie mieszaj do tego grajdołka, rodzimy przedsiębiorca został okradziony przes firmę w której udziały ma U. M a więc radni i Burmistrz powinni trzymać stronę P. Topczewskiego tu płaci podatki i zatrudnia tu ludzi

  4. Zgadzam sie z Ttt. Pojawily sie plotki ze Topczewski chce wyludzic kase od gminy. Serio? Firma z siedziba, klientami I uslugami w Kobylce od 30 lat ?? Czlowiek musial bronic swojego dobrego imienia, a niestety to Kobylka DOM chce go zdyskredytowac. On nie wspomnial ani slowem o bibliotece I zakupie lokalu, wiec skoro „prywata” jest walka o dobre imie I zaplate za wykonana prace – to swiat stanal na glowie.

  5. Gdyby wyjściową działkę 5300 m2 podzielić na mniejsze i sprzedać po cenach po jakich działki w Kobyłce są kupowane środków starczyłoby na wybudowanie dwóch takich bibliotek.

  6. Cena m 2 powierzchni pod bibliotekę w stanie surowym mieszkańców Kobyłki będzie kosztować ok. 7tys.zł czy to dobry biznes DLA miasta, dlaczego nikt z radnych nie zadał pytania oszukanemu przez miasto i spółkę P. Topczewskiego jaki koszty ponosi inwestor przy takich inwestycjach tzn. cena. m2. wam uczyć się od takich ludzi,Ciurzyński w Kobyłce wyczuł dobry interes, stąd jego zainteresowanie takim grajdołkiem jak Kobyłka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj