Wołomin: Zwrot pieniędzy za strajk?

68

Do redakcji Wieści trafiło pismo, które w miniony piątek burmistrz Wołomina napisała do dyrektorów, nauczycieli i pracowników obsługi, wskazując sposób w jaki mogą odebrać środki finansowe, które wg. prawa nie przysługują im w czasie strajku. Jak czytamy w piśmie, burmistrz Elżbieta Radwan wyjaśnia: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

68 KOMENTARZE

 1. Czy to nie jest przypadkiem przekupstwo?! Wg tego co sie slyszy to nie jest to zgodne z prawem. To tak jakby płacić nauczycielom,zeby strajkowali?!

  • Pani Radwan jak chce płacić nauczycielom za czas strajku to niech wyjmie ze swojej kieszeni i da! Taka sama jest robotna jak oni tylko w jej kieszeni kasy dużo więcej.

   • Oczywiscie, jakim prawem zamierza płacic za brak wykonywania pracy, z czyich pieniedzy?niech uwaza na RIO.
    Jako podatnik w Wołominie nie godze sie aby płacic nauczycielom za strajk z pieniedzy samorzadowych.

   • w Wołominie całą oświatą jest chora, z Panią dyr. ZEAS Bonecką na czele. Czas aby ktoś przejrzał się ich działaniom, kolesiostwo i nic więcej

  • Wniosek z tego taki,ze w Wolominskich szkolach uczy samo lewactwo które daje sie przekupic. Nauczyciele siegneli dna. Jeżeli im tak zle niech pozwracaja wszystkie podwyżki, 500+ itp z tych lat w ktorych rzadzi obecny rząd. Zobaczymy wtedy co bedzie. Gdzie byli przez 8 lat rządów PO i PSL ??? Wtedy nie dostawali żadnych podwyzek, dodatkow na dzieci itp.tak wam bylo dobrze?? To po co piersi lape wyciagacie po pieniądze? Nie zgadzam sie,zeby z moich podatków Radwanowa oplacala tych nieukow i leni.

   • ooo dokładnie!
    Jestem zażenowana tym strajkiem i tym, co reprezentuje pan Broniarz! O ile na początku byłam w stanie zrozumieć postulaty nauczycieli to widząc jak przebiegają „negocjacje” ze strony ZNP straciłam kompletnie chęć popierania żądań ze strony nauczycieli.
    W Wołominie jak chcą wypłacać to niech zrobią zrzutkę społeczną – zobaczymy ilu mieszkańców dorzuci się na pensje dla nauczycieli za czas strajku!
    Kiedyś już jedną zrobili na pomnik psa – do dziś nie uzbierali kasy…ale skoro teraz Radwanowa twierdzi że takie jest poparcie społeczne dla strajkujących nauczycieli – to proszę bardzo róbcie zbiórkę – zobaczymy ile nazbieracie!

   • Ten strajk to gra polityczna, widać to nie tylko po Wołominie. Skoro pani burmistrz chce zapłacić nauczycielom za te kilka dni strajku to chyba widać gołym okiem co to jest?! Tylko na jakiej podstawie? Może z własnej pensji niech im płaci?!Nikt nie wyrazil zgody żeby z nasz podatków opłacać nauczycieli?! Juz wystarczająco dużo płacimy z brak kompetencji obecnych władz Wołomina?! Zwozenie śmieci z Warszawy,a nam sie podnosi oplaty za śmieci, afera z internetem, zatrudnianie ogromnych ilości ludzi w urzędzie, nieudane inwestycje kto za to placi? My mieszkańcy niestety to smutne i przykre

  • Od lat działania burmistrz Radwan są zaangażowaną walką polityczną. Stanowisko w sprawie wynagrodzenień za okres strajku nie jest przejawem wsparcia ideowego, jest inspiracją o podłożu finansowym.

 2. Na pewno oplaca ich z naszych pieniędzy pytam na jakiej podstawie????niech sie za robotę wezmą bo później trzeba dzieci na korepetycje wysyłać i drugi raz płacić takich mamy wykształconych nauczycieli ,a im sie podwyzek chce jeszcze wam mało?

  • Jaka płaca taka praca . Po 5 latach studiowania mają na start mniej niż pani rozkładająca towar na półki w dyskoncie . Do tego z pensji kupują papier i drukują materiały dydaktyczne co też kosztuje ( mam dwoje nauczycieli w domu ) to tak jak by pracownik dyskontu musiał kupić reklamówki do pakowania .

   • Bzdura! Znam nauczycieli, którym do głowy nie przychodzi strajkować bo kochają dzieciaki, kochają swoją pracę i zawsze wywiązują się ze swoich obowiązków najlepiej jak potrafią – niezależnie od tego ile zarabiają.
    Właśnie tacy o jakich piszesz, że „jaka płaca – taka praca” – powinni jak najszybciej odejść z tego zawodu!!!

   • A kto im każe kupować z własnych pieniędzy?? Odkąd pamiętam w szkołach wśród rodziców prowadzone są zbiórki na xero i na papier – to raz. A dwa – jeśli nie ma kasy, papieru i drukarki w szkole – wystarczy powiedzieć o tym rodzicom a ci z pewnością będą wiedzieli jak wyegzekwować to wszystko od dyrektora! Znam prace w szkole i wiem jak to jest. może jeszcze nauczyciel plastyki musi kredki swoje przynosić? A geografii mapy??? Jaja sobie robicie chyba!

   • Sami kupują? Dziwne,zawsze z początkiem roku szkolnego lista co przynieść do szkoły i ile,bo szkoły nie stać.

  • Jest tylko male grono nauczycieli którzy nie strajkuja i widac na fb jak sa atakowani i oblewani szambem przez tych co dali sie omotac. Nauczyciele mieli juz 3 podwyżki kolejne w drodze i caly czas zle?! Dno

   • Dno!!!!!!
    ostatnia podwyżka ponoć była w styczniu, a do dzisiaj nie dostaliśmy ani złotówki…..

   • Jeśli nie dostaliście (nauczyciele) obiecanych wcześniej podwyżek – to strajkujcie pod Urzędem Miejskim bo to burmistrz wypłaca wam pieniądze!

 3. Nasuwa sie pytanie z czyich pieniedzy Pani Burmistrz ma zamiar sfinansowac nauczycieli? Jesli z publicznych to powinna najpierw spytac sie mieszkańców o zdanie, a nie sama rzadzic nie swoimi pieniedzmi.

 4. Caly ten strajk to strategia przedwyborcza opozycji. Nawet tego nie ukrywaja.Jal to powiedzial jeden Pan „ZNP to kuznia komunistycznych trepow”.Opozycja zamykala szkoly, a nauczyciele daja sie oglupic.

 5. Egzaminy gimnazjalne dzisiaj, a CI strajkuja. Wszystko odbywa sie kosztem dzieci. Ale Broniarza to nie interesuje. Grozi, ze egzaminy nie odbeda sie. Niech maja pretensje do opozycji. Tyle lat rzadzili i co zrobili. Potrafia tylko strzelac do gornikow gumowymi kulami. A teraz jak stracili wladze maja pretensje do rzadu zamiast do siebie. A nauczyciele daja sie w to wciagac.

 6. Moje dzieci chodziły do dwóch różnych wołomińskich szkół. Zgadnijcie ilu nauczycieli z pasją i powołaniem przez lata nauki spotkaliśmy? 2 no może 3
  A teraz oni dezorganizują rok szkolny bo im przyszło do głowy strajkować????
  Zaproponowali im 8000 do któregoś tam roku i to też za mało?
  moja siostrzenica (5 klasa) słysząc to wszystko powiedziała, że ona będzie nauczycielką bo też tak chce mieć dobrze – wakacje, ferie, wolne przed i po świętach, 18 godzin pracy tygodniowo…

  • Młodych nauczycieli praktycznie nie ma, nikt nie chce iść pracować za takie pieniądze. 8000 to chyba tylko w materiałach TVP. 18 godzin to praca przy tablicy, według badań nauczyciele w Polsce pracują 47 godzin tygodniowo. Ja popieram nauczycieli a to co robi rząd podczas tak zwanych negocjacji to kpina.

 7. A ja jako podatnik wołomiński nie zgadzam się aby kasa trafiła do nauczycieli za czas kiedy strajkują! Nie zgadzam się! Niech sobie urzędasy i Pozytywny Wołomin zrzutkę zrobią i im zapłacą jak mają takie życzenie. Jestem, rodzicem dziecka z 2 klasy, które musi SAMO siedzieć w domu przez najbliższy czas bo takie mają widzimisię nauczyciele! Szkoła od dawna nie wychowuje, od lat nie uczy!
  Jestem wołominiakiem i nie widzę powodu aby ktokolwiek dostawał kasę za czas kiedy strajkuje.

  • Skoro szkoła od dawna nie uczy i nie wychowuje, to po co tam, szanowny rodzicu już drugi (albo trzeci) rok posyłasz DZIECKO? Przecież można swoje DZIECKO uczyć w domu, a nie posyłać do tego wątpliwego przybytku, jakim jest ta potworna szkoła. Własnemu DZIECKU fundujesz rodzicu taki los?! Co za ojciec!!

 8. Zwrot za czas strajku? Kupa śmiechu. Regionalna Izba Obrachunkowa już zaciera ręce.

  Może ktoś w końcu wyśle (najlepiej na taczce) tą panią geniusz na jakiś przyspieszony kurs z finansów samorządu? Może być 'ekstremistyczny’.

 9. Pani burmistrz Ela jest taka miła i uśmiechnięta. I ja ją lubię. Bo uśmiech to dobro. A dobro jest miłe. I ona jest miła. I ja jej wierzę bo miło jest wierzyć miłym ludziom. Bo mili ludzie są dobrzy. I mili.

   • Grać pod publikę każdy potrafi. Mnie najbardziej śmieszą teksty pani burmistrz -kochani, kocham was, jesteście najwazniejsi, wszystko robię dla was -nie wiem skąd sie biora tacy obludni ludzie?? Dla nas podwyzsza nam pani opłaty za śmieci? Dla naszego dobra chce pani nam podwyższyć podatki? Za swoje błędy proszę płacić z własnej kieszeni,a nasze prosze zostawić w spokoju.

   • Tak to jest dobry tekst Eli „szanujmy się” hahaha. A co wyprawiali pani radni na fb podczas kampanii? Sam hejt, nienawiść, poniżanie tych co mieli inne zdanie niz Elka. Widać kto rządzi naszym miastem i na jakim jest poziomie ta osoba

 10. Jak zobaczyłem <Broniarza z Schetyną w uścisku wiedziałem, że nauczyciele zostali zrobieni "w dziada" . Obiecane wynagrodzenie za strajk to fikcja. Broniarz stwierdził, że strajk już go nie interesuje i słusznie bo co miał zrobić to już zrobił. Samorządy miały zapłacić ale okazało się prawnie niemożliwe. Najbardziej poszkodowani to niewinni uczniowie. Ale to strajkujących nie interesowało.

 11. Myślę,że ta czynna działaczka ZSL i KOD domaga się przygotowania taczki.Stagnacja,afery,Polityka to jest to czym się wyróżnia nasza włodarz.

 12. Tak się kupuje klasę polityczną a jak widać też nauczycieli. Jakim prawem burmistrz bierze kasę nas podatników i opłaca za strajk co ciekawe ten strajk będzie uznany jako nielegalny. Jasna cholera do czego doszło żebyśmy opłacali nierobów. Pani burmistrz mocna pracuje na referendum swojego odwołania. Miasto zadłużone blisko 100 milionów złotych a tu płacimy za nic.

 13. Ale Wy durni jesteście… W większości gmin tego typu wyrównania są… Krytykują nauczycieli tylko Ci, którzy pojęcia o pracy w szkolnictwie nie mają i oglądają tylko słuszna telewizję… 47 godzin pracy w tygodniu to średnia… Do 25 lipca praca przy egzaminach po 15 sierpnia praca przy nowym roku już, gdzie te 2 miesiące wakacji… Zebrania z rodzicami 18.30 rady pedagogiczne 15-20.. Większość nauczycieli ma studia magisterskie plus 1-2 kierunki podyplomowe . Jesteście beznadziejni… Idźcie na studia i pracujecie w szkołach skoro to tak dobra i lekka praca

  • No właśnie, tak mówią ci którzy Sasina jako autorytet w tym temacie sobie stawiają, ale większość obecnych tu nie wie o czym pisze, bo tvn jest zakazana

  • Ala, gdzie i w jakim rejestrze mogę potwierdzić Twoje rewelacje nt sumarycznej liczby godzin pracy nauczycieli? Nie interesuje mnie co kto mówi, tylko to, co jest do dowiedzenia.

 14. Zlikwidować nauczycieli – zatrudnić katechetów!
  Zlikwidować programy nauczania – uczyć tylko religii!

  A Burmistrz niech się weżmie do swoich zadań, a nie dolewa oliwy do ognia!

  • Jezeli strajkuja trudno maja takie prawo/ np. w Niemczech tej wzorcowej demokracji dla Tuska PO Nowoczesnej itp. strajk nauczycieli jest zabroniony/ to mam nadzieje,że maja tyle honoru i przyzwoitosci,ze nie wezma pieniedzy za ten strajk od państwa , czy samorzadu, nawet tego obejscia RIO poprzez nagrody uznaniowe. szanowni nauczyciele , apeluje do waszej przyzwoitosci i poczucia honoru abyscie nie brali kasy za strajk, przynajmniej w ten sposób sie zachowajcie.
   Tak przy okazji uwazam,ze wielu nauczycieli powinno zarabiac wiecej,ale sposób w jaki to chcecie wyegzekwowac w okresie przedwyborczym to czysta polityka i nic wiecej. Sory ale tak to wyglada. Dzieci sa waszymi zakładnikami.

 15. Nauczyciele, ludziska bierzcie kasę jak się da. Nie weźmiecie? to jesteście totalni frajerzy. Kasę weźmie ojciec dyr, pójdzie jako dopłata do krowa i świnia plus lub weźmie ją jakaś nie hańbiąca się pracą grupa darmozjadów a wyborców pis. Niech ci, którzy o szkolnictwie nie mają bladego pojęcia lub wiedzę czerpią od swoich rozwydrzonych dzieci (zwykle oni są najlepiej zorientowani, że szkoła nie jest w stanie wychować za nich dzieci) nie dają dobrych rad. Strajkujecie, nie dajcie się zastraszyć, zohydzić, złamać. Tylu znawców zwraca uwagę na Boniarza – polityk – fu, a radny pisu Proksa to co? Temu można ustępować swojej szefowej? zostawiać swoich ludzi na lodzie? Wybacz Zibi czy dzieci są zakładnikami nauczycieli czy ospałego rządu? Czy orientujesz się kiedy znp rozpoczął próby nawiązania rozmów? Jeżeli dzieci mają brać udział w przetargach to dopiero ciekawie może być, ale to mogą zrobić szkoły średnie i uwierz, że już strażacy i katecheci nie pomogą. Teraz nauczyciele po raz kolejny odpuścili ale czy warto?

 16. Podwyżki tak!
  Dzieci jako zakładnicy NIE, NIE, NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Za strajk wynagrodzenie nie przysługuje i ktoś tu prowadzi polityczne gierki kosztem mieszkańców!
  oj nieładnie ellu, nieładnie!!!
  Tak na marginesie są nauczyciele wybitni i są też tacy o których ciężko pisać (jak w każdym zawodzie). Niedawno pisano o nauczycielu, który szkalował fundację.
  Za dużo polityki w tym wszystkim, szkoły nie powinny być narzędziem walki politycznej broniaza i jemu podobnych.

 17. Daki czytając twoje teksty mam wrażenie, że ktoś z twoich bliskich ukończył studia na wołomińskim WUM i Lu. Język i argumenty pasują do twoich tekstów.

 18. @Andy a może pociągniesz temat i napiszesz też coś o swoim wykształceniu. O twoich bliskich nie będę pytał bo pewnie są równie błyskotliwi co ty i z pewnością studiowali tam, gdzie trzymając filiżankę mały palec mocno odstaje od dłoni. Czy ty, uważający się z pewnością za pierwszy sort, ze swoim specyficznym stosunkiem wobec innych, nie potrafisz odpuścić mającym inne zdanie niż podano w przekazie dnia? (W tym wpisie małe litery pozostawione zostały świadomie).

 19. Nauczycielom płacić za strajk? -oto pytanie . Odpowiedz :płacić ale patologii i nierobom – kasa i tak im się całe życie należy ICH DZIECI BĘDĄ TAKIE SAME !!!!! I to są nasze podatki dla darmozjadów !!! Kur.. mać !

 20. Daki z całym szacunkiem, po co te wpisy o jakiejs krowie czy swini plus.Co ma [piernik do wiatraka. Lepiej było w poprzedniej kadencji PO kiedy Tusk i Rostowski mówili,że piniędzy nie ma i nie BEDZIE.Gdzie byli nauczyciele w poprzednich latach, dlaczego wtedy tak dotkliwie nie protestowali? Powtarzam, protest/strajk czysto polityczny w okresie przedwyborczym. dzieci w tym protescie w okresie egzaminów to działanie na szkode dzieci. Tych dzieci dla których jakoby nauczyciele z POWOŁANIA pracują. TOtalna bzdura z powołaniem sa tylko CI Nauczyciele, którzy nie strajkuja i maja na wzgledzie dobro dzieci i CHWALA IM. Przy okazji te przys[piewki nauczycieli to jakas masakra , gdzie ich autorytet i bycie przykładem powagi, szacunku, itp. SKANDAL SKANDAL. TO jest elita?????????

 21. Zibi, pragnę zwrócić Ci uwagę, że jesteś w głębokim błędzie. Proszę nie powtarzaj pis-owych, wiadomościowych bzdur. Za pierwszej kadencji PO, nauczyciele dostali podwyżki w 2009, 2010 i chyba 2011roku. To bolesna prawda dla obecnej 'dobrej’ zmiany. Lepiej to zakłamać brakiem podwyżek w kolejnych 4 latach, mówiąc, że po nie dawała żadnych podwyżek. Zaznaczam podwyżki i to nie małe były -to była pierwsza kadencja. Analogia -pis teraz, to też pierwsza kadencja. Można porównać, nie wypadają tak różowo. Kasa płynie szerokim strumieniem, ale dla swoich i możliwych do kupienia wyborców (vide: krowa, świnia+). Przyśpiewki – nie bądź małostkowy, emocje i niemoc swoje robią. Postaw się w ich sytuacji – strajkować poszedłbyś w wakacje? Jak można dopiąć swego z rządem tak znieczulonym. Obyś nigdy nie musiał walczyć o swoje, bo robienie słodkich oczów a’la kot ze Szreka może nie wystarczyć. Skandalem jest traktowanie nauczycieli jak ostatnich dziadów. Wybacz, ale co byś tu nie napisał to ogół społeczeństwa czy tu w Polsce czy innych państwach tę grupę będzie traktował jako elitę. Obawiam się (nie gniewaj się) ale Twoja grupa pracownicza tak postrzegana nie jest. Jeżeli się mylę – przepraszam.

  • Zamrożenia płac nauczycielskich w latach 2012-2016 nie sposób skompesować jednoroczną podwyżką 1000 zł. Nauczyciele stanowią największa grupą zawodową opłacanę z budżetu państwa. Jest ich około 600 tysięcy, z czego prawie 400 tysięcy żąda tego tysiąca. Policz ile pieniędzy na to potrzeba i zejdź na ziemię. Nauczyciele sa dobrzy i źli jak w każdym zawodzie, a „urawniłowka” jest pojęciem z innej epoki. Nic się nie zmieni bez likwidacji karty nauczyciela. Nie wiem czy wiesz, ale nauczyciele szkół niepublicznych nie strajkuja, a zarabiaja mniej. Nie strajkuje nawet niepubliczna szkoła prowadzona przez ZNP.

  • Daki nie przesadzaj z tymi ostatnimi dziadami.Nauczyciele powinni zarabiac wiecej,ale od razu kazdemu/ i temu dobremu i słabiakowi 1000 do podstawy to ok. 1500 brutto.Od kilku lat moze i nie za duze ale zauwazalne podwyzki Teraz planuje sie kolejne. Jak piszesz nauczyciele w dostali w 21010 i 2011, a co było w latach 2012-2015 ZERO i na 2016 tak mia ło byc co mówiła Minister z PO w 2015 roku.
   Błagam, nie mów,ze ten strajk nie jest politycznie nacechowany.Broniarz wykorzystuje nauczycieli do politycznej hucpy a to wszystko kosztem dzieci i młodzieży.Powtórze to SKANDAL.
   ps. na podwyzki czekaja tez inne grupy tzw. budzetówki i na pewno nie dostana po 1000 zł.

 22. Daki ja zajmuję się naukami ścisłymi i jestem uodporniony na każdą lewacką ideologię. Nie lubię osób które wyznają każdą aktualną ideologię. Polecam na FB zdjęcie ze strajku w SP1 im.JP II w Wołominie. Szczególnie podobała mi się pani leżąca na podłodze. Tylko podziwiać.

  • To jest zdjęcie roku. Albo i dziesięciolecia. Albo ktoś z powagą podchodzi do wykonywania zawodu, oczekując uznania ze strony uczniów i ich rodziców, albo robi z siebie wioskowego głupka, nawet bez przypisanego temu głupkowi instynktu samozachowawczego. Dramat.

 23. Nie oszukujmy się w tej chwili zarobki nauczycieli (dyplomowanych czy mianowanych) nie są niskie. Spora część społeczeństwa im tych zarobków zazdrości oraz krótkiego czasu pracy czy też możliwości dorobienia korepetycjami, możliwości wyjazdu na 3-4 tygodnie wakacji. Nauczuciel nie musi się martwić, że nie ma tylu dni urlopu aby dziecku zapewnić opiekę na ponad 2 miesiące wakacji.
  A burmistrz z własnej kieszeni niech zrekompensuje strajkującym utracone wynagrodzenie. Widać po co jej były podwyżki opłaty za śmieci i podatku od nieruchomości.

 24. Andy, bardzo mi miło, że zajmujesz się naukami ścisłymi a można było odnieść wrażenie, że niekoniecznie. Poważnie, ja też w kamieniołomie nie pracuję. Mało tego, mamy więcej cech wspólnych, ja też wręcz nie cierpię narzucanej ideologii (szczególnie obecnego prania mózgów). Szanuję stanowisko @julka, powiem więcej, częściowo zgadzam się z nim. Tak -dla zmian pensum, KN, tak -dla premiowania lepszych. I zdecydowane nie -dla poniżania tych ludzi. Julek mylisz się w jednym, 600tyś chce podwyżki a 400tyś o nią walczy. Teraz pis powinno wypić naważone piwo, tak bywa, gdy dzieli się społeczeństwo. Tylko drobiazg, jak wytłumaczyć ludziom (ok 4% czynnych zawodowo), że mimo iż (wg propagandy) gospodarka tak dynamicznie nigdy się nie rozwijała to korzystać z tego mogą głównie popierający prezesa.
  ps Julek , nauczyciele w prywatnych szkołach podpisali konkretne angaże, wiedzieli co i u kogo podpisują, nie mieszaj pracodawcy prywatnego z państwowym.

 25. Gdzie ci nauczyciele, którzy w trakcie II wojny światowej za darmo uczyli w podziemiach polskie dzieci to byli właśnie nauczyciele z powołania. Nie mamona była dla nich ważna a dzieci aby umiały pisać i mówić w naszym ojczystym języku. Dziś gdyby wybuchła wojna obecji „nauczyciele” uciekliby z Polski najdalej gdzie się da. Przez cały okres nauki mojej córki spotkałem tylko 2 nauczycieli z powołaniem do tej pracy, którzy stawiali dobro dzieci ponad wszystko i im dałbym nawet 5 tys podwyżki. Ten strajk może na początku i miał jakiś sens ale został upolityczniony przez PO i KOD. Teraz działa przeciwnie, szkodzi „nauczycielom”, coraz mniej osób ma do nich szacunek.

 26. Marecki oczywiscie ,ze masz racje. Nauczyciele w ten sposób tylko sobie szkodzą. Gdzie te siłaczki , wiem wygineły jak dinozaury, Dlaczego nie protestowali w ten sposób kiedy ich sytuacja była njeszcze gorsza???? ROK wyborczy a czynny uczestnik politycznych mitingów p.Broniarz ma zlecenie na destabilizacje w kraju. A nauczyciele w znacznej części daja sie wykorzytywac do tego celu. To juz jest polityka i wlaka z Pis-em. przykre ,ze kostem dzieci i młodziezy.

 27. Co robiło pis z nauczycielami przez 38mcy rządów i dlaczego takie szczodre zrobiło się 10 mcy przed wyborami? To nie jest polityka? Tylko resorty siłowe, koledzy Szydło i górnicy, którzy pewnie nie irytują nikogo śpiewami (mają za to tylko śruby, łańcuchy i koktajle mołotowa) wcześniej zapewnili sobie godziwe podwyżki.

 28. PiS podnosi wynagrodzenia nauczycielom od 2017 roku tj. od momentu kiedy opiera się na budżecie przez siebie skonstruowanym. W roku 2016 realizował budżet PO-PSL w którym śrdoków na podwyżki dla budżetówki nie było. Przypominam, że wynagrodzenia dla tego sektora były przez PO+PSL zamrożone na wiele lat.

 29. Nauczyciele mają płacone za 3 miesiące w roku GRATIS !!!! wakacje i 13-tka, więc niech nie płaczą że im tak źle.
  ZNP to banda pierdolonego KODziarstwa.
  Nie trawię PiSu, ale ten protest to głównie walka polityczna PO z PISem .
  Broniarz miał was nauczycieli przez lata rządów PO w dupie z ciepłą wypłatką na poziomie 12 tys zł i dalej ma was w dupie !!! Dostał rozkaz od Schetyny na destabilizację sytuacji w kraju i to robi. Jesteście manipulowani i tyle !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj