Podali MON czarną polewkę

7

Nie tak wyobrażali sobie swoją czwartkową wizytę w Wołominie przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, którzy przyjechali, by przekonać gminę do udostępnienia działki w Ossowie. Na tym terenie MON chce wybudować pawilon z multimedialną ekspozycją i Ogrodem pamięci. Aby jednak na stulecie Bitwy Cudu nad Wisłą zaprezentować Ogród i chociaż mury pawilonu, zgoda gminy potrzebna jest natychmiast. Srodze się zawiedli, bo radni klubu Pozytywny Wołomin zdjęli przygotowaną uchwałę z sesji. (…)

Przedstawiciele inwestora nie mogli obiecać, że budynek będzie funkcjonował już w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, ale jak powtarzali, to właśnie ta rocznica napędza inwestycję, która będzie realizowana najpierw w części – a za kilkanaście lat, także w całości.

Pomysłu MON bronili na sesji starosta wołomiński i radni opozycji. – Jeśli tego nie zrobimy teraz, to boję się pomyśleć co to będzie jak minie stulecie – przekonywał radnych koalicji starosta Adam Lubiak dodając: – Czasu już nie ma na zastanawianie się.

Mimo wszystko radni klubu Pozytywny Wołomin, większością głosów postanowili wycofać uchwałę, powołując się na potrzebę szerokich konsultacji z samorządowcami i mieszkańcami, które miałyby się odbyć… w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od Ossowa Pałacu w Chrzęsnem. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

7 KOMENTARZE

 1. Niech wybudują pomnik w postaci domu starców lub domu dziecka. Na co komu jakieś wspominki sprzed 100 lat. Jest tyle biedy i nie są potrzebne pomniki. Szpital Powiatowy tonie w długach. Do lekarza specjalisty czeka się latami.

  • O dom starców i dziecka zwróć się kobieto do burmistrza Wołomina. Opieka w tym zakresie należy do zadań samorządu.
   Muzeum chce wybudować MON ponieważ dotyczy historycznego wydarzenia o znaczeniu światowym. Zablokowanie tej inwestycji przez radnych burmistrz Radwan jest działaniem na szkodę mieszkańców i obywateli naszej małej oraz dużej ojczyzny.

 2. Ciekawym jest na czym polega ŚWIATOWE ZNACZENIE potyczki pod Ossowem. Rozgromiliśmy Armię Konną Gaja,
  a może Budionnego. Nie Budionnego nie, on był zajęty próbą zdobywaniem Lwowa. Gaja chyba też nie został odcięty przez gen. Sikorskiego i powstrzymany pod Płockiem. O ofensywie znad Wieprza, 16 sierpnia 1920r, nie ma co wspominać bo tam dowodził tylko …. J.Piłsudski.

 3. Niech już w końcu elżunia ze swoim negatywnym wołominem zapisze się oficjalnie do biedroniów.
  Będzie przynajmniej jasna sytuacja.

  I niech ten zespół klakierów wyjdzie z pomysłem jej pomnika w Ossowie (zamiast jakiegoś durnego muzeum).
  A nie… ten pomnik tam już stoi. Nie widać go? Bo to jest właśnie pomnik jednego wielkiego 'NIC’.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj