P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Wołomin: Kolejna rzeźba dla mieszkańców

Wołomin: Kolejna rzeźba dla mieszkańców

Władze Wołomina pomyślały chyba, że nic tak nie ucieszy mieszkańców jak kolejna rzeźba na przy urzędzie. Dlatego wymyśliły prezent-niespodziankę dla mieszkańców Wołomina… tyle że sfinansowaną z ich własnych podatków.

Na ostatniej sesji Rady głosami radnych klubu sprzyjającego burmistrz podjęto uchwałę przeznaczającą 42 tys. zł na przygotowanie „małej architektury miejskiej, upamiętniającej nadanie praw miejskich”. Za tę kwotę na skwerze niedaleko urzędu ma powstać kolejna rzeźba. Na pytanie o szczegóły tak drogiego prezentu sekretarz gminy odpowiedziała: – To będzie forma niespodzianki dla mieszkańców z okazji 100-lecia nadania praw miejskich.

Radni na sesji nie mogli dowiedzieć się na co konkretnie przeznaczone zostaną te środki, w zamian otrzymując zapewnienie urzędników, że rzeźba nie będzie przedstawiać żadnej osoby, ale ma to być jedynie symbol. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(10) Comments

 1. zibi

  Jerżeli władze Wołomina chca zrobic taki prezent dla mieszkańców to niech same sie zrzuca na to i wtedy to naprawdę bedzie prezent. Tylko niech wczesniej nie biora na to konta nagród finansowych z kasy miejskiej lub nie funduja sobie podwyzki płac. Parkingi zróbcie zwłaszcza w centrum miasta-tu jest problem, dziury w drogach itp.

 2. Tomek

  Podobno w okolicy urzędu miał stanąć jakiś pomnik upamiętniający kogoś. Jakiś czas temu był składany wniosek o to,czyżby "pozytywny" z naczelną ubiegli wnioskodawców?

 3. Gracz PoGo

  Niech już przestaną dodawać tam pomniki. Tam już się więcej pokestopów nie zmieści. Czy oni się nie orientują w podziale terenów na pola?

 4. Olga

  Chyba to jest nie zgodne z ustawą o finansach publicznych... Jak mogli nie podać na jaki cel jest owa kwota? Rozumiem, że tylko pozytywni radni wiedzą co tam będzie!

 5. Jurek mdziarewicz-radwin

  A ja mam pomysł na pomnik , który zadowoli i mieszkańców i włodarzy Zróbcie pomnik trzech ostatnich gospodarzy tego zaścianka - postumenty mogą mieć i po 3 m wysokości. Obok postawcie pieska ( o którego jedna z władczyń tak sie dopominała ) tyle że z z podniesioną nogą. Z krocza tego przemiłego zwierzaka niech tryska spokojnie niewielka fontanna podlewając przepięięknej urody spodnie z brązu i nogi rzeczonych trzech " wspaniałych" cudotwórców wołomińskiego dobrobytu. Napis pod pomnikiem - czcionką w arialu - by wszyscy mogli jasno przeczytać niech głosi: Oto tych troje co pogrążyło miasto i powiat w biedzie patologi zacofaniu i wykluczeniu - jakiemukolwiek . Jak zaopiniują taki pomnik - ludzie sami go postawią

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *