Mieszkania za pół ceny

1

Radni sprzeciwili się wnioskowi burmistrz Wołomina, blokując sprzedaż mieszkań w 10-letnim bloku należącym do gminy. Lokale miały być sprzedane dotychczasowym najemcom za 60 procent wartości.

Jedną z uchwał zwołanej w lipcu sesji nadzwyczajnej była ta o zmianie uchwały w sprawie zbycia lokali mieszkalnych w budynkach komunalnych, położonych w Wołominie, stanowiących własność Gminy Wołomin. Na liście 16 budynków, w których gminne mieszkania miałyby zostać sprzedane za co najmniej 50-60 procent wartości, znalazła się nieruchomość przy ul. Sikorskiego 88, wybudowana ok. 10 lat temu (…).

Sprzedawanie po tak preferencyjnych cenach lokali, które z założenia miały służyć najbiedniejszym mieszkańcom gminy wzbudziło spore kontrowersje, także w klubie radnych obecnej burmistrz. Jeden z radnych argumentował, że nie rozumie faktu, dlaczego gmina decyduje się na sprzedaż prawie nowych mieszkań z 40-procentową bonifikatą, podczas gdy pozostali mieszkańcy, niekorzystający z pomocy gminy, muszą zaciągać wysoko oprocentowane kredyty na zakup własnego M. (…)

Zdanie „nie do pomyślenia jest, by sprzedawać mieszkania w 10-letnich budynkach” powtarzane było przez radnych wielokrotnie, wiceburmistrz zgłosił wniosek o zdjęcie budynku przy ul. Sikorskiego z przedstawionej na sesji listy. Do tej pory na ul. Sikorskiego 88 sprzedanych zostało 19 z 44 mieszkań…

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj