Uszczęśliwią mieszkańców na siłę?

2

Kwestia budowy ulicy Projektowanej jest ostatnio najgorętszym tematem w Ząbkach. Jak już wcześniej pisaliśmy, planowana budowa drogi pomiędzy ulicami Szwoleżerów i Powstańców wiąże się z wycięciem sporej części lasu, co nie podoba się okolicznym mieszkańcom. Według urzędników, wybudowanie drogi w ulicy Projektowanej jest koniecznością, głównie ze względów bezpieczeństwa. Osoby mieszkające na osiedlu przy ul. Powstańców uważają jednak, że włodarze chcą ich uszczęśliwić na siłę.

Na początku sierpnia, podczas zwołanej naprędce sesji Rady Miasta Ząbki, po raz kolejny dyskutowano o konieczności budowy drogi w ul. Projektowanej. Burmistrz Małgorzata Zyśk oznajmiła, że miasto ma praktycznie „w kieszeni” dofinansowanie na wykonanie ww. drogi.

– Mam nadzieję, że do końca sierpnia ta informacja będzie. Wiemy, że formalne zakwalifikowaliśmy się do dofinansowania, natomiast nie ma tej listy jeszcze ogłoszonej i podpisanej – powiedziała burmistrz Małgorzata Zyśk. Zgodnie z wyliczeniami, wartość kosztorysowa budowy ul. Projektowanej wyniesie bez robót uzupełniających około 1 mln 648 tys. 901 zł brutto. Póki co w postępowaniu przetargowym na wykonanie tej drogi oferta z najniższą ceną  zamyka się w kwocie 1 mln 437 tys. 277 zł brutto. Wydaje się zatem, że włodarze są zdeterminowani do tego, aby sporną drogę wykonać, zwłaszcza że jej odcinek w części od ul. Szwoleżerów do ul. Andersena ma zrobić deweloper. Budowa odcinka od ul. Andersena do ul. Powstańców leży zaś po stronie miasta. Jednak mieszkańcy z ul. Powstańców nie chcą tej drogi. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. jak nie chca ja chce ta droge, stanie jeden z drugim byle wiesniak i gada za wszystkich, won na swoja ojcowizne tam drogi nie musisz miec cignikiem przejadziesz wszedzie

  2. Bardzo dobrze, że tą drogę budują skróci się czas dojazdu do osiedli przy ulicy powstańców. Droga planowana była duuużo wcześniej niż osiedle które w tamtym rejonie powstało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj