Coś się kończy, coś zaczyna…

6

W minioną środę w szkole w Leśniakowiźnie zgromadzili się mieszkańcy, by porozmawiać z zaproszonym na spotkanie starostą i urzędnikami wydziału inwestycji na temat problemów budowanej od roku ul. Kasprzykiewicza. Przy okazji usłyszeli informację, która niewątpliwie ucieszy wszystkich, podróżujących trasą Turów – rondo w Majdanie.  (…)

W czasie rozmowy starosta Adam Lubiak poinformował także mieszkańców, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kolejnego odcinka drogi – tym razem od Turowa do Ossowa i od ronda w Majdanie do Ręczaj Polskich. Prace mają zostać przeprowadzone przez jednego wykonawcę (by uniknąć takich wpadek, jak przy budowie ul. Kasprzykiewicza, gdzie prace wykonywało kilka firm).

Starostwo jest już po otwarciu ofert na budowę nowej drogi i ku radości inwestora, okazało się, że oferta firm jest znacznie niższa niż kwota przeznaczona na ten cel – 26 mln zł. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

 1. Pani burmistrz! a kiedy ruszy budowa nowej drogi – równoległej do ul. Kasprzykiewicza, tej za cmentarzem- do której konsultacje szumnie przeprowadzaliście ponad rok temu???
  Ta droga jest nam wszystkim potrzebna – w Wołominie , Ossowie i Leśniakowiźnie.

 2. Projektowana ul. Nowokrymska stanie się południową obwodnicą Wołomina. Ruch drogowy w Ossowie i Turowie zwiększy się kilkukrotnie. I dlatego trzeba przeciwko tej inicjatywie protestować

 3. To dlatego, że nie ma takiej drogi- to większość stoji w korkach na wjeździe do Wołomina i Kobyłki. I dlatego ja mam stać nadal w korku na wjeździe do miasta w którym mieszkam? Bo Ty wojciechu nie chcesz normalnej obwodnicy która rozwiąże te korki i da impuls dla rozwoju i wyprowadzi z miast ciężki transport drogowy????
  Kolejna kwestia: jak ruch na Matarewicza ci sie zwiększy – kiedy ludzie będą jeździć obwodnicą? Przecież chodzi o dwie kwestie: żeby ludzie odciążyli trase 634 i żeby wyprowadzić ciężki transport z Ossowa i Leśniakowizny. Budowa tej nowokrymskiej czy jak tam ją nazywasz- to impuls do rozwoju a jednocześnie oddech dla ludzi mieszkających w Wołominie- bo to będzie koniec korków!!!!
  Jeśli Ty Wojciechu nie widzisz tych plusów- to do ortopedy. Neurolog i psychiatra Ci już nie pomoże- niestety.
  Ps Też popiwram te babe ze wsi- choć jak słusznie ktoś napisał- to nie Pani Burmistrz trzeba sie żalić – a panu staroście podziękować za ten chlew.

 4. Nie wiesz o czym piszesz. Projektowana ulica faktycznie zmiejszy ruch w Leśniakowiźnie. I jednocześnie kilkukrotnie zwiększy obciążenie Ossowa i Turowa, ponieważ wszyscy wjadą w zwężoną przy okazji modernizacji ul.Matarewicza i ul.Hallera. Czyli dla dobra Wołomina, dobić Ossów.
  Dziękuję za o „troskę” o moje zdrowie, ale styl wskazuje na wyborcę POKO. Więc proszę ni martwić się o mnie.

 5. Właśnie – o Twoje zdrowie sie nie martwie – nie ma o co. albo i o kogo. Ale gdybyś myślał szerzej – co jest sprawą wątpliwą – to przestudiuj sobie plany w geodeji: Popatrz na pola między Ossowem a Kobyłką.Tam jest miejsce, by poprowadzić nową drogę po polach. Nawet w już istniejącej wybudowanej i funkcjonującej drodze o nazwie Bohaterów Ossowa, na odcinku od Kobyłki do wsi Ossów – zrobiono skrzyżowanie- w połowie jej długości. Jedź człowieku i popatrz. W tym miejscu wystarczy poprowadzić droge do Krymu i dalej za Leśniakowizne – wyprowadzając ciężkie ciężarówy z Ossowa – i ludzie będą zadowoleni. Zarówno ci – co chcą objechać Wołomin jak i ci w Ossowie – przez który szamboniarki nie będą kursować. Dalej nie mieści ci sie to w Twym ciasnym móżdżku? Tobie sie wydaje, że zakes prac dla instytucji samorządu, to ustawienie czkerech doniczek z kwiatkami albo dwóch ławek w parku. Otórz nie – samorządy wołomińskie mają z nas – obywateli – tych którzy tu mieszkają i żyją – w ciul chajsu – tylko go na inwestycje dla ludzi – nie wydają, nie pozyskują środków zewnętrznych – marnotrawią chajs na bzdury – podczas gdy takie właśnie inwestycje – o których pisze – przyczyniają sie do rozwoju i poprawy życia. Nie doniczki i ławki albo imprezy z kełbą i balonikami. Żaden pracodawca bez dobrego transportu sie tu nie sprowadzi, nie zasilli kasy budżetu i nie da ludziom pracy. Żaden autobus ZTM-u nie pojedzie po bagnie. Tak można w kółko – ale Ty – nie potrafisz nawet pomyśleć o tym w ten sposób że drogą do rozwoju – jest mobilność, szybkość i łatwość przemieszczania sie, łatwość transportu i dostaw .Po prostu – komunikacja. To samo ze szkołą: będzie droga – sprowadzą sie ludzie – dzieci też.
  Natomiast na tej wspomnianej już przeze mnie Bohaterów Ossowa – jest zrobiony bubel – bo: stoją wiaty przystankowe – dewastowane przez gówniarzy o mózgach wielkości piłki do pimponga. Ani jeden busik nie podjechał pod żadną z tych wiat – choć przecież mógłby – łącząc Kobyłkę z Ossowem. Lecz nie – lepiej żeby busik tarasował ruch przed rądem na wysokości Orzeszkowej i Boh. Ossowa – stwarzając niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu na jezdni i dla tych którzy przez jezdnie przechodzą, niż miałby po przejechaniu 1 km – parkować w wybudowanej już zatoczce przy wsi Ossów, gdzie można by kierowcy nawet sławojke ustawić – by sie mógł odlać jak człowiek . Po prostu – widać na co stać kobyłkowski urząd.
  Tak jak mówi sie że Rosja – to stan umysłu – to samo można by powiedzieć o samorządowcach z tego regionu – i o tobie Wojciechu. I nie wypominaj mi na kogo mam głosować albo nie. To moja sprawa nie twoja. Puki co – mamy demokracje. Przynajmnij w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj