Zapominalska przewodnicząca

Zapominalska przewodnicząca

Tego dnia radni z wołomińskiej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji mieli sprawdzić między innymi, czy prawdziwe są podpisy mieszkańców, zaprzeczających informacjom publicznie podanym przez burmistrz Wołomina. Kiedy w czasie spotkania mieszkańcy zgodnie potwierdzili wszystkie zapisane w piśmie fakty, przewodnicząca… zapomniała wpisać tego do protokołu z komisji.

Wyjazdowa Komisja Skarg, Wniosków i Petycji na ul. Stokrotki w Duczkach odbyła się 24 kwietnia br. Celem spotkania m.in. miało być sprawdzenie tego, czy mieszkańcy ulicy Stokrotki podpisali pismo z dnia 1 kwietnia 2019 r., zaprzeczające informacji podanej przez burmistrz Wołomina dot. równania ul. Stokrotki w dniu 25 marca 2019 r. Jak pisze w przesłanej do urzędu informacji obecny na komisji mieszkaniec, jego sąsiedzi jednogłośnie potwierdzili, że to oni alarmowali o nieprawdziwych informacjach podanych na sesji. Następnie jeden z mieszkańców zakomunikował, że w takiej sytuacji radni komisji powzięli informację o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 271 par.1 kk (funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5) i mają obowiązek zawiadomić o tym fakcie prokuraturę.

Jakie było jego zdziwienie, kiedy po otrzymaniu protokołu, o który wnioskował, w dokumencie brakowało zarówno opisu spotkania, wniosków z komisji, miejsca posiedzenia komisji czy numeru protokołu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(5) Comments

  1. margo

   Skoro to tylko kilka domów, to można kłamać i oszukiwać? Można nie przestrzegać litery prawa? Kto kłamie w sprawach małych ten i w wielkich nie będzie miał skrupułów.

 1. bolo

  Do tr: Z tego typu praktyk władzy może się śmiać tylko sam zainteresowany. Wszyscy inni wiedzą, że bagatelizowanie takich wybryków radnych zawsze bardzo źle się kończy

 2. DO ELI

  Farma trolli w Urzędzie Miasta Wołomin już wkrótce zostanie ujawniona !!!! Szykuje się też kontrola w zakresie wołomińskich ścieków. Pani Elu czy wszystko w porządku w tej sprawie? Gdzie płyną ścieki miejskie?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *