Dzwon na alarm?

8

To niewątpliwie trudny moment w finansach gminy Wołomin, nie dziwi więc reakcja mieszkańców na prezent, jaki władze postanowiły sprawić miastu na 100-lecie. W chwili gdy gmina wykreśla z dokumentów budżetowych ponad 40 milionów złotych na inwestycje, ma ogromną dziurę w budżecie oświaty, zwleka z wypłatą należnych zapomóg (jak choćby dodatku mieszkaniowego), z wielką pompą prezentuje… przewiązany kokardą dzwon, który kosztował miasto kilkadziesiąt tysięcy złotych (jak mówią radni, całość instalacji to wydatek nawet p. 70 tys. zł).

Już w czerwcu, kiedy o kłopotach finansowych gminy wiedzieli nieliczni, a skarbnik miasta nagle zrezygnowała ze swojej funkcji, radni opozycji zwrócili uwagę, że przeznaczanie ponad 42 tys. zł na niespodziankę nie jest dobrym pomysłem. – Dla mnie niespodzianka za ponad 40 tys. zł to gruba przesada. Nie wiem czy takie niespodzianki są najbardziej potrzebne w tej chwili mieszkańcom -ostrzegała wówczas radna Dorota Penger. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

8 KOMENTARZE

  1. Były pracownik UM wskazany wyżej w artykule w szczerej rozmowie mówi iż finansowa sytuacja Wołomina jest KATASTROFALNA i Wołominowi REALNIE GROZI zarząd komisaryczny !!!

  2. Miasto Wołomin to totalny BANKRUT finansowy, a to dzięki nieudolnym rządom najgorszej, najbardziej niekompetentnej burmistrz w całej historii miasta – Elżbiecie Radwan.
    Każdy mieszkaniec Wołomina w niedługim czasie odczuje na własnej skórze, tzn na własnym portfelu skutki rządów tej pani.

  3. Ile jest tego zadłużenia w sumie to jest dobry temat dla Julity Mazur. Wg moich informacji to jest ok 40-50 mln.Dlatego właśnie do pani Eli i do Szymanowskiego do UM przychodzi przedstawiciel znanego dewelopera aby kupić od zdesperowanego i zadłużonego miasta dobre tereny za bezcen (może już kupił). Spójrzcie na zmiany w planie dla osiedla Sławek. To jest zrobione pod dewelopera !!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj