Wołomin: Ogromna dziura w oświacie!

7

W tym roku w gminnej oświacie zabraknie ok. 10 milionów złotych. Przede wszystkim na wynagrodzenia – poinformowała na komisji edukacji dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Wołominie. Potężna dziura w wydatkach na oświatę, jak się okazuje, to skutek niedoszacowania, które pojawiło się w na etapie konstruowania budżetu na 2019r.

Braki w planowaniu wydatków wołomińskiej oświaty (grudniowe niedoszacowanie ich w wysokości 10 mln zł) dziwiły samorządowców opozycji już na etapie konstruowania budżetu. – Kiedy zapytałem dlaczego wydatki oświatowe są zaniżone na 10 mln to usłyszałem, że „dobry manager sobie z tym poradzi”. Wątpiłem w to, i jak się okazuje, słusznie- przypomniał na ostatniej sesji Rady Miejskiej przewodniczący komisji edukacji poprzedniej kadencji Adam Bereda. Mamy wrzesień i to właśnie kwota 10 mln zł ciąży dziś na władzach gminy niczym miecz Damoklesa.

O problemach finansowych, już oficjalnie, poinformowała radnych na komisji edukacji przed sesją Halina Bonecka, szefowa ZEASiP w Wołominie. (…)

– W skali gminy wykonanie planu wynosi średnio 79 proc. Szacowaliśmy ile tych pieniędzy będzie brakować: ja bym powiedziała, że tyle co zostało, to prawie tyle będzie brakować. Około 10 milionów będzie nam brakować. Przede wszystkim na wynagrodzenia – przyznała szczerze dyr. ZEASiP.- Nie liczyłabym na środki z zewnątrz. Trzeba w gminie szukać pieniędzy. My już teraz nie mamy takiej rezerwy. Można powiedzieć tak: w niektórych szkołach może nie zabraknie tylko na wynagrodzenia, ale będą szkoły, gdzie będzie brakować na wynagrodzenia – powtórzyła. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

7 KOMENTARZE

 1. Dyrektorzy przedszkol na zebraniach z rodzicami już poinformowali że burmistrz ograniczyła dotacje do przedszkol co będzie skutkowało „pewnymi zmianami” n.p. krócej otwartym przedszkolem. Kraj się rozwija a Wołomin upada…dzięki pani Eli z PSLu….

 2. W czym problem?

  Elektorat tej ciemnoty niechaj zrzuci się na brakującą kasę.

  Za pierwszym razem można było być głupim i naiwnym głosując (+ cuda przy urnach zrobiły swoje).

  Ale wybrać to-to po raz drugi widząc jak działa – to już sabotaż.

 3. Dramat. Pani Halina nie dość że kuleje z matematyką to i jęz.polski też zostawia sporo do życzenia ….. 🙂 Na wynagrodzenie dla Pani Haliny też zabraknie czy tu raczej suma jest doszacowania ???

 4. We wszystkich miejscach gdzie była/jest Bonecka zostają zgliszcza. Ona jest popierana przez marszałka województwa a poza tym nie ma żadnych kwalifikacji a wręcz można powiedzieć ze jest pasożytem.

 5. Nie rozumiem , jak to brakuje 10 milionów złotych na wynagrodzenia dla nauczycieli ? To sobie teraz dołóżcie kochani sami. Głosowaliście na panią Radwan TAK w prawie 55 % i co teraz ? Opozycja ostrzegała że dług będzie jeszcze większy i to znacznie – to dopiero początek. miasto jest zadłużone na około 120- 140 milionów. Teraz brakuje na wypłaty a prezesi spółek zarabiają z dodatkami po 30 tys. złotych miesięcznie, proszę sprawdzić ZEC czy MPWiK. Brakuje kasy ? a na parki , artystów , pierdoły była kasa . Pani burmistrz to ekonomista i jak to liczenie wyszło ? Miało być tak pięknie a jest jak jest.

 6. Dyrektorka w Zagościńcu zafundowała wyjazd na trzy autokary do filharmonii w dniu 12/11/2017r a dzieci z klas 1-3 nie miały później zajęć z informatyki przy komputerach tylko na sucho przy projektorze ,przynajmniej do roku szkolnego 2018/2019 nie mieli komputerów na zajęcia i tu uwaga obydwie panie są w platformie jedna zasiadała w komisji na konkursie na dyrektora szkoły a druga niby wygrała konkurs mimo że w poprzednim roku NIK w trzy stopniowej skali wystawił jej najgorszą opinię ,ciekawe przypadek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj