Nowe informacje ws. dzienników elektronicznych

5

Sieć internetowa, poprowadzona w wołomińskich szkołach pozwala już na wprowadzenie dziennika elektronicznego, ale w wielu placówkach problemem jest brak odpowiedniego sprzętu, który ułatwiłby wprowadzanie danych do dziennika w każdej sali lekcyjnej. To dlatego część z placówek gminy nie zdecydowała się na wdrożenie tego projektu od września br. choć jak deklarują urzędnicy – dyrektorzy mają zielone światło, by dzienniki elektroniczne uruchomić. (…)

Sam zakup odpowiedniej infrastruktury do sal natrafił na trudności. Jak mówią władze miasta, pojawiła się prośba organizatora projektów szkolnych, do których aplikowała gmina, o zmianę pewnego zapisu: – Jeżeli chodzi o dzienniki elektroniczne, to faktycznie były one w opisie tych projektów, ale decyzją instytucji, która organizuje konkurs poproszono nas, abyśmy wymienili dzienniki elektroniczne na inną część w tym projekcie, więc zakupiliśmy tablice interaktywne do szkół. Ale oczywiście rozwijamy infrastrukturę sieciową dla szkół, by dyrektorzy mogli według własnej woli wdrożyć dzienniki elektroniczne – poinformował radnych na ostatniej kom. edukacji wiceburmistrz Wołomina Łukasz Marek. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. A gdzoe jest Internet dla sołectw? 3 miliony poszły na to. Łysy sieć otwierał. Gdzie to jest? Jakie problemy? Może ktoś niech w końcu rzygnie za ten chachment a nie piszecie że jest problem. Problemu by nie było- jak by samorząd nie zamiatał chachmentów pod dywan. Niech zapytaja Syfka- gdzie chajs. Podpisywał odbiór

  2. Tempe wołmińskie samorządowe matoły: w Lesznowoli i Piasecznie Starej Iwicznej- przynajmniej 5 lat temu założono te dzienniki. I nikt od ludzi pieniędzy na to nie rządał. To jest wasz śmierdzący obowiązek by to w szkole wprowadzić- bo te dzienniki od lat są już wszędzie.
    Niebawem w rozwoju przegoni was Radzymin- właściwie- już przegania.
    I co- pękacie głomby z dumy?? No pogratulować- głupoty.

  3. Czytając o tych dziennikach nie mogę wyjść ze zdumienia. To sprawa urzędu? Naprawdę? A jak to załatwili w gminie Klembów bo od 2016 roku wszystkie szkoły tej gminy maja dzienniki elektroniczne i wiem, że dyrektorzy szkół sami to załatwiali. W czerwcu 2016 roku dyrektorka poinformowała nas, ze od września będzie dziennik elektroniczny bo zaplanowano to w budżecie szkoły (około 2 tys. złotych rocznie). To taki majątek by szkoły w Wołominie nie mogły sobie na to pozwolić a szkoły na wsi tak? Coraz częściej dociera do mnie, że dobrze zrobiliśmy wyprowadzając się z Wołomina .

  4. Urzędniczy bełkot: „zakup natrafił na trudności” czyli zabrakło towaru w sklepie ???. „Decyzją instytucji poproszono nas” jaka instytucja, w jakim trybie prosiła i kto przychylił się pozytywnie do prośby. Żadnych konkretów żeby nie było wiadomo kto jest za to odpowiedzialny. To co wszędzie jest standardem w Wołominie jest nieosiągalnym wyczynem…. ale mamy dzwon na 100-lecie. Proponuje dać premię tym, którzy tak pięknie doprowadzili ta inicjatywę do finału i zatrudnić dzwonnika z wysoką pensją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj