Kolejna obsuwa

Kolejna obsuwa

Czy tunel w Kobyłce oraz wiadukt w Kobyłce Ossów w ogóle zostaną wykonane? Przedstawiciele PKP PLK już kilkukrotnie przekładali te inwestycje w czasie. Pod koniec sierpnia informowaliśmy o tym, że Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o lokalizacji linii kolejowej dla budowy wiaduktu drogowego w Kobyłce Ossów, więc prace mogłyby wreszcie ruszyć pełną parą. Jednak praktycznie w tym samym czasie Biuro Zarządu PKP PLK wystosowało pismo, w którym informowało, że: „Umowy z wykonawcami przedmiotowych obiektów inżynieryjnych nie były zmieniane. Termin realizacji robót  w ramach umowy na „Zaprojektowanie i wykonanie skrzyżowań dwupoziomowych w Kobyłce Ossów, Kobyłce, Jasienicy Mazowieckiej” minął w dniu 31.07.2019 r. W dniu 8.07.2019 r. wykonawca złożył wniosek o przedłużenie czasu na ukończenie ww. umowy na zakres związany z budową obiektów w Kobyłce i Kobyłce Ossów. W tej chwili trwa analiza materiałów zawartych we wniosku wykonawcy”. Czy w tej sytuacji istnieje obawa, że bezkolizyjne przejazdy nie powstaną? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(8) Comments

 1. Wołominiak

  Podstawie pytanie, co robi Zbieć w sprawie przepraw kolejowych, ano nic stagnacja większą jak za Roguskiego kiedy będzie dostępny wynik finansowy spółki Kobyłka Dom

 2. romantic

  Czemu w waszym mieście do tej pory nie udało się zbudować wiaduktu nad linią kolejową? - Widzicie, rzecz w tym, że burmistrz przed każdymi wyborami obiecuje, że ten wiadukt zbuduje. I ludzie go już na piątą kadencję wybrali. Jeżeli w końcu zbuduje ten wiadukt, to nie będzie miał co obiecywać i go nie wybiorą.

 3. Kobylczanka

  Wolominiak raportu spółki nie będzie. To już chyba jasne dla wszystkich. Wszytsko co związane z Roguskim było złe do czasu wygrania wyborów potem okazało się ze niektóre rzeczy nie są najgorsze a nawet są korzystne. Kolesiostwo i tyle. A myśmy uwierzyli ze będzie inaczej

 4. Kobyłczanin

  To na pewno wina Tuska ... Wychodzi na to, że ani Roguskiego wina ani wina Zbieć że przejazdów jeszcze nie ma. Ani burmistrz dowolnego miasta ani rada miasta nie ma żadnego wpływu na nie swoje inwestycje. Przedwyborcze bicie piany, że Roguski zawalił i dlatego trzeba go zmienić i że Zbieć na pewno szybko i natychmiast wybuduje coś się nie sprawdziło. To co kolejna zmiana burmistrza? Wina Tuska... to pewne.

 5. podatnik

  Wypiepszyć wszystkich którzy mieli jakiekolwiek powiązania z Mikulskim , z Madziarem, Sylwkiem i szfagrami ze Zbiecioą i z Elką. Jakiekolwiek powiązania: czyścili ulice buty, rozliczali faktury przetargi szukali usługodawców, pisali pisma... cokolwiek- to won.

 6. grzetoja

  Przecież nie chcieliście, to o co kaman? A może i lepiej nie chcieć, bo jak będą budować tak, jak przebudowa ulic w Wołominie to skończą w 2030 .

 7. Adam

  Cóż tam wiadukty i tunele, Burmistrz na FB ogłosiła kolejny sukces, w przepompowni znaleziono uszczekę, żrudło smrodu na Żrudniku i o takich właśnie rzeczach trzeba pisać

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *