Tajemnicza delegacja

Tajemnicza delegacja

Burmistrz Kobyłki udała się niedawno ze służbową wizytą do Turcji. W sprawozdaniach z działalności burmistrza, które przedstawiane są każdego miesiąca podczas sesji Rady Miasta Kobyłka, zabrakło jednak relacji z tego wyjazdu. O tym, że burmistrz Edyta Zbieć pojechała w celach służbowych do Turcji radni dowiedzieli się przypadkiem.

– Chciałem wrócić do poprzedniego sprawozdania z działalności burmistrza. Przed ostatnią sesją, na prośbę mieszkańców chciałem umówić spotkanie pani burmistrz z radnymi z rejonu Antolka i kilkoma mieszkańcami. Podczas jednej z rozmów telefonicznych sekretarka pani burmistrz poinformowała mnie, że pani burmistrz przebywa aktualnie na wyjeździe służbowym. Jeden z mieszkańców słyszał, że jest to wyjazd służbowy do Turcji.

Na ostatniej sesji w sprawozdaniu nie było takiej informacji, że pani burmistrz wyjechała na zagraniczny wyjazd. W związku z tym mam pytanie czy faktycznie był taki wyjazd? Ile kosztował, jakie wymierne korzyści przyniósł dla miasta i kto brał w nim udział? – zapytał radny Bartłomiej Jabłoński podczas odbywającej się w miniony poniedziałek sesji Rady Miasta Kobyłka.

– Dziękuję za to pytanie, sprawdzimy i odniesiemy się. Udzielimy stosownej odpowiedzi – odpowiedział wiceburmistrz Grzegorz Świętorecki w imieniu nieobecnej na sesji burmistrz Edyty Zbieć.

– Przepraszam ale pan burmistrz nie wie czy pani burmistrz była w Turcji czy nie? – zapytał zdziwiony radny Robert Denis.

– Ja w Turcji nie byłem – odparł wiceburmistrz miasta.

– No dobrze, ale czy pani burmistrz była? Czekam pół roku na odpowiedź na moje pytania wystosowane do pani burmistrz w sprawie spółki Kobyłka Dom. Mam wątpliwości czy taką odpowiedź dostaniemy, bo zastępca burmistrza nie wie co się dzieje i jakie są działania pani burmistrz i wyjazdy promujące gminę – dodał radny Robert Denis. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(8) Comments

 1. cynik

  Może była na tureckim kazaniu? Może ćwiczyła taniec brzucha? A może będzie opowiadać bajki z tysiąca i jednej nocy?

 2. Wtajemniczony

  Było tak. Pani Burmistrz ze współpracownikami pojechała na szkolenie wizerunkowe do Turcji. Miał to być kolejny wielki sukces miasta. Niestety, właśnie w tym czasie Turcy zaczęli na dużą skalę pacyfikować Kurdów. Okazało się, że szkolenie wizerunkowe może negatywnie wpłynąć na wizerunek Burmistrz, więc postanowiono sprawę przemilczeć. Sprawa jednak wypłynęła na ostatniej sesji RM, a że pracownikom UM nakazano nie puszczać pary, ci udawali tzw. głupiego. Zrobił się z tego lekki kabaret, więc powrócono do planu A. Wyjazd był więc wielkim sukcesem. Uczestnicy promowali zabytki Kobyłki oraz zdobywali cenną wiedzę dotyczącą marki miejsca.

 3. JJ

  Tak się kończy głosowanie na Radwanów i Zbieciów. Nasz wydadzą dobrze się bawiąc. Wiadomo, wycieczka do Turcji na koszt podatnika.

 4. Johnny

  Oszukiwanie ludzi, wykorYstywanie publicznych pieniedzy, premie i nagrodzy wyplacane - tak rzadza tak zwane czarownice w beeftown i horsetown. Ludzie kupuja populizm. Ale, kiedys przejrza na oczy...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *