Jest pomysł, ale brakuje kasy

Jest pomysł, ale brakuje kasy

15 listopada w Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach zorganizowało spotkanie z mieszkańcami, którego tematem były plany związane z zagospodarowaniem działki po dawnym Gazomontażu. Czy na terenie znajdującym się u zbiegu ulic Powstańców i Piłsudskiego powstanie centrum handlowe i nowa siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury? (…)

Miasto i PWiK mają dość sprecyzowane plany i chcą aby na przedmiotowej nieruchomości został wybudowany nowoczesny obiekt handlowy z usługami publicznymi o powierzchni zabudowy około 6000 m2. – To ostatnie w południowych Ząbkach 15 tys. m2 gruntów, doskonale skomunikowany i położony obszar. To działka z którą można zrobić coś fajnego i należy ona do spółki komunalnej, czyli pośrednio do miasta Ząbki i może zostać wykorzystywana właściwie w dowolny sposób, nawet na śmieci, ale ten temat zostawmy – powiedział w imieniu PWiK Robert Świątkiewicz, radca prawny i radny Rady Miasta Ząbki, nawiązując tym samym do zapoczątkowanej niedawno przez cześć radnych dyskusji w sprawie ewentualnego rozszerzenia działalności PWiK o odbiór i transport odpadów.

– Nikt z nas nie myślał żeby zrobić tu coś związanego ze śmieciami. Ja tu teraz mam koparki pod oknami, które z samego rana się włączają, błyskają i nie mogę spać. Dzwoniłam do państwa, a państwo mówicie, że to jedyny utwardzony teren i one muszą tu stać do końca roku – wtrąciła oburzona mieszkanka. Po chwili wrócono jednak do tematu przewodniego. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

No Comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *