Jeden stopień wyżej do nieba

0

– Jesteście uśmiechem Boga – wyznała pani Monika w piątkowe popołudnie, po raz pierwszy wchodząc do swojego nowego mieszkania, wyremontowanego przez Fundację Daj Mi Skrzydła w Wołominie. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, kiedy to w jednej chwili całkowicie zmieniło się życie schorowanej mieszkanki Wołomina.

Pani Monika, od lat zmagająca się ze schorzeniami kręgosłupa, całkowicie uniemożliwiającymi jej jakikolwiek większy wysiłek, dotąd zamieszkiwała wraz z córką w niewielkiej komórce na działce swojego ojczyma. Jak mówi Wieściom, zimą temperatura nierzadko ledwie przekraczała 0 stopni. W piątkowy poranek, kiedy temperatura na dworze była plusowa, w jej pokoiku termometr pokazał 7 stopni. Takie warunki uniemożliwiały jakąkolwiek godną egzystencję. Mimo to pani Monika przetrwała w komórce ponad 30 lat, od lat składając bezskuteczne wnioski do gminy o przydział lokalu komunalnego.

Wcześniej podejmowała się wielu różnych profesji, jednak po skomplikowanej operacji kręgosłupa w 2009 roku lekarze zabraniali jej pracować fizycznie, by nie doszło do przerwania rdzenia kręgowego. Mimo to pani Monika podjęła pracę i dwa razy w tygodniu sprzątała w straży pożarnej. Niestety, jeszcze bardziej podupadła na zdrowiu. Od kilku lat nie jest w stanie zarobić na własne utrzymanie. – Odkąd zachorowałam, straciłam swoją wartość, czułam się jak pasożyt, bo choroba nie pozwalała mi podjąć żadnej pracy fizycznej. Zawsze dużo pracowałam, a teraz byłam skazana na siedzenie… – wyznaje ze łzami w oczach pani Monika.

Poznając jej historię swoją pomoc zaoferował mieszkance przedstawiciel Fundacji Daj Mi Skrzydła w Wołominie – Bogdan Domagała. Udało się znaleźć dla niej całkowicie zniszczony gminny lokal, który kiedyś służył za sklep. Fundacja obiecała miastu, że przystosuje go do potrzeb pani Moniki. Przedsiębiorstwo Komunalne przekazało nie tylko lokal, ale pożyczyło prąd niezbędny do prac remontowych, a niektórzy pracownicy zaangażowali się także w pomoc przy specjalistycznych pracach.  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj