Napsocili w MDKu

Napsocili w MDKu

O niepokojącej sytuacji w Miejskim Domu Kultury poinformowała w sprawozdaniu burmistrz Wołomina. Jak mówiła, nowa dyrektor musi rozbrajać „miny” po swoich poprzednikach. O co chodzi?

Po wysłuchaniu sprawozdania o owe tajemnicze „miny” zapytał radny Ryszard Madziar. Odpowiedź burmistrz zaskoczyła słuchaczy:

– Z premedytacją mogę powiedzieć: nie nadzorowałam merytorycznie w ostatniej kadencji Miejskiego Domu Kultury, robiła to inna osoba (b. wiceburmistrz Edyta Zbieć – przyp. red.) i nie mieliśmy szczęścia do bardzo dobrych dyrektorów MDK. Nie będą mówiła o szczegółach, bo szczegóły są personalne i nie będę ujawniała szczegółów związanych z pracownikami, którzy trochę tam napsocili. W przenośni miny były do rozbrajania, ponieważ nie mam zamiaru się narazić na odpowiedzialność karną, że ktoś mi wytoczy proces za zniesławienie i pomówienie.

– Ale jakiego to rodzaju były „miny”? Nie musi się pani odnosić do osób, tylko tematów – kontynuował temat radny Madziar.

– W mojej ocenie to nie jest to audytorium, żeby precyzyjnie o tym rozmawiać – odpowiedziała włodarka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(21) Comments

 1. Endriu

  W tym całym zamieszaniu warto przyjrzeć się obecnej dyrektorce a jest nią Marta Rajchert, równie ciekawa postać jak jej mąż. Może zacznijmy od męża. Bartłomiej Rajchert to pod poprzednim nazwiskiem Bartłomiej DZIĄBA, były działacz PIS który odszedł z pracy dla partii w atmosferze skandalu. Polecam wyszukiwarkę Google. Pani Marta również startowała niegdyś z PISu do powiatu ale przy głosowaniu na starostę zmieniła zdanie i zamiast poprzeć lidera PIS poparła konkurenta. Dziś Bartłomiej Dziąba jest pełnomocnikiem burmistrz Radwan a jego żona dyrektorem Domu Kultury. Ciekawą lekturą są również oświadczenia majątkowe Pani Rajchert, pasjonująca lektura.

  1. Markis

   Czyli teraz w mieście rządzi Dziąba (Rajchert) wcześniej rządziła Edyta Zbiec. Edyta od Psotliwej Elżbiety i lapczywego Bartłomieja różni się tym że nie musi zmieniać nazwiska czy te wypierać się się że rządziła. Jak coś robi to się tego nie wstydzi. No i nie ma żony, żeby musieć wciskać ja na dyrektora MDK. Niestety Edyta odeszła do kobyłki a ludzie odpowiedzialni za sukces Elżbiety w poprzedniej kadencji (tej kadencji bez dzwonów) odeszli z urzędu.

 2. Lessi

  Jeśli są zastrzeżenia do poprzednich lat,to powinna to wyjaśnić Regionalna Izba Obrachunkowa.Jak najszybciej powinna być przepradzona ta kontrola,o którą powinni wystąpić radni

 3. Elle

  Radio Erewań wiecznie żywe. Kierownik urzędu przyznaje się z premedytacją, że nie nadzorował pracy swoich podwładnych i dlatego są miny do rozbrojenia, a miny są, bo ktoś napsocił. Retoryka pańci z przedszkola... A to "wiem, ale tu nie powiem" to już jest na poziomie podopiecznych pańci.

 4. Waldek

  Niech Radwanowa pokaże wszystkim jak wyszła kontrola RIO i dlaczego nie chce do tej pory wpuścić radnych na kontrolę. Poprzedni dyrektor PS był pionkierm Radwanowej i takie pieniądze przepuścił że szok. Najlepioej winę zwalić na byłą Vce Burmistrz i byłych pracowników. Dlaczego ludzie odchodzą z Urzędu bo widzą co się dzieje ,jaki tam jest syf i przekręty. Brawo....

 5. Adam

  "Nadzorowanie merytoryczne Miejskiego Domu Kultury robiła inna osoba (b. wiceburmistrz Edyta Zbieć – przyp. red.)" Pani Zbieć jest teraz burmistrzem Kobyłki i jak czytam doskonale sobie radzi. Inwestycje idą pełna parą. W sferze kultury praktycznie non stop aktywna. Czy nadzorujac MOK w Wołominie cos nawywijała ?

  1. Mieszkanka Kobyłki

   Adam nie wiem czy tak świetnie sobie radzi. Jakoś Jej to idzie w ramach tego co może. Miały wypaść trupy z szaf ale chyba Jej pasuje ze leżą tam dalej. Z pewnością zapisze się w historii Kobyłki „jako ta co kibel miejski postawiła” :) pokolenia będą Ja wspominać korzystając z miejskiego szaletu. Ogólnie jak pokazały ostatnie sesje temat wc jest w Kobyłce gorący :)

 6. IIILO

  Widocznie Piotrek wydał za dużo na teatr w MDK miał być sławny na całą Polskę. A pewno po znajomości ciocia Radwan nie chce mu robić przykrości to wszystko się pozamiata Piotrek, no ale ale teatru już nie będzie ehh szkoda... :(

 7. mark

  Czyli: można defraudować publiczne pieniądze w majestacie wołmińskiego kodeksu ( bo nie prawa przecież ) ale nie można o tym mówić okradanemu sfołeczeństwu- chociaż wiadomo kto te pieniądze marnotrawił. Jakaś farsa. Kpina z ludzi. Gdzie jest przedstawiciel prawa? Gdzie zgłosić te wypowiedź? Do pałacu Mostowskich? Do Katowic? Czy Szczecina?

 8. Pancio

  Rysiek dorósł w tej Warszawie. Wcześniej prowincjusz, a teraz na tle Elżbiety widać jego obycie, rodząca się inteligencję i przebiegłość. Elżbieta się deklasuje. Nie wiem co z nią się dzieję. Zabrakło kogoś kto by jej powiedział żeby się ogarnęła. W poprzedniej kadencji nie było takich wpadek.

  1. mieszkaniec

   Pańciu mówią na mieście, że Ela straciła swoją ,,króliczą łapkę'' i teraz ani robić nie ma komu a i myślenia brak...

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *