Dostają groźby

Dostają groźby

Reorganizacja szkół w Turzu i Wólce Dąbrowickiej miała mieć zbawienny wpływ na tegoroczny budżet gminy Poświętne. Jednak projekty uchwał, przygotowane w tej sprawie przez włodarzy gminy, niespodziewanie nie weszły do porządku obrad grudniowej sesji Rady Gminy Poświętne.

W ostatnim numerze Wieści przytaczaliśmy dane z Urzędu Gminy Poświętne, przemawiające za koniecznością przeprowadzenia w roku szkolnym 2020/2021 reorganizacji szkół w Turzu i Wólce Dąbrowickiej. Jak zapewniał wójt Sylwester Niźnik, bez zmian w oświacie nie uda się w 2020 r. przeprowadzić długo wyczekiwanych inwestycji, ponieważ zabraknie na nie pieniędzy w gminnym budżecie. Reorganizacja szkół miała przynieść oszczędności w wysokości około 1 miliona 200 tys. zł, ale plany wójta zostały skrytykowane na lokalnych forach internetowych. Przeciwko włodarzom opowiedzieli się niektórzy nauczyciele, rodzice uczniów i część radnych. (…)

(…) – Czy ktoś mi załatwi ochronę? Bo ja się panicznie boję. Nie wiem co mnie spotka. Byłam atakowana i słyszałam na swój temat takie oszczerstwa, że się po prostu boję. Nie mam gwarancji, że niektóre osoby nie przyjadą pod mój dom i nie będą rzucały cegłami. Czy rada mi zapewni ochronę? Mam małe dzieci w szkole w Turzu i nie jestem w stanie do tej szkoły wejść, bo na mnie tam plują. Ktokolwiek powie mi coś niemiłego, to mój mąż interweniuje w bardzo poważny sposób. Chcę po prostu spokoju. Nikomu krzywdy w swoim życiu nie zrobiłam i zawsze walczę o dzieci – mówiła zrozpaczona radna Iwona Nagraba.

Okazało się, że jednym z adresatów tych słów był radny Tomasz Brogowski, który wcześniej pozwolił sobie donośnie skomentować to, jak Iwona Nagraba głosowała w sprawie szkół. – Nie chcę z tobą rozmawiać i nie chcę mieć z tobą nic wspólnego, bo ty nakręcasz wszystko – zwróciła się do radnego Brogowskiego Iwona Nagraba.

– Radny Brogowski dziś pierwszy raz komentował głosowanie radnej. Nigdy do tej pory to nie miało miejsca. Każdy ma prawo do swojej decyzji – zauważył Artur Elsner, wiceprzewodniczący Rady Gminy Poświętne.

– Też mam różne pogróżki. W sobotę mi ukradziono samochód i nie wiem czy to jest spowodowane tymi decyzjami. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(14) Comments

 1. smutna

  Po przeczytaniu artykułu i tego co wypisywane jest na gminnych forach to Ja tu widzę szczucie na tego radnego i zastraszanie tego radnego a nie tej radnej.

 2. Bolek

  "W sobotę mi ukradziono samochód i nie wiem czy to jest spowodowane tymi decyzjami." - https://www.zyciepw.pl/komenda-powiatowa-policji-kronika-kryminalna-od-9-12-2019-do-15-12-2019 (Kradzieże pojazdów) - Może po prostu samochód był atrakcyjny dla złodziei, cóż to miałoby mieć wspólnego z decyzjami związanymi z reorganizacją szkół.

  1. Korneliusz

   Nie wiem na co czekają jak im grożą to natychmiast powinni powiadomić organy ścigania i wszystko się wyjaśni a tak to tylko się ośmieszają. Nikt nie złoży doniesienia bo wiadomo że nie mają podstaw i tu się stają jeszcze bardziej śmieszni. W dodatku samochód mieszać w to wszystko to trzeba mieć wybujałą wyobraźnię.

 3. Marcel

  Jednych radnych się zastrasza, a inni radni najważniejszą dla gminy sprawę pod dywan zamiatają, z porządku obrad zdejmują i tylko głową kiwają. A potem gmina zbankrutuje i nauczyciele przyjdą do nas, do Wołomina pod nieśmiertelne rządy pani B. Oj ta to ich doceni! Będą przeszczęśliwi! Ha, ha, ha.

  1. Monia

   Jak mają tak mało dzieci, to my się chętnie podzielimy. W Wołominie klasy przeładowane. Niech tamci nauczyciele popracują w normalnych klasach. W ogóle uważam, że nauczyciele powinni mieć płacone godziny do ilości dzieci, które uczą w klasie. Bo jak tu porównywać pracę w 6 osobowych klasach i 25.

 4. Zatroskany

  No naprawdę jak tak można kobietę zastraszać, szczuć i mobbingować. Komentować głosowanie. To zwykłe buractwo. Niektórzy to już poziom podłogi osiągnęli.

 5. Rodzic

  Moim zdaniem to nauczyciele, którzy to wszystko nakręcili, teraz siedzą cicho i chowają się teraz za plecami rodziców.

 6. Kościk

  No! Nawet vice przewodniczący Rady skomentował, że p. Radny Brogoski skomentował jak głosowała p. Radna Nagraba .

 7. bemben

  Sprawa tej radnej Jest szyta grubymi nićmi jak za PRL . Jak ktoś tego nie widzi to twierdzenie jednego mieszkańca, że szkoły wypuszczają tylko pół mózgów i analfabetów znajduje potwierdzenie. Ale takimi jest łatwiej kierować i rządzić, wszystko łykną. Stara zasada, że najlepiej skłócić ze sobą ludzi a wierni wyznawcy uwierzą w co tylko będzie wójcio chciał.

 8. Mieszkanka

  Po tej pamietnej radzie mam jedno spostrzeżenie. Radni boją się podjąć odpowiedzialnej decyzji. Wiadomo, że po głosowaniu za reorganizacja stracą część swoich wyborców. A jedni to bezczelnie chcą się na tej całej sytuacji wybić i przygotować sobie grunt pod następne wybory.

 9. Sylwester

  A dziwisz się ? jak kasę zostawiłeś pustą i tylko długi trzeba spłacać. Teraz to przynajmniej jakieś remonty są robione a jak będzie zrobiony porządek ze szkołami to dopiero remonty ruszą z kopyta. Ostatnie osiemnaście lat zostały stracone.

 10. Kazik

  Kruca fix, to się na rozrabiało, po tej zadymie listonosz doręcza radnym wezwania na policje w charakterze świadka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *