Będzie jeszcze drożej

5
dav

Podwyżka opłat za odbiór śmieci w Kobyłce jest nieunikniona. Nowe stawki zostaną prawdopodobnie uchwalone przez radnych w marcu. Do tego czasu urzędnicy wraz z Radą Miasta muszą ustalić wspólne stanowisko w tej sprawie. Czy kobyłczanie będą musieli płacić miesięcznie ponad 30 zł od osoby za odbiór odpadów?

4 lutego w Urzędzie Miasta Kobyłka odbyło się spotkanie podczas, którego radni wraz z burmistrz Edytą Zbieć i towarzyszącymi jej urzędnikami, dyskutowali o zmianach w systemie odbioru odpadów. Na początku została przybliżona aktualna sytuacja związana z przetargiem na odbiór miejskich odpadów. Oferty złożyły firmy MPK Pure Home Sp. z o.o. z Ostrołęki (9 943 493,64 zł) i P.P.U.H. Imperf z Wołomina (8 970 352,41 zł), niestety okazało się, że każda zawiera jakieś wady.

– Jesteśmy teraz na etapie przedmiotowej oceny i badania obu ofert. Zacznę of firmy Imperf. Powzięliśmy wątpliwości co do wysokości stawek jednostkowych, które zostały podane w formularzu ofertowym przez firmę Imperf. Firma obliczyła sobie cenę ofertową, która była podana w formularzu posługując się kosztorysem, który był załącznikiem do oferty. W tym kosztorysie, ponieważ rozliczamy się teraz od 1 tony odpadów, wyceniała każdą frakcję z osobna. Za cenę odpadów komunalnych zmieszanych podała cenę 2 tys. 538 zł brutto, natomiast wszystkie pozostałe frakcje wyceniła na 1,08 zł brutto za tonę. Element składowy tej oferty wydaje się rażąco niski i nieadekwatny do wykonania przedmiotu zamówienia  rzetelnie i zgodnie z naszymi wymogami oraz przepisami ustawy, więc wysłaliśmy do firmy Imperf żądanie o złożenie wyjaśnień w tym zakresie. Po zbadaniu drugiej oferty (firma MPK Pure z Ostrołęki)  okazało się, że w tym kosztorysie jest oczywista omyłka rachunkowa, a w zasadzie dwie omyłki, które mają istotny wpływ na cenę końcową. Wykonawca pomylił się przy przemnażaniu stawek i po poprawieniu tej oczywistej omyłki rachunkowej cena oferty konsorcjum MPK wynosi 7 mln 131 tys. 158 zł, więc ta oferta jest oceniona jako najkorzystniejsza. Obawiam się jednak, że do końca lutego możemy się nie wyrobić z podpisaniem umowy, chyba że wykonawca szybko nam te dokumenty złoży – powiedziała Magdalena Przygodzka kierownik Wydziału Zamówień Publicznych. Jak zaznaczono, MPK Pure Home Sp. z o.o. z Ostrołęki może nie zgodzić się na poprawę zawyżonej ceny. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. Spektakl jest potrzebny.
    I kolejne, gorączkowe poszukiwanie winnego podwyżek, sponsorowane przez patrona 'dobrej burmistrzyni’, czyli św. 'Niedasię’.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj