Powiat w SKOKu

6

„Wyraża się zgodę na nabycie przez powiat wołomiński prawa własności zabudowanej budynkiem biurowym nieruchomości o powierzchni 0,0462 ha w Wołominie przy ulicy Wileńskiej 29A, zbywanej w drodze przetargu ogłoszonego przez syndyka masy upadłościowej”- stoi w zapisie uchwały Rady Powiatu. Aktualna cena wywoławcza zakupu budynku wynosi 3 360 000 zł.

Wyjaśniając trochę szczegółów: proponuje się na najbliższej sesji, podjęcie uchwały dotyczącej możliwości zakupu nieruchomości, należącej ongiś do SKOK Wołomin. Tej posadowionej w centrum Wołomina, u zbiegu ulic Wileńskiej i Legionów. Mówimy o ewentualnym udziale starostwa w procesie przetargowym, możliwości złożenia oferty ze wskazaną ceną w terminie do 24 marca br.

Przedmiotem nabycia, ma być prawo własności zabudowanej budynkiem biurowym atrakcyjnej, czterokondygnacyjnej nieruchomości. Jej stan techniczny określony został jako bardzo dobry, po gruntownym remoncie pomieszczeń w przypadku zakupu pozostałoby jedynie jego dostosowanie do potrzeb administracyjnych. W budynku miałyby być zlokalizowane merytoryczne wydziały Starostwa, w tym nowe Biuro Obsługi Mieszkańca. Przenosiny do nowego obiektu, pozwoliłby w starym budynku uruchomić dodatkowe powierzchnie na archiwum. Cena i stan techniczny wydaje się dobrym posunięciem, do którego zachęcał sam starosta.  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. Działka o powierzchni jednak 0,0462 ha (czyli 462 m2) a nie 0,462 ha (4620 m2) !!!
    Syndyk za przyzwoitą kwotę pozbędzie się zbędnego obiektu, którego nikt inny nie chciałby kupić, a Powiat kupi nieprzystosowany na cele administracyjne obiekt do w zasadzie kapitalnej przebudowy i wyposażenia we wszystko, choćby w sieć komputerową. Jakie będą tego koszty poza ceną zakupu?
    A gdzie tam jakiekolwiek miejsca parkingowe dla klientów, nie wspominając już nawet o pracownikach?

  2. Szpitalowi obcięli dotacje, na projekty edukacyjne też. a teraz kupują SKOK żeby było wygodnie Tylko latają z prezencikami po Starostwie. Skandal skandal. Jako członek PIS doniosę do Regionu albo wyżej co się tu dzie. Nawet pani Basia tego Karkówki nie wytlumaczy

  3. A z windy w szkole specjalnej robią na cały powiat sukces. Nietrafiona szkoła w Radzyminie, ciasne placówki specjalne w pwiecie. Może pójdzowcie w stronę potrzeb człowieka a nie biurka,

  4. Cena wywoławcza za taki budynek liczę około 1,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w centrum Wołomina to dosłownie pół darmo i tu nie żartuję. Budynek jest po kapitalnym remoncie i to najwyższego standardu pod bank czyli biura i lokale typowe dla starostwa. Proszę sobie przeliczyć ile wynosi wykończony luksusowo jeden metr kwadratowy , to jest około lekko ponad 2 tys. złotych. Proszę niech ktoś wybuduje w tym miejscu lokal biurowy 1500m.kw. z windą w tej cenie ? Nie ma szans. Więc jeżeli starostwo ma go kupić niech bierze go w ciemno . Ten budynek nadaje sie natychmiast do działalności uzytkowej. Ktoś napisał parkingi , tak cała ulica Wileńska to jeden parking a i po dawnym Globi też dużo miejsca do zaadoptowania po umowach z miastem i PSS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj