Kolejny akt dramatu mieszkańców kamienicy

Kolejny akt dramatu mieszkańców kamienicy

Nieprawdopodobnie burzliwy przebieg miała poniedziałkowa sesja Rady Miejskiej w Wołominie, na której stawił się m.in. Piotr Ikonowicz i Jan Śpiewak, broniący lokatorów kamienicy przy ul. Warszawskiej oraz pełnomocnik nowego właściciela tego budynku. Przysłuchując się argumentom pełnomocników zastraszonych mieszkańców, włodarze gminy poruszali głównie kwestie prawne tego problemu, przypominając o konieczności oddania kamienicy nowemu właścicielowi w jak najszybszym terminie.

W czasie dwugodzinnej rozmowy pełnomocnik właściciela – Piotra R. ujawnił, że już kilka lat temu  (w czerwcu 2016 r.), a jego klient miał słyszeć od „osoby z urzędu”, żeby na chwilę wstrzymał się z działaniami ws. kamienicy, bo miasto nie ma co zrobić z lokatorami. Jak mówił, posiada dowody na to, że władze gminy wiedziały o nowym właścicielu budynku już w 2016 roku!

Burmistrz i jego zastępca tłumaczyli natomiast, że kamienicę należy jak najszybciej oddać Piotrowi R, w celu uniknięcia kłopotów prawnych, jednocześnie uspokajając mieszkańców, że po oddaniu kamienicy w prywatne ręce lokatorzy nie spotkają się z drastycznymi podwyżkami czynszu ani eksmisją.

Podanym informacjom nie dali rady przysłuchiwać się w spokoju ani P. Ikonowicz, ani J. Śpiewak i mieszkańcy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(5) Comments

 1. Andrzej

  Stan kamienic na całej długości ul. Warszawskiej to wstyd i ujma dla Wołomina. Slamsy w centrum miasta. Czy naprawdę nic nie da się z tym zrobić?

 2. Istvan

  Miasto widzę aspiruje do klimatów w stylu Warszawy. Póki co na odcinku zasiadania w urzędzie małego, kieszonkowego odpowiednika Gronkiewicz, jak widać z identycznym podejściem do lokatorów.

 3. pokosie

  Dlaczego władze Wołomina, wiedząc że kamienica zyskała właściciela, przez 4 lata nie zrobiły nic, by przygotować się na moment przejęcia i przygotować na ten moment lokatorów, których miały pod opieką?

 4. zyx

  Po raz kolejny E. Radwan pokazuje, że nie potrafi rozwiązywać poważnych problemów mieszkańców. Potrzebami ich oraz miasta nie są balangi i poklepywanie się w gronie popierających.

 5. Wołominiak

  TVN, Ikonowicz i Śpiewak powinien pójść śladem kto w Wołominie z magistratu nabywał mieszkania komunalne

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *