Mieszkańcy proszą o pomoc

0

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Warszawskiej 11 w Wołominie czekali wiele godzin na to, by zabrać głos na sesji rady miasta. Ostatecznie zostali dopuszczeni do mikrofonu tuż przed jej zamknięciem, a ci co wytrwali, apelowali do radnych i włodarzy gminy o wsparcie

w trudnej dla siebie sytuacji.

 

Chodzi oczywiście o głośną sprawę zakupienia kamienicy w centrum Wołomina przez osobę, która zdaniem mieszkańców – odcina im media i uprzykrza normalne funkcjonowanie. Do dziś kamienica  jest w rękach miasta. Administruje nią Przedsiębiorstwo Komunalne w Wołominie, a jej lokatorami są osoby najuboższe, które otrzymały w budynku mieszkania komunalne. – Składamy wniosek o nieprzekazywanie kamienicy tej osobie, ponieważ ta osoba działa na naszą szkodę – prosiła władze miasta jedna z mieszkanek, zaznaczając że sprawa jest w kilku kwestiach obiektem zainteresowania sądu. (…)

– Bardzo pani współczuję, tylko tyle mogę powiedzieć – odpowiedział wiceburmistrz Dariusz Szymanowski.

– Mamy przecież aktywne umowy z gminą, płacimy czynsz, opłaty za media, co z nami dalej? Przecież my dostaliśmy te lokale z przydziału gminy. Wiele osób czuje się teraz olanych przez gminę – poinformowała jedna z mieszkanek. – Jeśli sami czegoś nie zrobimy to wy nas przekażecie temu panu, a pan działa niezgodnie z prawem i działa ewidentnie żeby nas wyrzucić – mówiła dodając, że już od tygodni odcięte pozostaje oświetlenie na klatce i poprosiła by władze miasta sprawdziły, czy kupno kamienicy odbyło się zgodnie z prawem.

Odpowiadając wiceburmistrz powtórzył, że właściciel przejmie kamienicę. – Nie mam powodów żeby kwestionować umowy, która została spisana z notariuszem – orzekł. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj