Pożyczka – antidotum na długi

2

W Wołominie, podobnie jak w wielu miastach kraju kończy się czas składania sprawozdań finansowych za poprzedni rok. I tu, podobnie jak wszędzie, dyrektorzy szpitali wnioskują do Rad Powiatów o pożyczkę na opłacenia zobowiązań. Nie ma co kryć, że takie działanie jest dobre „tylko na krótką metę”, bo długi wciąż rosną i rosnąć będą, pomimo wprowadzanych przez dyrekcje różnorakich programów naprawczych. (…)

– Nie ma co kryć, że wiele z 20 punktów programu już trwa na dobre, 12 już jest w trakcie realizacji, pozostałe czekają na start. Jednym z nich jest zmiana regulaminu organizacyjnego – schematu organizacyjnego szpitala, optymalizacja zatrudnienia. Kolejny, to uszczelnienie przychodów oddziału SOR, istotny punkt programu naprawczego. Niedawno na SOR pracowało maksymalnie dwóch lekarzy, dziś jest ich 4. Trwa reorganizacja przeznaczenia pomieszczeń oddziału – opowiadał z zadowoleniem dyrektor. – Ważnym tematem naprawy szpitala jest budowa Zespołu lekarskiego na Stacji dializ, który w pewnym momencie nie realizował kontraktu NFZ. Kolejny punkt to reorganizacja na oddziale interny (połączenie w jeden oddział), redukcji etatów osób funkcyjnych z 8 do dwóch. Inne trwające już działania naprawcze, to zwiększenie liczby operacji zaćmy z 50 do 250 w ciągu miesiąca (dodatkowe środki około 600 tys. zł), czy zabiegu dotyczące leczenia otyłości dzieci i dorosłych, (28 operacji), generuje przychód w wysokości 250 tys. zł.  Ważnym jest powstanie nowych Poradni specjalistycznych: pediatrycznej i chorób wewnętrznych oraz komercyjne wykorzystanie pomieszczeń szpitala poprzez realizację świadczeń komercyjnych, wykonywanych po godzinach pracy na rzecz NFZ – informował z zadowoleniem dyrektor szpitala, główny strateg dokonywanych zmian w ramach programu naprawczego. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Zwiększenie operacji zaćmy z 50 do 250 miesięcznie, jasne a Kopernik był kobietą, kto łyka takie teksty dyrektora … toż to komedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj