Razem możemy więcej

0

W miniony poniedziałek władze Wołomina i kierownicy wybranych jednostek spotkali się w mieszkańcami budynku socjalnego przy ul. Polskiej 13, by wysłuchać tego, co martwi lokatorów. Mieszkańcy poprosili by w rozmowach uczestniczyła także Fundacja Daj Mi Skrzydła w Wołominie oraz redakcja Wieści.

O kłopotach mieszkańców informowaliśmy już w poprzednich numerach Wieści. Pomieszczenia socjalne przy ul Polskiej 13 służą zarówno samotnym lokatorom, jak i całym rodzinom. O ile korzystanie ze wspólnej kuchni jeszcze można przeboleć, o tyle wspólny prysznic i toaleta to dla przebywających tam nastolatek naprawdę wielki stres.

Jak relacjonowali władzom w poniedziałek lokatorzy, budynek socjalny, administrowany przez gminę nie nadaje się do mieszkania. Zwracali uwagę na cieknący dach, grzyba na ścianach lokali usytuowanych przy ścianach szczytowych, czy wypaczone okna. Prosili o częstsze wybieranie szamba. Jak dodali, niektórzy z lokatorów płacą miastu za ok. 20-metrowy pokój nawet prawie 1000 zł miesięcznie, dlatego mają prawo prosić o choćby najpilniejszy remont budynku. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj