P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Radni opozycji podsuwają pomysły

Radni opozycji podsuwają pomysły

Ponieważ gmina Wołomin poinformowała radnych o tym, że w ramach obrony przed koronawirusem zamknięto placówki, place i urzędy, ale dezynfekcji ulic, poręczy, ławek i chodników nie przewiduje się, radni opozycji przekazali burmistrz program zawierający rozwiązania, które mają na celu zminimalizowanie ilości zakażeń oraz jak najszerszą ochronę i pomoc dla mieszkańców gminy. Poprosili, by rozwiązania wdrożyć bez zbędnej zwłoki.

Program Prewencyjny dla Gminy Wołomin, ws. zapobiegania rozpowszechniania się epidemii koronawirusa przewiduje między innymi:

Dostarczenie rękawiczek i środków dezynfekcyjnych do pracujących punktów sprzedaży: sklepów spożywczych, aptek, drogerii, piekarni, sklepów mięsnych, stacji benzynowych, działających punktów usługowych.

Dezynfekcję bankomatów, poręczy i ciągów komunikacyjnych przy wejściach na perony PKP oraz stałą dezynfekcję miejskich ławek, chodników, przystanków komunikacji miejskiej, utworzenie stref buforowych dla kierowców autobusów i busów komunikacji miejskiej oraz zapewnienie środków dezynfekcyjnych, czy podjęcie szeroko zakrojonych działań informacyjno-edukacyjnych, poprzez przekazywanie informacji za pomocą lokalnych środków masowego przekazu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(6) Comments

 1. mark

  Ja mam pytanie do burmistrz, radnych i samych Wieści: skoro pozamykano placówki szkolne- na wsiach też, to poprosze , łaskaawie, wskazać mi te osady, gdzie dzieci mając wifi i własny sprzęt, mogą korzystać z projektu internetu dla sołectw. Prosze wskazać miejsca dostępu do tej konkretnej sieci. Bo kilka lat temu, gmina Wołomin zakupiła i stworzyła ten projekt za cene 6 domów z działkami. Tzn 3000000zł. Gdzie to działa- chce wiedzieć. To są nasze pieniądze.

 2. RazJakByliPotrzebni

  Podsuwają pomysły, ale nie przychodzą na sesję. Żaden radny opozycji nie przyszedł. Tak dbają o mieszkańców.

 3. JJ

  Pytanie dlaczego burmistrz się tak miga przed decyzjami. I czy w tym roku mamy wypłacane premier i nagrody po 20k za nasze ciezko zarobione pieniadze.

 4. Andrzej

  Burmistrz Wołomin i radni odcięli się od mieszkańców. Ludzie potrzebują wsparcia i poczucia , że ktoś panuje nad sytuacją. Urząd zamknięty, na stronie urzędu stare komunikaty. Nie wiadomo gdzie się zwrócić o pomoc. Nigdy nie było możliwości wysłania maila do Burmistrza z zapytaniem. Tak samo jest teraz. Odgrodzić się od mieszkańca to zasada tej kobiety.

  1. Robert

   Szanowny Panie Andrzeju! Nie wiem jak wygląda możliwość kontaktu z Burmistrzem,ale prawdopodobnie ma Pan dużo racji w swoim stwierdzeniu, jeżeli zaś chodzi o radnych to nie podejrzewam aby ktokolwiek z nas 21 osób odgradzał się od mieszkańców,w końcu to radni są dla mieszkańców i mają im służyć pomocą zawsze gdy Ci tego potrzebują. W Biuletynie Informacji Publicznej na stronie UM w Wołominie znajdzie Pan dane kontaktowe do wszystkich radnych naszej gminy. Jeśli ma Pań jakieś pytania bądź wątpliwości zapraszam do kontaktu: kobus.wolomin@gmail.com , tel. 502682823. Z wyrazami szacunku - Robert Kobus

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *