Szpital to ludzie

Szpital to ludzie

Długo zastanawialiśmy się nad decyzją, czy zamieścić poniższy tekst teraz, czy poczekać z jego publikacją na „lepszy czas”. Jednym z argumentów, który o tym przeważył, wydaje się fakt, że ów „dobry czas” dla powiatowego szpitala w Wołominie i jego pracowników nie przychodzi od lat, a problemy i konflikty zamiast ustępować, mnożą się niczym przypadki podejrzenia o zakażenie szalejącej w kraju epidemii.

To pracownicy, jak nikt inny, zapewniają jego należyte i prawidłowe funkcjonowanie, stając na posterunku w bardzo trudniej, ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Trzeba więc właśnie teraz kolejny raz, jasno, stanowczo i publicznie powiedzieć o tym, co owej społeczności doskwiera, co ją męczy, co nie pozwala jeszcze lepiej i wydajniej pracować.

Przedstawiamy obszerne fragmenty listu z 6 marca, spisanego przez pracowników Szpitala Powiatowego w Wołominie, podpisanego przez znaczną część załogi. Listu adresowanego do wicepremiera Jacka Sasina i niepokojącego w wymowie, a nawet momentami zatrważającego w swej treści.

Fragm. „Szanowny Pan Premier Rzeczypospolitej Jacek Sasin (…)

Treść listu w najnowszym wydaniu Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(3) Comments

  1. korneliusz

    A mnie zastanawia jaka właściwie jest rola pana Starosty. W świetle obecnej sytuacji epidemiologicznej jakby rozjaśniają się pewne aspekty. Podczas jednego ze spotkań ze starostą zakomunikowano, że wołomiński szpital na wypadek szerokiego rozpowszechnienia się wirusa włączy się w działania przeciw epidemiologiczne dostosowując jeden z oddziałów do potrzeb oddziału zakaźnego. I tu ktoś z obecnych zapytał pytanie, czy nie byłoby racjonalniejszym pomysłem na cele epidemiologiczne przeznaczyć szpital w Radzyminie jako placówkę mniejszą a jednocześnie posiadającą zaplecze, niż wyłączać jeden z oddziałów wołomińskiego szpitala, i sprowadzić dość realne zagrożenie dla pozostałych oddziałów. I jaka była odpowiedź - tak zdecydował pan wojewoda. To Ja się pytam po co nam starosta jak o wszystkim decyduje wojewoda ? I nasunęła mi się analogia, podobnie jak w pytaniu, po co nam prezydent jak o wszystkim decyduje prezes.

  2. pepa

    Szpital powiatowy w Wołominie ma na dachu bardzo mocne anteny uzdrawiające (BTS-y), które promieniują na wszystkich w tym szpitalu...i jak tu życzyć chorym rychłego powrotu do zdrowia. ? Wszystkie te anteny powinny być stamtąd zdjęte...choć by z powodu oddziału położniczego...

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *