Rusza budowa drogi północnej

Rusza budowa drogi północnej

Rusza największa inwestycja drogowa w historii gminy. Jej koszt znacząco przekroczy 30 mln zł. Otrzymanie znaczącego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych spowodowało szybkie działania władz Radzymina i podjęcie decyzji o ogłoszeniu pierwszych przetargów.

Budowa wielkiej obwodnicy miasta podzielona będzie na dwa etapy (etap I – ok. 21 mln zł i etap II – 13 mln zł). 12 maja ruszył proces związany z budową pierwszego odcinka Al. Lecha Kaczyńskiego (bo taką ma nosić nazwę opisywana obwodnica) na odcinku Weteranów – Mokra i tego dnia ogłoszono przetarg na I etap tzw. drogi północnej

W stwierdzeniu, że mamy do czynienia ze wstępem do największej inwestycji drogowej w historii miasta, nie ma żadnej przesady. Rekordowa jest nie tylko długość mającego powstać odcinka drogowego, ale i kwota którą przyjdzie wydatkować za jego powstanie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(2) Comments

  1. edek

    a Wołomin dalej w czarnej d.... bez obwodnicy, a można by pociągnąć drogę od budowanego łącznika z węzłem Wołomin od nowego ronda które powstanie na DW635 do Jadowskiej wzdłuż rzeki I etap i od Jadowskiej w stronę Majdanu na tyłach wysypiska II etap.

  2. mark

    I pięknie. Tak buduje sie miasto, tak przyciąga sie inwestycje , tak przyciąga sie firmy i ludzi. Myśle, że za max 10 lat Wołomin straci range powiatu, a za 20 - nawet range miasta. Jako wołominiak- nie mam co sie cieszyć z głupich decyzji władz mojej gminy- która nie buduje dróg a pomniki parki i maluje w centrum zagrzybiałe elewacje, a mieszkańców budynków komunalnych zostawia dla zabawy z dołem kloacznym na środku zabagnionego podwórza zasrywanego przez bezpańskie nieszczepione burki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *