Wołomin wstrzyma realizację projektów mieszkańców?

6

W kwietniu burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan wysłała pismo do przewodniczącego Rady Miejskiej prosząc o podjęcie uchwały, która wstrzyma tegoroczne inwestycje, przegłosowane przez mieszkańców w ramach Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o inwestycje zapisane w budżecie na 2020 rok, o których realizację walczyli mieszkańcy gminy głosując w WBO, w roku ubiegłym.

Wybrane przez mieszkańców inwestycje zdaniem burmistrz, nie są w tej chwili możliwe do realizacji z różnych powodów. Burmistrz Radwan powołuje się m.in. na konieczność przeznaczenia środków na cele walki z wirusem, nie ujętych z wiadomych względów w tegorocznym budżecie oraz złą sytuację ekonomiczną po pandemii. Włodarka pisze w piśmie też o braku możliwości rozpisania przetargów na czas i realizacji tzw. projektów miękkich, dotyczących głównie imprez z udziałem większej liczby mieszkańców.

Jak czytamy, E. Radwan w imię wyższej konieczności rekomenduje więc zmianę w procedowaniu Społecznych Wniosków do Budżetu Gminy na 2020, która ma polegać na: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. Wszyscy ci co popierali burmistrz powinni wejść po stół i szczekać. Ona sobie nie radzi. Zadłużyła miasto, przedszkoli nie otworzyła bo nie ma kasy na dostosowanie. Teraz zbija kapitał polityczny żeby zostać posłem następnej kadencji. Wołomin to dla niej tylko trampolina do Sejmu i w tym celu nie zawaha się go zadłużyć do żywej kości.

  2. LUDZIE SKANDAL!!!
    PRZECIEŻ W TYM ROKU MIAŁ POWSTAĆ POMNIK PSA!!!
    TA INWESTYCJA MIAŁA DAĆ SETKI MIEJSC PRACY NA OBSŁUDZE TURYSTÓW!!!

    ELU JAK MAMY TERAZ ŻYĆ?

  3. Jeszcze zobaczysz. Celem jest sejm RP. Jeśli okoliczności będą niesprzyjające to może po drodze sejmik wojewódzki. Związek Miast Polskich to polityczne zaplecze Platforów, taki draft do Sejmu. Ale trzeba się wykazać stąd więc te listy do Kaczora, zbieranie haków na Sasina/Madziara, występy w tvn

  4. Gargas ją usadzi. Przy okazji dowiemy się parę „smaczków” o naszym wysypisku (kto i za ile zrzuca tu swoje śmieci) i związanych z nim finansami. BĘDZIE GORĄCO. Inkwizycja pokaże diabelskie sztuczki czarownicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj