Ks. prałat odchodzi na emeryturę

8

W Parafii Świętej Trójcy w Kobyłce nastąpiły zmiany. Zgodnie z decyzją ks. bp. Romualda Kamińskiego, biskupa warszawsko-praskiego, na emeryturę przeszedł ksiądz prałat Jan Andrzejewski – proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Kobyłce, dziekan Dekanatu Kobyłka. Nowym proboszczem mianowany został zaś ksiądz Jacek Dębski, dotychczasowy proboszcz Parafii Świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kobyłce (Turów).  (…)

Ksiądz prałat zamieszka na terenie Parafii Świętej Trójcy w charakterze rezydenta. Jak sam przyznał w rozmowie z nami, zależało mu na tym, aby nadal pozostać w swojej ukochanej parafii w Kobyłce.

– Bycie księdzem to ciągła praca. Trzeba się modlić o powołania żeby było więcej młodych księży, bo tu w Parafii Świętej Trójcy jest czterech księży, a powinno być 6-7 – przyznaje ks. prałat.

– Zostaję w Parafii Świętej Trójcy w Kobyłce i będę tu do śmierci. Minęły już 23 lata odkąd zostałem proboszczem i nadal będę tu służył na tyle, na ile pozwoli mi zdrowie. Wierzę, że będę żył jeszcze długo, bo zarówno moja mama, jak i tata żyli bardzo długo. Jestem tu już tyle lat i znam wszystkich ludzi. Gdy tylko parafianie dowiedzieli się, że przechodzę na emeryturę, pytali czy tu zostanę. Codziennie modlą się o moje zdrowie – dodaje ks. prałat Jan Andrzejewski zaznaczając, że przy podejmowaniu decyzji w sprawie wcześniejszej emerytury ogromne znaczenie miał jego aktualny stan zdrowia. Ks. prałat Andrzejewski nie zamierza jednak zniknąć z życia parafii. Aktualnie dość intensywnie angażuje się w przygotowania do obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. – Będę tu pomagał i służył ludziom.  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

8 KOMENTARZE

  1. Może wiedział ,może nie o tym pedofilu z Kobyłki,ale serio wam powiem strach teraz dziecko do kościoła samego puścić.Tam teraz zawsze tak było,teraz sie mówi przynajmniej o tej pedofili w kościele,za moich czasów to był temat zakazany.Niech ludzie wiedza i pisza,no może więcej takich jest u nas w powiecie.

  2. Towarzysze powyżej.

    Nie mierzcie innych swoją własną miarą, nie przekładajcie na innych swoich własnych zwichrowań i problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj