Motocyklisto, masz jedno życie!

Motocyklisto, masz jedno życie!

Policjanci apelują do motocyklistów o rozwagę i ostrożność. Tylko do wczoraj na trenie powiatu wołomińskiego doszło do pięciu wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w wyniku których śmierć poniosło 5 osób! Wystarczy sekunda nieuwagi – konsekwencje są tragiczne.

Policjanci zajmujący się wypadkami drogowymi mają teraz za zadanie ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyny zaistniałych zdarzeń drogowych. Najczęściej ofiarami wypadków motocyklowych są młodzi ludzie. Gubi ich brawura, głupie popisywania się przed kolegami, brak wyobraźni przekładający się na dużą prędkość. Kierowcy motocykli często zapominają, że w rzeczywistości w żaden sposób nie są chronieni. Nie mają poduszek powietrznych. Zderzenie przy prędkości kilkudziesięciu km/h kończy się dla nich zazwyczaj śmiercią albo kalectwem.

Tragicznymi przykładami są wypadki, do których doszło tylko w tym roku na terenie powiatu wołomińskiego. Oto one: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(1) Comment

  1. mark

    Nie ma dróg - nie ma jazdy. Proste. W tym powiecie nie ma dróg ani dla rowerzystów ani dla motocyklustów. A ci którzy sie pchają, wciskają gaz- kończą na cmentarzu. Smutne- ale prawdziwe. A znam przypadek, gdy rowerzysta trafił tam bez deptania w pwdał. Poprostu- droga zawiodła- i to nie zart. Bo właściwie jej zarządca doprowadził do stanu w którym okazała sie śmiertelną pułapką. Ot- Wołomin

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *