COVID 19: Wcale nie jest lepiej

0

Obostrzenia zniesione, wyszliśmy na ulice, ale krzywa zakażeń dobowych COVID 19 wcale nie maleje. Kilka dni temu Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) poinformowało, że szczyt zakażeń koronawirusem minął we wszystkich państwach UE z wyjątkiem Polski i Szwecji. Ogniska zapalne nowego wirusa wciąż pojawiają się w naszym kraju w różnych skupiskach ludzkich, jednak jak deklaruje minister zdrowia, nie dochodzi już do zakażeń przypadkowych – tzw. transmisji poziomej. W powiecie wołomińskim krzywa zachorowań wciąż nie maleje.

Raport Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób dotyczy okresu od 31 grudnia do 9 czerwca i wskazuje, że w krajach europejskich szczyt pandemii przypadł na 9 kwietnia, a dzięki restrykcjom od tego czasu poziom zakażeń udało się zmniejszyć o 80 proc. W 28 krajach średnia liczba przypadków z ostatnich dwóch tygodni to mniej niż 20 na 100 tys. mieszkańców. W tym zakresie mieści się na szczęście Polska. Tylko w Wielkiej Brytanii i Portugalii średnia ta wynosi pomiędzy 20 a 100 przypadków na 100 tys. mieszkańców, a w Szwecji powyżej 100 przypadków. (…)

Podobnie jak na terenie reszty kraju, także powiat wołomiński otwiera się i zaczyna żyć normalnym trybem. Niestety, wytycznych związanych z zachowaniem odległości czy noszeniem maseczek w obiektach zamkniętych przestrzega mało kto. Nie dziwi więc stały wskaźnik zachorowań, który publikuje Sanepid i w wersji poszerzonej codziennie – tygodnik Wieści na stronie www.wiesci.com.pl

Liczby dotyczące zakażeń i kwarantanny w naszym powiecie pozostają praktycznie niezmienne, zmieniają się tylko gminy, w których co rusz znajdywane jest nowe ognisko zapalne (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj