Samorząd to polityka

2

Czy gminy mają szanse na równe traktowanie rządu? Kiedy wyborcy przestaną głosować tylko na jedną z dwóch partii politycznych? Z Robertem Biedroniem, kandydatem na Prezydenta RP rozmawia Julita Mazur. (…)

Sondaże jasno wskazują liderów rankingu prezydenckiego. Myśli Pan, że do końca czerwca pojawi się szansa na zmianę nazwisk w czołówce sondaży?

– Sondaże zmieniają się jak w kalejdoskopie, nie należy przywiązywać do nich dużej wagi. Przypomnijmy sobie jak kształtowały się słupki poparcia przed wyborami w 2015 roku. Wszystko jest możliwe, a ja bardzo liczę na to, że ciężką pracą przekonam do swojego programu jak największe grono wyborców.

Czym Pana zdaniem kierują się polscy wyborcy, że w przedwyborczych rankingach typują na zwycięzcę zawsze jednego z kandydatów dwóch czołowych partii politycznych? Jest szansa by kiedykolwiek odwrócić ten trend?

– Mam nadzieję, dlatego że od 15 lat tkwimy w tym prawicowym klinczu. Raz PiS raz PO, a w gruncie rzeczy obie formacje są zbliżone w swoim konserwatyzmie. Należy postawić sobie kluczowe pytanie: czy PO wprowadzi raz a dobrze świeckie państwo, czy PiS przestawi naszą gospodarkę na zieloną energetykę, czy PO wreszcie przywróci kobietom pełnię praw, w tym reprodukcyjnych, czy PiS zacznie współpracować z Europą zamiast machać szabelką? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj