Szkolenia w Warszawie – rynek szkoleń w Warszawie

1

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że warszawski rynek szkoleniowy jest największym w Polsce spośród wszystkich miast, a nawet regionów. Ponad 30% wszystkich szkoleń organizowanych w Polsce odbywa się w Warszawie. Sprawdzamy jak znaleźć szkolenie w stolicy, czym kierować się przy jego wyborze oraz jakie szkolenia cieszą się dużą popularnością.

Rynek organizatorów szkoleń profesjonalnych

Pobieżna analiza firm szkoleniowych zarejestrowanych w CEIDG oraz w portalach poświęconych szkoleniom, takich jak Baza Usług Rozwojowych prowadzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości czy też baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych portalu Eventis.pl pokazuje, że ponad 30% firm zajmujących się profesjonalnie organizacją szkoleń zarejestrowanych jest właśnie w Warszawie.

Stolica stwarza dogodne warunki do prowadzenia działalności szkoleniowej dzięki dobremu dostępowi do wysokiej klasy specjalistów i ekspertów, którzy są niezbędni do zorganizowania szkolenia czy kursu. Za stolicą przemawiają jednak też inne argumenty – wysoka dostępność zróżnicowanych ośrodków szkoleniowych, konferencyjnych i biurowych, umożliwiająca zorganizowanie wydarzenia merytorycznego, a także liczne i sprawnie działające przedsiębiorstwa, których pracownicy są odbiorcami usług szkoleniowych.

Czym kierować się wybierając szkolenie w Warszawie?

Podstawowym pytaniem jakie powinniśmy zadać sobie przed zgłoszeniem się na dowolne szkolenie, jest czego oczekujemy po danym kursie? Jaką wiedzę lub umiejętności chcielibyśmy zdobyć oraz czy nas styl uczenia się pozwala liczyć, że udział w danym spotkaniu pozwoli nam rozwinąć kompetencje i umiejętności osobiste bądź zawodowe. Jeśli jesteśmy samoukami, najlepiej uczącymi się dzięki lekturze bądź próbom i błędom, wybranie szkolenia może nie być najlepszą ścieżką dla nas. Jeśli jednak lubimy czerpać wiedzę i inspirację od innych ludzi, interesuje nas punkt widzenia prezentowany zarówno przez prowadzącego, jak i innych uczestników, a dodatkowo zależy nam na poznaniu doświadczeń czy case study oraz nawiązaniu cennych kontaktów biznesowych, wszelkie spotkania, takie jak szkolenia, kursy, kongresy czy konferencje będą trafnym wyborem.

Wybierając konkretną ofertę warto jednak poświęcić więcej czasu na analizę dostępnych ofert. Pomagają w tym portale szkoleniowe agregujące oferty od wielu organizatorów w jednym miejscu. Tego typu bazę szkoleń znajdziemy m.in. właśnie w portalu BUR bądź na https://eventis.pl/szkolenia/warszawa. Analiza taka pozwoli zarówno wybrać ofertę dopasowaną do naszych potrzeb pod względem programu, jak i upewnić się że nie przepłacamy. Co ważne, proces wyszukania odpowiedniego kursu w portalu szkoleniowym jest dużo szybszy niż przeglądanie setek stron www organizatorów.

Decydując się na daną ofertę zwróćmy również uwagę czy jej cena nie odbiega znacząco od konkurencyjnych ofert. Zwłaszcza w Warszawie organizacja szkolenia wiąże się ze sporymi kosztami związanymi z wynajmem sali konferencyjnej, zapewnieniem serwisu kawowego czy obiadów uczestnikom itp. A to tylko część kosztów organizatora szkolenia. Niezbędne są również środki na wynagrodzenie dla prowadzącego, marketing spotkania itp. Unikajmy zatem przesadnie tanich ofert, bo prawdopodobnie organizator zaoszczędził na czymś, co może przełożyć się na jakość usługi. Jeśli szukamy oferty w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu, portal Eventis może być również dobrym źródłem wiedzy w tym obszarze.

Jakie warszawskie szkolenia cieszą się popularnością?

Od lat w ofercie szkoleń biznesowych popularne pozostają szkolenia rozwijające umiejętności osobiste i menedżerskie. Są to tematy związane z efektywną komunikacją interpersonalną, motywowaniem pracowników czy zarządzaniem zespołem. Na popularności zyskują też trening asertywności czy techniki radzenia sobie ze stresem.

Ważną częścią oferty szkoleniowej są również uniwersalne szkolenia z zarządzania projektami, pozwalające poznać metodyki zarządzania projektami, zwłaszcza Scrum, Prince2 czy PMBOK. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się oczywiście również szkolenia z wykorzystania programu excel w biznesie, prowadzenia prezentacji czy też wystąpień publicznych.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj