Zielonka się niepokoi

12

W czwartek radni Zielonki przyjęli uchwałę, która wyraża niepokój sposobem działania inwestora, w czasie tworzenia projektu przebudowy drogi wojewódzkiej 634 (w Zielonce to ul. Wyszyńskiego). Brak konsultacji i nie trzymanie się wcześniejszych obietnic – to główne zarzuty, przytaczane w uzasadnieniu uchwały.

W załączniku do uchwały, Rada Miasta przyznała, że z wielkim niepokojem przyjęła informacje mieszkańców miasta, zamieszkałych wzdłuż DW 634. Informacje zostały przekazane po wizytach geodetów inwestora (MZDW), prowadzących prace związane z przejęciem granic nieruchomości przeznaczonych do podziału. Wielokrotnie na etapie koncepcyjnym i projektowania, w tym na spotkaniu w lipcu 2018 r. w urzędzie miasta, projektanci przekazali mieszkańcom i radnym informacje, iż modernizacja DW 634 będzie realizowana w granicach własności województwa i nie będzie powodowała wywłaszczeń mieszkańców miasta Zielonka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

12 KOMENTARZE

 1. Oby robiąc te droge – zaplanowali przy okazji ścieżke rowerową i po dwie zatoczki autobusowe w każdej wsi- wtedy będzie można wyżucić te literowe śmierdziuchy i puścić normalne busy ztmu

 2. mam nadzieje ze zrobia rozpierduche ztymi wosjkowymi komuchami z zielonki ktorzy 30lat blokuja mozliwosc zrobienie normalnej drogi….zygac sie chce jak z kazdej strony dojezdzamy do zielonki i stoimy….

  • Musimy się buntować, zorganizować, aktywnie wspierać rozwiązanie dwupasmowe przez Zielonkę. Wkrótce rozpocznie się budowa WOW Marki-Ząbki. To najkrótsze połączenie do Warszawy! Bez dwupasmowej DW634 powiat wołomińskie będzie ograniczony w rozwoju i stanie się drugim Wąchockiem z żartów! Lobbujmy gdzie się da na rzecz dwupasmowej DW634.

 3. Żygać sie chce bo zewsząd do Warszawy idzie droga dwupasmowa dwujezdniowa. Tylko nie do strony zafajdanego Wołomina. Zewsząd jeżdżą autobusy ztm – a do wołmina- ałtobusy jak do Łomży albo Sokołowa. Żenada. Nasze władze za ten stan rzeczy powinny obuć sie w pokutne wory i tłukąc sie nieheblowaną dechą w czoło , boso iść zimą do Częstochowy i z powrotem posypując łby popiołem a wędrówke zagryzając brukwią i rosą z pól.

 4. wszyscy zwalaja wine na Pana struzika ze zawsze ta strone zaniedbuje…starosta wolomisnki podnieca sie zwezajac ronda i ulice w wolominie….to banda idiotow,nie mysla o przyszlosci…a burmistrz ma w nosie wszystko…moieszkancy zielonki to ciemnogrod

 5. W Grójcu tymczasem trwa budowa DRUGIEJ dwupasmówki do Warszawy. Pierwsza powstała jakieś 10 lat temu i obecnie łączy Grójec z obwodnicą Warszawy. Druga natomiast połączy Grójec bezpośrednio z lotniskiem Chopina.
  Wiem, bo rodzice mają działkę, gdzie czasem odpoczywam i właśnie wczoraj jak jechałem siódemką, to były zjazdy, objazdy itp.
  Wołomin w sumie będzie miał raptem jedynie o dwie dwupasmówki mniej od Grójca i innych miast podwarszawskich.

 6. A co zrobił Sasin dla pow. Wołomin?
  Ludzie na niego głosują a On się śmieje w twarz.
  Nie rozumiem przecież Wołomin to ostoja PiSu. PiS jest przy władzy od kilku lat. A nie dba o swoją Zagrodę.

 7. A tak z zupełnie innej beczki: wołmińska społeczność jest tak prostacka- że boli głowa. Oczywoście- rządcy- nie mniej. Przykład: na granicznej, przy smentarzu- władza postawiła ławeczke ze śmietnikiem obok znaku przystankowego. Fakt- miejsce jakie wybrano na ustawienie obiektu małej architektury- pozostawia wiele do życzenia bo wyznaczono je niemal na środku pół dzikiego niby parkingu dla żałobników ( a wystarczy jechać do legionowa albo Otwocka by zobaczyć jak wygląda parking dla aut przy smentarzu) – więc może bardziej utrudniać wyjazd z niby parkingu niż dawać odpoczynek dla czekających na busa.
  Ale cóż- władza zrobiła – no to podziwiajcie.
  Mimo to , że ławeczka stała w widocznym miejscu- jakiś tempy ryj – odkręcił oparcie i siedzisko- pozostawiając zabetonowane czerwone nogi . Biedak- nie miał pewnie kawałka brzeszczota by to odpiłować. Taki tempy ryj, powinien dostać za to z rok prac społecznych- może by mu przeszło. Ale nic to. Człowiek o inteligencji taboreta- zdewastował piękną czerwoną ławke- za którą wszscyśmy zapłacili, zaś władza nic nie robi by ten stan rzeczy zmienić. Od xhyba tygodnia, kikuty byłej ławki witają na parkingu mieszczan naszego szlachetnego grodu- ale też przyjezdnych, którzy zastanawiają sie, czy ta inwestycja czeka na zakończenie czy też jest w trakcie demontarzu a może czeka na pieniądze by ją skończyć??
  Co by nie było – żenada. Żenada- że mamy wokół siebie tempaków- dewastatorów i żenada- że miasto nje może takiej bzdury naprawić – choć lepiej to by było przestawić- i nie wystawiać sie na pośmiewisko osób przyjeżdżających z poza powiatu na nasz smentarz.
  Dalej: gratuluje służbom oczyszczania miasta straży miejskiej policji i naszym władzom pomysłu na oznaczenie tej mega obwodnicy wołmina. Bo jak inaczej nazwać fakt , że na odcinku od smenarza do Kresowej po obu stronach leżą wory z tłuczinymi butelkami- które bardzo pięknie oznaczają krawędź jezdni??? Ide o zakład, że to kwestia czasu kiedy jakiś niepotrzebny rowerzysta zaryje twarzą w któryś z rozerwanych worów i kupe stłuczki- bo na tak szerokiej szosie- któryś króryś z królów wołmińskiej kierownicy- może sie poczuć obrażony zuchwałymi przejażdżkami rowerzystów. Tak że- czekam na to cierpliwie, bo wątpie, by miejskie władze zrobiły cokolwiek- by ten syfilis usunąć z drogi choć do wysypiska- nie ma nawet kilometra.
  Gratulacje, tempe łby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj