Zielonka się niepokoi

Zielonka się niepokoi

W czwartek radni Zielonki przyjęli uchwałę, która wyraża niepokój sposobem działania inwestora, w czasie tworzenia projektu przebudowy drogi wojewódzkiej 634 (w Zielonce to ul. Wyszyńskiego). Brak konsultacji i nie trzymanie się wcześniejszych obietnic – to główne zarzuty, przytaczane w uzasadnieniu uchwały.

W załączniku do uchwały, Rada Miasta przyznała, że z wielkim niepokojem przyjęła informacje mieszkańców miasta, zamieszkałych wzdłuż DW 634. Informacje zostały przekazane po wizytach geodetów inwestora (MZDW), prowadzących prace związane z przejęciem granic nieruchomości przeznaczonych do podziału. Wielokrotnie na etapie koncepcyjnym i projektowania, w tym na spotkaniu w lipcu 2018 r. w urzędzie miasta, projektanci przekazali mieszkańcom i radnym informacje, iż modernizacja DW 634 będzie realizowana w granicach własności województwa i nie będzie powodowała wywłaszczeń mieszkańców miasta Zielonka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(12) Comments

 1. mark

  Oby robiąc te droge - zaplanowali przy okazji ścieżke rowerową i po dwie zatoczki autobusowe w każdej wsi- wtedy będzie można wyżucić te literowe śmierdziuchy i puścić normalne busy ztmu

 2. żyraf

  mam nadzieje ze zrobia rozpierduche ztymi wosjkowymi komuchami z zielonki ktorzy 30lat blokuja mozliwosc zrobienie normalnej drogi....zygac sie chce jak z kazdej strony dojezdzamy do zielonki i stoimy....

  1. Andrzej

   Musimy się buntować, zorganizować, aktywnie wspierać rozwiązanie dwupasmowe przez Zielonkę. Wkrótce rozpocznie się budowa WOW Marki-Ząbki. To najkrótsze połączenie do Warszawy! Bez dwupasmowej DW634 powiat wołomińskie będzie ograniczony w rozwoju i stanie się drugim Wąchockiem z żartów! Lobbujmy gdzie się da na rzecz dwupasmowej DW634.

 3. mark

  Żygać sie chce bo zewsząd do Warszawy idzie droga dwupasmowa dwujezdniowa. Tylko nie do strony zafajdanego Wołomina. Zewsząd jeżdżą autobusy ztm - a do wołmina- ałtobusy jak do Łomży albo Sokołowa. Żenada. Nasze władze za ten stan rzeczy powinny obuć sie w pokutne wory i tłukąc sie nieheblowaną dechą w czoło , boso iść zimą do Częstochowy i z powrotem posypując łby popiołem a wędrówke zagryzając brukwią i rosą z pól.

 4. żyraf

  wszyscy zwalaja wine na Pana struzika ze zawsze ta strone zaniedbuje...starosta wolomisnki podnieca sie zwezajac ronda i ulice w wolominie....to banda idiotow,nie mysla o przyszlosci...a burmistrz ma w nosie wszystko...moieszkancy zielonki to ciemnogrod

 5. Mariusz Florkiewicz

  W Grójcu tymczasem trwa budowa DRUGIEJ dwupasmówki do Warszawy. Pierwsza powstała jakieś 10 lat temu i obecnie łączy Grójec z obwodnicą Warszawy. Druga natomiast połączy Grójec bezpośrednio z lotniskiem Chopina. Wiem, bo rodzice mają działkę, gdzie czasem odpoczywam i właśnie wczoraj jak jechałem siódemką, to były zjazdy, objazdy itp. Wołomin w sumie będzie miał raptem jedynie o dwie dwupasmówki mniej od Grójca i innych miast podwarszawskich.

 6. EWELINA

  A co zrobił Sasin dla pow. Wołomin? Ludzie na niego głosują a On się śmieje w twarz. Nie rozumiem przecież Wołomin to ostoja PiSu. PiS jest przy władzy od kilku lat. A nie dba o swoją Zagrodę.

 7. mark

  A tak z zupełnie innej beczki: wołmińska społeczność jest tak prostacka- że boli głowa. Oczywoście- rządcy- nie mniej. Przykład: na granicznej, przy smentarzu- władza postawiła ławeczke ze śmietnikiem obok znaku przystankowego. Fakt- miejsce jakie wybrano na ustawienie obiektu małej architektury- pozostawia wiele do życzenia bo wyznaczono je niemal na środku pół dzikiego niby parkingu dla żałobników ( a wystarczy jechać do legionowa albo Otwocka by zobaczyć jak wygląda parking dla aut przy smentarzu) - więc może bardziej utrudniać wyjazd z niby parkingu niż dawać odpoczynek dla czekających na busa. Ale cóż- władza zrobiła - no to podziwiajcie. Mimo to , że ławeczka stała w widocznym miejscu- jakiś tempy ryj - odkręcił oparcie i siedzisko- pozostawiając zabetonowane czerwone nogi . Biedak- nie miał pewnie kawałka brzeszczota by to odpiłować. Taki tempy ryj, powinien dostać za to z rok prac społecznych- może by mu przeszło. Ale nic to. Człowiek o inteligencji taboreta- zdewastował piękną czerwoną ławke- za którą wszscyśmy zapłacili, zaś władza nic nie robi by ten stan rzeczy zmienić. Od xhyba tygodnia, kikuty byłej ławki witają na parkingu mieszczan naszego szlachetnego grodu- ale też przyjezdnych, którzy zastanawiają sie, czy ta inwestycja czeka na zakończenie czy też jest w trakcie demontarzu a może czeka na pieniądze by ją skończyć?? Co by nie było - żenada. Żenada- że mamy wokół siebie tempaków- dewastatorów i żenada- że miasto nje może takiej bzdury naprawić - choć lepiej to by było przestawić- i nie wystawiać sie na pośmiewisko osób przyjeżdżających z poza powiatu na nasz smentarz. Dalej: gratuluje służbom oczyszczania miasta straży miejskiej policji i naszym władzom pomysłu na oznaczenie tej mega obwodnicy wołmina. Bo jak inaczej nazwać fakt , że na odcinku od smenarza do Kresowej po obu stronach leżą wory z tłuczinymi butelkami- które bardzo pięknie oznaczają krawędź jezdni??? Ide o zakład, że to kwestia czasu kiedy jakiś niepotrzebny rowerzysta zaryje twarzą w któryś z rozerwanych worów i kupe stłuczki- bo na tak szerokiej szosie- któryś króryś z królów wołmińskiej kierownicy- może sie poczuć obrażony zuchwałymi przejażdżkami rowerzystów. Tak że- czekam na to cierpliwie, bo wątpie, by miejskie władze zrobiły cokolwiek- by ten syfilis usunąć z drogi choć do wysypiska- nie ma nawet kilometra. Gratulacje, tempe łby.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *