Szybko minął czas świętowania

0

XXIV sesja rady gminy Radzymin odbyła się tuż po uroczystościach upamiętniających 100-lecie Bitwy Warszawskiej, ale tym razem w sali urzędu o świętowaniu mowy było niewiele. Na „tapecie” kolejny raz znalazły się sprawy ważne dla gminy i ścisłego jej kierownictwa.

Podczas tego spotkania głosowano kilka ważnych i być może przełomowych uchwał, a także absolutorium dla burmistrza Krzysztofa Chacińskiego.

Porządek obrad obejmował aż 27 punktów, z czego kilka projektów dotyczyło nadania nazw dróg lokalnych, zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Z ciekawością przysłuchiwano się pomysłowi innowacyjnej uchwały dotyczącej opłaty za posiadania psa. (…)

(…) Najogólniej mówiąc dotyczy ona „przypisania psa do jego właściciela”. To próba powrotu do poboru opłaty (120 zł) od zwierząt, ale zdecydowanie zmodyfikowana, dotykająca jedynie tych, uchylających się od walki z psią bezdomnością. – Esencja uchwały polega na tym, że wszyscy właściciele psów ochipowanych zostaną z owej opłaty zwolnieni. W świetle obowiązujących przepisów gmina nie może obciążyć właścicieli psów obowiązkiem chipowania swych pupilów, mimo że to ważny element w walce z bezdomnością zwierząt. I dlatego by ich skutecznie zmotywować do tego, proponujemy zastosowania opłaty, ale tylko dla tych którzy owego chipowania nie zastosują – tłumaczy burmistrz. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj