Rewolucja w Prawie budowlanym

Rewolucja w Prawie budowlanym

19 września 2020 r. weszły w życie znaczące zmiany w przepisach Prawa budowlanego. To największa z dotychczasowych nowelizacji, która w myśl założeń ma ułatwić życie petentowi, nie urzędnikom. Zmiany w niektórych działach wydają się wręcz zasadnicze.

Nie ma co kryć, że na zmiany w Prawie budowlanym czekaliśmy niemal wszyscy, i to od wielu lat. Aż wreszcie stało się i na mocy Ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw dokonała się swoista rewolucja. Dziś już funkcjonujemy w nowej rzeczywistości, o której póki co, nie wiemy zbyt wiele, a zatem czas by nieco przybliżyć wybranie zmiany w prawie.

Od jakiegoś czasu głośno było o tym, że w znowelizowanym ustawie „mała budowa” będzie możliwa bez pozwolenia na budowę – wprost od ręki, że bez pozwolenia można budować wolno stojące parterowe budynki gospodarcze o powierzchni nie większej niż 35m2 w tym: garaże, altany, przydomowe ganki, oranżerie czy tarasy. I wszystko to w owej nowelizacji jest zawarte. Co więcej, według jej zapisów nawet na budowę małego domku, wystarczy jedynie zgłoszenie. To jednak nie wszystko (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(2) Comments

  1. pawian

    Dziękujemy, zaraz zaczynamy budować 60 domów w Kobyłce przy Napoleona, na pewno zdążymy przed budową nowej szkoły

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *