Ile kosztuje wynajem samochodu lub busa? Sprawdziliśmy ceny w wypożyczalni samochodów

0
Ile kosztuje wynajem samochodu lub busa? Sprawdziliśmy ceny w wypożyczalni samochodów

Ile kosztuje wynajem samochodu lub busa? Sprawdziliśmy ceny w wypożyczalni samochodów

Niezależnie od tego, czy planujemy krótki wyjazd, czy potrzebujemy samochodu na dłużej, warto zapoznać się z ofertą wypożyczalni aut. Ile należy zapłacić za taką usługę?

Jak wypożyczyć auto?

Bardzo często jesteśmy w potrzebie, którą zaspokoić może jedynie wypożyczenie samochodu. Jest tak na przykład wtedy, gdy nasze auto ulegnie kolizji, a my nie możemy poczekać, aż opuści ono warsztat. To także korzystna opcja wtedy, gdy chcemy wybrać się w podróż z grupą znajomych, ale nasz samochód jest zbyt słaby lub mało pojemny. Niezależnie od powodu zdecydowania się na wypożyczenie warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach.

Podstawowe wymagania są bardzo proste – wystarczy mieć ukończone 21 lat i być posiadaczem ważnego prawa jazdy oraz dowodu osobistego lub paszportu. Wiele osób zastanawia się także nad kwestią paliwa. Zasady mogą się różnić pomiędzy poszczególnymi firmami, jednak na ogół samochód należy zwrócić z dokładnie takim samym poziomem napełnienia baku, z jakim go otrzymaliśmy. Oznacza to, że musimy liczyć się nie tylko z samym kosztem wynajmu, ale również z tankowaniem. Kolejną rzeczą, która wpływa na końcową opłatę, jest kaucja – obecnie jednak coraz więcej wypożyczalni zwalnia swoich klientów z obowiązku wnoszenia kwoty zabezpieczającej. Jedną z firm operujących na takich zasadach jest CarFree.

Wypożyczalnia samochodów w Radomiu – jakie auto wybrać?

Kiedy interesuje nas wynajem samochód w Radomiu, mamy do dyspozycji rozległą ofertę złożoną z licznych pojazdów, które różnią się nie tylko swoją klasą, ale także – rzecz jasna – ceną wynajmu. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o okresie wypożyczenia. Istnieje wynajem krótko-, średnio- i długoterminowy, a każdy z nich charakteryzuje się innymi warunkami finansowymi. Mówiąc krótko, możemy zdecydować się na płatność za dobę albo płatność za miesiąc. Ceny zaczynają się już nawet od niespełna stu złotych za 24 godziny użytkowania. Taka wysokość opłat wiąże się z najbardziej budżetowymi pojazdami, które wyróżniają się niskim zużyciem paliwa i kompaktową bryłą, dzięki czemu świetnie sprawdzą się podczas miejskiej jazdy. Wśród samochodów tego typu możemy znaleźć między innymi Mitsubishi Space Star czy Skodę Citigo.

Im lepsza jest klasa wynajmowanego samochodu, tym więcej trzeba zapłacić. Mamy do wyboru na przykład segment C, z którego zadowoleni będą bardziej wymagający kierowcy, którzy cenią sobie komfort jazdy, ale nie chcą przepłacać. Cena za dobę wynosi w tym przypadku od 150 do 200 złotych. Dla użytkowników, którzy dysponują większymi funduszami i chcą wybrać się na ciekawą wycieczkę możliwie jak najbardziej luksusowym samochodem, przygotowano ofertę aut klasy premium i samochodów sportowych. W tej kategorii można znaleźć pojazdy takie jak najnowsze SUV-y spod szyldu Mercedesa. Musimy jednak liczyć się z opłatami przekraczającymi 300 zł za 24 godziny.

Pomiędzy klasą C a klasą premium znajdują się busy, które będą szczególnie atrakcyjne przy przeprowadzkach i innych sytuacjach, które wymagają sporej ładowności pojazdu. Ich ceny to 250–300 złotych.

Czy warto wynająć samochód?

Podczas zastanawiania się, gdzie wynająć samochód w Radomiu i czy warto postawić na takie rozwiązanie, w pierwszej kolejności warto rozważyć własne oczekiwania i wymagania, a także zasobność portfela. Na tej podstawie możemy zdecydować, czy wypożyczenie auta będzie opłacalne i jaki okres będzie odpowiedni. Jeśli powodem skorzystania z takiej usługi jest stosunkowo krótka wycieczka, warto zastanowić się nad nieco lepszym, trochę bardziej komfortowym samochodem, który można dostać już nawet za dwieście złotych za dobę. Z kolei w przypadku, gdy dotychczasowy pojazd uległ znacznym uszkodzeniom i potrzebujemy czegoś na dojazdy do pracy, zastanów się nad bardziej ekonomiczną opcją w wynajmie miesięcznym lub nawet nieco dłuższym. W takim przypadku koszty za dobę będą znacznie zredukowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj