Szlaban wciąż zamknięty

Szlaban wciąż zamknięty

Czy przejazdy bezkolizyjne w Kobyłce i Kobyłce Ossów uda się wybudować do końca 2021 r.? Między innymi na to pytanie odpowiedziały w miniony poniedziałek przedstawicielki PKP PLK, które zostały zaproszone na sesję Rady Miasta Kobyłka.

– Na chwilę obecną nie mamy żadnej decyzji administracyjnej, która pozwalałaby na rozpoczęcie robót. Także wykonawca przystąpić do robót jeszcze nie może, w związku z tym czekamy w dalszym ciągu. Myślę, że najpierw powinniśmy dostać pozwolenie na budowę dla wiaduktu drogowego w Kobyłce Ossów. Wszystko to trwa niestety długo, a jeszcze obecna sytuacja powoduje, że trudności są większe – oznajmiła Elżbieta Bąk, dyrektor projektu ze strony PKP PLK.

– Chciałbym wiedzieć czy jest gotowy projekt, czy jest złożony wniosek do właściwego organu o wydanie tego pozwolenia na budowę? Czy decyzja środowiskowa jest uzyskana? – pytał radny Robert Denis.

– Jeśli chodzi o Kobyłkę Ossów, to dokumentację mamy już zatwierdzoną. Bazujemy na starej decyzji środowiskowej z 2011 r. Uzyskaliśmy decyzję lokalizacyjną rok temu, tylko ze względu na protesty przez rok była rozpatrywana przez ministerstwo (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(1) Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *