Na początek ul. Wołomińska

0

Gościem ubiegłotygodniowej zdalnej sesji Rady Miasta Kobyłka był starosta Adam Lubiak. Zgodnie z jego zapowiedziami niebawem ruszy modernizacja ul. Wołomińskiej. Co istotne, nie będzie to jedyna inwestycja jaką powiat planuje wykonać w Kobyłce w najbliższym czasie.

– Wołomińska to ciąg, który od dłuższego czasu nie mógł być kompleksowo zmodernizowany. Do końca tego roku planujemy zrealizować pierwszy etap, czyli remont ronda na ul. Załuskiego i Armii Krajowej do ul. Żymierskiego. Wymiana nawierzchni, jak również ułożenie ciągu pieszo-rowerowego po lewej stronie jadąc od strony Wołomina do Kobyłki. Na ul. Żymirskiego byłoby przejście na stronę prawą i w drugim etapie, tam po prawej stronie aż do Urzędu Miasta w Kobyłce, byłby wspólny ciąg pieszo-rowerowy w istniejącym śladzie drogi – zapowiedział starosta Adam Lubiak. Powiat planuje także w miejscach najbardziej potrzebnych (na skrzyżowaniach) doświetlać i poprawiać widoczność przejść dla pieszych.

Oprócz modernizacji ul. Wołomińskiej w 2021 r. możemy się również spodziewać remontu ciągu ulic Kazimierza Wielkiego i Bolesława Chrobrego.

– Mówił pan o nakładce czyli dokończeniu tej inwestycji, która zaczynała się od ul. Krechowieckiej w stronę ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Bolesława Chrobrego do granicy z Radzyminem. Czy pan starosta mówił, że plany są mniej więcej na przyszły rok? – zapytała radna Karina Jaźwińska. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj