Skoki spadochronowe w tandemie dostępne dla każdego. Sprawdź, jak skoczyć ze spadochronem

Skoki spadochronowe w tandemie dostępne dla każdego. Sprawdź, jak skoczyć ze spadochronem

Nie musisz kończyć drogiego szkolenia spadochroniarskiego i posiadać wyjątkowej kondycji – w skoku tandemowym skoczysz bez specjalnego przygotowania.

Skakanie ze spadochronem bardzo często wydaje się nieosiągalne. Jednak dzięki ofercie skoków tandemowych praktycznie każdy, kto spełnia podstawowe wymagania, może skorzystać z tej wyjątkowej rozrywki. Czym dokładnie różnią się skoki spadochronowe w tandemie od zwykłych? Kto może skakać w tandemie? Czy to bezpieczne? Ile kosztuje?

Skoki spadochronowe – czym jest tandem?

Zwykle skoki spadochronowe kojarzone są jako aktywność, w której bierze udział tylko jedna osoba. Jednak do spadochronu mogą być podłączone także dwie osoby, czyli tak zwany tandem. Składają się na niego instruktor oraz pasażer.

W skokach spadochronowych w tandemie skaczą instruktor wraz ze swoim pasażerem, który nie musi wcześniej brać udziału w specjalnych przygotowaniach – szkoleniach, badaniach lekarskich czy treningach. Dzięki temu spadochron dostępny jest niemalże dla każdego, kto od dawna marzył od skoku lub po prostu szuka pomysłu na niecodzienną rozrywkę.

Podczas skoku spadochronowego można odczuć niesamowite uczucie spadania w przestworzach bez żadnych ograniczeń – to swobodne spadanie, które trwa od 30 do 60 sekund zanim otworzy się czasza spadochronu. Wobec tego skoki tandemowe to niezwykła okazja do zobaczenia świata z perspektyw ptaka i jednocześnie gwarancja maksymalnej adrenaliny!

Czy skoki spadochronowe w tandemie są bezpieczne?

Tandemowe skoki spadochronowe bazują na wykorzystaniu dedykowanego sprzętu, który projektowany jest z myślą o dwóch użytkownikach. Podczas takiej aktywności stosowane są:

 • spadochron tandemowy – ma odpowiednio dużą czaszę, by podtrzymać tandem
 • automat spadochronowy – zabezpiecza w sytuacji, gdy spadochron nie zostanie otwarty przez pilota
 • spadochron zapasowy – chroni wtedy, gdy główny spadochron nie zadziała
 • uprząż tandemowa – stabilnie łączy ze sobą pilota wraz z pasażerem tandemu

Takie wyposażenie powoduje, że skoki tandemowe są bardzo bezpieczną rozrywką, więc nie trzeba obawiać się dużego ryzyka związanego ze skokiem ze znacznej wysokości.

Czy każdy może skoczyć z tandemem?

Największym atutem tandemów jest ich łatwa dostępność. Aby skoczyć, nie trzeba żadnych szczególnych przygotowań, ponieważ za wszystkie kwestie techniczne odpowiada wtedy instruktor.

Warto jednak zaznaczyć, że skoki w tandemie także mają określone przeciwwskazania. Wśród nich znajdują się głównie:

 • niestabilność kręgosłupa
 • wrodzona łamliwość kości
 • ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa
 • epilepsja

 

W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się ze swoim lekarzem, który doradzi, czy skorzystanie z skoku jest bezpieczne.

Jak zarezerwować skok spadochronowy w tandemie?

Osoby chcące wziąć udział w skokach spadochronowych w tandemie mogą zrealizować swoje marzenie naprawdę bardzo prosto. Jak zarezerwować skok krok po kroku?

W pierwszej kolejności konieczne jest zarezerwowanie skoku na wybrany termin. Można zrobić to na stronach internetowych ośrodków spadochroniarskich, na przykład ośrodka skydive.pl, którego siedziba znajduje się pod Włocławkiem, na lotnisku Kruszyn.

Przy rezerwacji można wybrać wysokość skoku spadochronowego – jest ona powiązana z czasem swobodnego spadania, dlatego im skok jest wyższy, tym spadanie bez ograniczeń trwa dłużej. Także można dokupić usługę filmowania i fotografowania, by otrzymać wspaniałe pamiątki w postaci filmu i zdjęć.

Wyznaczonego dnia należy przyjechać na miejsce, aby tam przeżyć swoją wyjątkową przygodę. Skok na pewno na długi czas pozostanie w pamięci!

 

Ile kosztują skoki spadochronowe tandemowe?

Cennik skoków spadochronowych w tandemie naprawdę jest bardzo atrakcyjny i za spełnienie swojego marzenia nie trzeba płacić fortuny.

Najmniej kosztują skoki spadochronowe z wysokości 3000 metrów – to wydatek około 600 złotych. Za te z wysokości 4000 metrów trzeba uiścić około 750 złotych. Gdy do skoku chce się dokupić usługę filmowania i fotografowania, wydatek to około 300 złotych.

 

(1) Comment

 1. Tomek

  Chcialem się wybrać na taki skok w tym roku, jednak wiadoma sytuacja sprawiła, że musiąłem przełożyć ten pomysł na następny rok. Mam obecnie karnet na taki skok (udało się dogadać z firmą oraz przełożyć skok). Dostałem na kawalerski od kumpli. Przyznam, że nie spodziewałem się takiego prezentu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *