Najdłużej projektowana droga w kraju?

14

Prawie 11 mln zł – taki limit wydatków przeznaczono na 2021 r. w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Mazowieckiego na modernizację drogi wojewódzkiej 634. Projekt przewiduje przebudowę drogi na odcinku Warszawa-Zielonka-Wołomin-Tłuszcz-Wólka Kozłowska. Jednak nie oznacza to, że w przyszłym roku prace przy budowie drogi ruszą pełną parą.

Niestety, w wyniku lobbowania niektórych samorządowców z naszego powiatu, droga będzie nadal miała jedną jezdnię w każdym kierunku. Na szczęście przez całą długość miałby zostać poprowadzony chodnik.

Jak czytamy w objaśnieniach do przygotowanego WPF, „opóźnienie w opracowaniu dokumentacji projektowej (DW 634 – przyp. red) wynika z uwarunkowań środowiskowych, złożoności procedur dotyczących wydawania niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii i uzgodnień oraz uwarunkowań społecznych. Po odebraniu dokumentacji projektowej zakłada się wszczęcie procedur przetargowych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

14 KOMENTARZE

 1. Droga po jednym pasie nie ma racji bytu. Lewo i prawo skrety owszem cos pomoga jednak i tak to inwestycja na 20lat do tylu. Czemu wszystkie osxienne miasta a nawet oddalony Minsk ma autostrade a u nas zrobia lacznik do ktorego dojazd w kometrach jest prawie taki ze mozna dojechac do Zielonki. Co sie dzieje i kto lobbuje?babcia w berecie ktora lazi o kuli…

 2. dr.Motte ściągnij tą maskę , już ci mówiłem że do spania nie musisz jej zakładać(minister zdrowia nic nie mówi o takim obowiązku). Podczas kąpania i golenia też możesz zdjąć . Oddychanie przez maskę 24h powoduje nie dotlenienie mózgu .

  • dr.Motte dokładnie po namoczeniu to 52. Myślisz że w masce cię nie rozpoznamy? Już każdy wie kto wali po piwnicach klocki i ucieka. Reklamówki z Mariuszkami wyrzucane z okna to też Ty.

 3. Chodniki…. Hahaha. No nie mogę. Chodnik to już w kazdej zabitej dechami wsi jest standardem ale nie w powiecie wołomińskim. Wjeżdżając 634 do Kobylki od strony Warszawy ma się wrażenie że cofnęło się o 30 lat do tyłu. Dziurawe pobocze i błoto po lewej stronie a po prawej chodnik pamiętający lata 70-te XX wieku. Ale lobbyści nadal chcą utrzymać skansen. Może o to im chodzi. Jeszcze ze 30 lat w tym stanie i staniemy się atrakcją turystyczną nie tylko w kraju ale i w Europie.

 4. Fakty sa takie, ze modernizacja na zasadzie budowy drogi 1×1 nie ma najmniejszego sensu. Po remoncie bedzie tak jak bylo, no moze minimalnie lepiej, a w czasie jego trwania, bedziemy tkwili w gigant korkach wszyscy.
  Wiec jak ma to wygladac tak, to lepiej tego wcale nie ruszac…

 5. Chciałbym zauważyć że DW 634 NIE MA jednej jezdni w każdą stronę…

  Zanim do pisania się zabieramy – sprawdzamy tematy o których pisać chcemy…
  Inaczej się ośmieszamy…

   • Chyba raczej ty:
    „Niestety, w wyniku lobbowania niektórych samorządowców z naszego powiatu, droga będzie nadal miała jedną jezdnię w każdym kierunku.”

    Chciałbym poinfromować – zarówno pismaków jak i Mietka że DW634 ma jedną jezdnie – z dwoma pasami ruchu – po jednym dla każdego z kierunków…

 6. I to tak właśnie jeee we wołminie….
  Jakoś Wojska Polskiego- w Piastowie- dało sie poszerzyć? A Puławską na wysokości Mysiadła- dało sie poszerzyć do 4 pasów w jedną strine??? Ciekawe- na wysikości Jabłonnej- też dało sie poszerzyć Modlińską. W przygotowaniu jest poszerzenie drogi i wiaduktu w kierunku Płońska- w Legionowie- i to sie da zrobić???? Niebywałe!!!
  To po co piepszenie- że nie da sie poszerzyć 634???
  Starostwo nawydawało pozwoleń na budowe w pasie drogowym?- to niech teraz za to płaci.
  Na planach geodezyjnych z przed 30 lat- napisane jak wół- gdzie kończy sie pas drogowy. A on nie kończy sie na krawędzi jezdni. A jak Zielonka nie chce drogi- nie robić wjazdów ani zjazdów w Zielonce, zagrodzić barierami postawić tylko światła dla pieszych- niech jeżdżą na około.
  Zielonka nie może blokować rozwoju powiatu.
  Ta droga nie jest projektowaną najdłużej. Jej stan świadczy o wieloletniej głupocie samorządowców naszego powiatu i gmin

  • Dokładnie Mark. Największe podziękowania dla dwóch hamulcowych w tym temacie – byłych starostów. Jeden miał obok dom, więc zrozumiałe, że nie zależało mu na przebudowie

 7. Ooo tu racja,” zielonka” okoniem chyba juz wcześniej stawała, ktoś pozwolił, nie chcą i tyle. Odgrodzić i prąd podpiąć. Niech jeżdżą do warszawy przez warszawe. To never ending story – Limahl juz wiedział stad ta piosenka o smoku 😉 . niczego nie będzie, jak mawiał pewien kandydat na prezydenta. Pewno byl w Wołominie wczesniej i widzial. Moze nawet stąd jest i ma kontakty, wie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj