Nowe oblicze popularnego parku

0

Zgodnie z zapowiedzią daną mieszkańcom na łamach środowych Wieści, w minionym tygodniu burmistrz Zielonki zaprezentował koncepcję nowego zagospodarowania Parku Dębinki.

W internecie umieszczono krótki filmik, opowiadający o szczegółach zmian, jak i pliki z wizualizacją nowego parku. Mieszkańcy dowiedzieli się między innymi, że w parku pojawią się: tężnia, nowe place zabaw, amfiteatr, a także budynek będący miejscem udzielania ślubów oraz restauracją. Nowy plac zabaw, według zapewnień włodarzy ma być nowoczesny, ale nie będzie drażnić jaskrawymi kolorami.   Co ważne, projekt przewiduje kilka stref na placu zabaw, w których elementy wyposażenia będą dostosowane do wieku użytkowników. Park ma zostać objęty monitoringiem, a w zaprezentowanym budynku przewidziana jest całodobowa ochrona.

Przedstawiona w środę wizja wzbudziła u niektórych mieszkańców obawy. Najwięcej głosów zwracało uwagę na liczbę wyciętych drzew. Jak przekonuje burmistrz, założenie koncepcji modernizacji parku było takie, że drzewa pozostaną, przestrzeń ta ma zachować naturalny klimat, a nowe elementy mają wkomponować się w park. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj