Skończą z dewastowaniem ulic?

2

We wtorek wieczorem kolejny raz strażacy OSP Radzymin i OSP Załubice usuwali szlam zalegający na kilkudziesięciu metrach drogi w Borkach. Podobne sytuacje na tej ulicy zdarzają się często, a mieszkańcom puszczają nerwy. Piszą pisma do gminy, Starostwa Powiatowego i głośno wyrażają swoje oburzenie, także na internetowych forach – oskarżając o taki stan rzeczy znajdującą się obok żwirownię.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że szlam wylewający się z ciężarówek, obsługujących żwirownię, stanowi zagrożenie dla ich życia. Niejednokrotnie zdarzało się bowiem, że jadąc ulicą wpadali w poślizg, a kamienie zalegające na brudnym asfalcie niszczyły szyby i karoserię ich samochodów. Nie dziwi więc decyzja o proteście.

Na internetowych forach wrze:

„A dlaczego właściciel tego nie sprząta? Tylko wzywana jest Straż?, wyremontowana przez gminę droga stała się drogą prywatną dla ciężarówek. Przejazd autem za każdym razem kończy się dogłębnym myciem auta.”

„Firma sama powinna usuwać na bieżąco naniesiony szlam!”

„Przejeżdżam ta droga kilkukrotnie w ciągu dnia. Mnóstwo błota, które jest strasznie śliskie. Kamienie które obijają samochód… nie wspomnę o codziennym myciu samochodu…”

„Te ciężarówki jeżdżą tam 24 godzin na dobę 7 dni w tygodniu. Niejednokrotnie mają niedomknięte naczepy. Trzeba jednak to gdzieś zgłosić” (…)

Pytanie w tej sprawie wysłaliśmy także do Starostwa Powiatowego w Wołominie. Jak się okazuje, starosta dobrze zna kłopot mieszkańców i podzielił się z Wieściami pomysłem na to, jak zakończyć uciążliwy problem:

„Do Starostwa Powiatowego w Wołominie wpływały skargi mieszkańców dot. zanieczyszczenia dróg m.in. ul. Teresińskiej i Weteranów. Na polecenie Starosty Adama Lubiaka, Wydział Dróg Powiatowych poprosił o interwencję Policję. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego objęli nadzorem ww. drogi. W toku podjętych czynności ustalono, że zanieczyszczenia dokonywane są przez pojazdy ciężarowe przewożące ziemię z terenu budowy metra w Warszawie na teren kopalni w Borkach. W wyniku reakcji Policji, pracownicy kopalni rozpoczęli (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. U nas w Poświętnem też mamy żwirownie, żwirownie w strefie zabudowy mieszkalnej. Działa od 6 rano do późnych godzin wieczornych. U nas nie ma problemu, nikomu nie przeszkadza i nie wrze na internetowych forach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj