Świętowanie inne niż zwykle

5

Piątkowa decyzja spadła na wielu jak grom z jasnego nieba. Po południu premier ogłosił bowiem, że od północy do wtorku zostają zamknięte cmentarze. Wszystko po to, by zapobiec gromadzeniu się ludzi w jednym czasie i w miejscu – przy grobach swoich bliskich.

Ponieważ sytuacja epidemiologiczna jest fatalna, decyzja o „odwołaniu” najbardziej popularnego święta w Polsce wydaje się być zasadna. Choćby dlatego, że po wizycie na cmentarzu rodziny zazwyczaj zapraszają się do domów, by ugościć ciepłym posiłkiem czy tradycyjnym serniczkiem szczególnie tych, którzy przyjechali na groby z daleka.

W tym roku więc, w trosce głównie o starszych członków rodziny oraz walący się system zdrowia pozostaliśmy w domach.

Nie wszyscy jednak pogodzili się z tym, że pandemia przekreśliła tradycję, kultywowaną od wczesnych lat ich życia. (…)

Fotorelacja z 1 listopada na stronach środowych Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. Całe szczęście, że faszystowskie spędy pod znakiem czerwonej błyskawicy nie roznoszą chorób, bo sytuacja byłaby naprawdę dramatyczna.

    • Podziękuj swojemu kieszonkowemu führerowi i jego fundamentalistycznym sojusznikom za odpaleniem bomby aborcyjnej w środku pandemii.

      • Zwolennicy „spacerów” pod ss-mańskim logo i z faszystowskimi hasłami na ustach przezywają innych od fuhrerów. Żart miesiąca, doprawy.

  2. A ja się pytam czyja jest Prokuratura skoro nie wszczęła postępowań wobec Burmistrzów nawołujących o zgrozo uczestniczących w tych spacerkach do zgromadzeń w czasie epidemii art165 kodeksu karnego. Zgodnie z jego §1 pkt 1) ten, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej podlega karze. Jej wymiar może sięgnąć od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
    Klapki na oczach jak im maszerują z wulgaryzmami w ustach. Najgorsze jest to ,że władza i wodzowie Partii czują się bezkarne bo Prokuratura milczy. Wcale się nie krępują nawoływać na portalu FB . Wstyd władzo, takie postępowanie rzuca cień na was Prokuratorów i Burmistrzów Coronavirus żniwo zbierze a wy się martwicie ,że szpital nie nadąża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj