Wołomin: Skatepark jednak na osiedlu Lipińska!

43

O sporach wokół lokalizacji skateparku pisaliśmy w jednym z ostatnich numerów Wieści. Radni klubu obecnej burmistrz zabierali głos na sesji, argumentując m.in., że to lokalizacja na os. Niepodległości jest najlepsza dla tego typu instalacji. Ostatecznie włodarka wskazała jednak teren przy szkole nr 5. (…)

Zanim o tym, jak ma wyglądać przyszły skatepark, przytaczamy odpowiedź urzędu na nasze pytanie o tą inwestycję: „Decyzja o budowie skateparku na terenie SSP nr 5 w Wołominie jest ostateczna. Skatepark zostanie wybudowany od strony ul. Prądzyńskiego na placu, gdzie obecnie znajdują się niewykorzystane zabudowania, przeznaczone do wyburzenia. Na decyzję o budowie parku w tym miejscu wpłynęła wielkość dostępnej działki, położenie w centrum miasta, sportowy charakter całego terenu oraz możliwość monitorowania obiektu” – informują władze miasta.

Przypomnijmy, że w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej głos w sprawie skateparku zabrało kilku radnych. Radna pytała czy aby skatepark przy szkole nie podzieli losu placów zabaw, które funkcjonują tylko w godzinach pracy placówki oświatowej. Inny radny proponował by miejsce wykonywania tricków na rowerach, rolkach czy deskorolkach znajdowało się na os. Niepodległości, bo tam cyt: „mieszkańcy są przyzwyczajeni do hałasu i funkcjonowania sportowców na terenie zespołu szkół. Tam też najwięcej wnioskodawców nieletnich się znajduje i tam jest centrum gminy”. Także radny Karol Cudny zapraszał ze skateparkiem na os. Niepodległości. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

43 KOMENTARZE

 1. Świetnie, skatepark będzie zamknięty w soboty i niedziele bo wtedy zamknięta jest szkoła. Nie będzie można z niego korzystać również w dni powszednie w ciągu dnia, gdyż wtedy wstęp na teren mają tylko uczniowie. Co za beznadziejny pomysł, Elka zupełnie nie ma wyobraźni! Tak trzymać Pani burmistrz…

 2. W kwestii stanu ogrodzenia szkoły, czy zostało wymienione lub wyremontowane? Bo stare ogrodzenie powstało w roku 1966 i niedawno straszyło swoim stanem, oryginalnym. Będzie nowy skatepark za zabytkowym ogrodzeniem? Super!

 3. A mnie cieszy , że jest to informacja rangi powiatowej gazety. Czekam niebawem na info, że mrówki w lesie przeniosły sie do nowego mrowiska. Myśle, że takie info zmrozi mieszkańców powiatu- na miesiące.
  Nie ważne plany zagospodarowania- że wogóle 80% gminy ich nie ma, nie ważne co dzieje sie z zakopywanymi śmieciami w powiecie, nie ważne że nie ma dobrej komunikacji , drogi, połączeń ztm i skm…..
  Najważniejsze- bzdury.
  Gratulacje, droga gazeto. Obraliście słuszną linie naszej jedynej partii- i o to chodzi.
  Nie zrozumiecie jeszcze przez 100 lat , że bzdury typu skate parki parki skwery dzwony i aniołki- są wykładnikiem stanu powiatowej gospodarki. A ta jest tym lepsza im lepsze są drogi i komunikacja. A u nas – nie istnieją

 4. Mark widać, że nie czytasz Wieści bo one to akurat o zakopywanych śmieciach, problemach w szpitalach i przekrętach włodarzy piszą non stop

 5. park nałkowskich to praodia , dwie firmy ochraniarskie, brak maszyn do treningu dla dorosłych , firma zewnetrzna kosi tram a nie urzad – to dopiero niegospodarnosc i spore wydatki Za Eli wstawiennictwem.

 6. Lopiu- zanim ten park powstał- to pisałem: to będzie tylko generowanie kosztów. Bo trzeba utrzymać zieleń ścieżki urrządzenia, płacić za ich przeglądy, certyfikaty. Utrzymywać służby porządkowe i ochrone.
  Ico?- miałem racje!!! Z naszych podatków utrzymuje sie coś- co nie daje gminie przychodów!!!! Brawo !!
  Nie ma chajsu na chodnik droge kejny metr asfaltu- bo MUSIMY- oddać chajs na rzecz parku.
  Co do reszty komentarzy – no właśnie nie piszą.
  Co sie stało ze śmieciami i zatruwaną wodą w Mokrem pod Radzyminem- nikt nie wie.
  Co sie stało ze śmieciami wywalonymi pod Poświętnem- woda w ustach.
  Co sie stało z tym trucicielem z Leśniakowizny- nie było tematu.
  Kompletny brak konsekwencji. Nic ludzie nie wiedzą. Były pobierane jakieś próbki z gruntu- chyba sie rozpłynęły we mgle.
  O zapytaniach do jaśnie panujących’, w sprawie dróg i zbiorowego transportu ZTM I SKM- nie wspomne. – żenada.
  O tym co z miejscowymi planami- by nie powstawały koszmarki ludziom pod oknami- też nie napisze – bo to przecież nie istotne dla dobra gminy rozwoju i spokoju mieszkańców. Nieistotne rzeczy to są.
  – skejt park- toooo jest temat….

 7. Skatepark bardzo jest przydatny, ponieważ w wołominie I okolicach nie ma nigdzie takiego obiektu A jest bardzo dużo młodzieży która chce rozwijać swoją sportwą pasje A nie ma warunków. Podsumowując w wołominie brakuje takiego miejsca.

 8. Nikt nie kwestionuje tego czy jest potrzebny- czy nie. Oczywiście- że jest. Tak jak boiska na osiedlach ale i na wsich. Tak samo jak internet- którego nie ma a na który wołomińscy podatnicy wyłożyli 3 000 000 zł. I urząd nie wie – dlaczego nie ma internetu na wsiach- mimo że instalacja odebrana i pieniędzy nie ma- i internetu. Rewela normalnie. Takie instalacje – typu skate park boiska- powinny powstawać i nie powinno to być aj-waj na poziomie gazety powiatowej. To są normalne rzeczy- dla dobra ludzi. Pytanie- dlaczego do końca nie rozwiązuje sie bardzo ważnych tematów jakimi są rizwój ekologia gospodarka komunikacja..

 9. Mark, nie marudź, sesja zdjęciowa wykonana przed oddaniem parku do użytku była niezwykle udana, wybory wygrane, więc cel nadrzędny został osiągnięty. A że koszty – taki ładny jest to musi kosztować. Skatepark to temat zastępczy, zasłona dymna dla sprawy lub sprawki, o której jeszcze nie wiemy, a rozmiaru – nawet się nie spodziewamy.

 10. Czy odległość skateparku od zabudowań mieszkalnych + decybele które będa tam słyszalne badała jakaś komisja? Przecież tam ludzie mieszkają a każdy w swoim domu marzy o ciszy i spokoju. Halo czy ktoś tu myśli?

 11. Elle….żebym Cie nie znał….. to bym pomarudził…..
  No- słabe to wszystko . Tylko czemu tylko ja to widze…. albo Ty….
  Co…. ci ludzie mają tylko rdzeń kręgowy??? Takie gupie to społeczeństwo?

 12. Ludzie co wy pier…..jest kolejna dobra inwestycja. Miejsce jest rowniez dkbre a furtke mozna zawsze zrobic z boku wby bylo wejscie. Whmiana ogrodzenia zbliza sie wielkimi krokwmi wiec nie rozumiem pretensji i te decybele..co za tluk to pisze

 13. Tylko narzekać potraficie. Skatepark jest potrzebny. W Wołominie są tylko place zabaw dla małych dzieci. Potrzebne są też otwarte boiska do koszykówki i piłki nożnej. I o jakim hałasie piszecie ? Wejście na teren skateparku będzie dostępne non stop. A komentarze „marka” jak zwykle pełne jadu i nienawiści. Zostań radnym to może się wykażesz.

 14. Szkoła jest zamknięta we wszystkie dni wolne od pracy. Skatepark też będzie zamknięty. Inwestycja potrzebna ale na ogólnodostępnym terenie np. Huragan lub os. Niepodległości a nie na szkole która jest zamknięta w weekendy i święta. Porażka i i po raz kolejny Radwanowa pokazuje że wyobraźni nie ma za grosz.

 15. Tu jakims tam skatecostam a okazuje sie Wolomin jest jednym z najlepiej rozwijhajacych sie miast w calej Polsce. 11 miejsce w rankingu gazety „Rzeczposp!lia” i wszystko w temacie.
  Kto widzial Wołomin i inne miasta to wie, kto nie widzial na pewno przyjedzie i wpadnie w zachwyt. Samo

 16. Mark, może nam coś umknęło, a może inaczej pojmujemy rozwój miasta. Bo jeśli chodzi o estetykę miasta, to rzeczywiście coś się zmieniło, w niektórych miejscach Wołomin wygląda ładniej. Ale wjazd do miasta i krzaczory po obu stronach drogi pozostały, o jakość drogi wjazdowej też nikt nie potrafi zawalczyć, a w centrum miasta są odrapane kamienice bez kanalizacji, więc niezmiennie unosi się tam właściwy smrodek. Szkoła – tysiąclatka ma oryginalne ogrodzenie. Kawałek skweru, co prawda należący do następców PKP, pozostaje zaniedbany i śmierdzący. Ustawienie dzwonów, ławeczek, otwarcie parku na obrzeżach miasta nie przesądzają o rozwoju miasta, ale jego upstrzeniu. Za upstrzenie miasta nagroda się należy. Ale upstrzenie to nie rozwój.

 17. Kobyłka na 376 miejscu, na 876 gmin. Samorządowcy zdradzają strategie rozwojowe swoich małych ojczyzn, wskazują priorytety działań i podkreślają dokonania. Ale też otwarcie mówią o wyzwaniach, z jakimi muszą się jeszcze zmierzyć. Czyli samorząd w Kobyłce wypadł baaardzo przeciętnie.

 18. Ten ranking to chyba jakiś sfałszowany był, chyba, że brano pod uwagę deklaracje bez pokrycia. Autorzy chyba nigdy w Wołominie nie byli. Każdy kto tu przyjeżdża twierdzi, że większego syfu nie widział i dziwi się, że takie miasta jeszcze w XXI w. istnieją. Chyba, że brano pod uwagę wartość historyczną/zabytkową. Taki skansen jak Biskupin, tylko ze skateparkiem. Jakiś tam potemcjał rozwojowy jest, można bilety sprzedawać…

 19. Przecież juz kiedys byl skate park w Wołominie.
  Potem walaly sie tam tylko szkla i pijani ludzie.
  Miałam to cudo pod samym blokiem gdzie mieszkalam.

  Ciekawi mnie jak skonczy ta inwestycja…

  Tamta zamieniła sie w przedszkole.

 20. Ech, co poniektórzy, poza mark i innymi, nie znają słów szutka, ironia, sarkazm itp i samoukonentowanie, samozachwyt, Rzepa kogo? Byli tu? Patrzyli? Ranking rankingiem a kura też jest ptakiem 🙂 tak ku zastanowieniu. I fruwa po niebie.
  Niech niektórzy , skoro nie pamiętają, niestety, nie poddają sie pseudo sukcesowi wg mnue , tylko popatrza na stare foty wolomina, nawet takye sprzed 5, 15 lat i porównaja, to co dziś, i z Legionowem, Grodziskiem czy nawet Otwockiem. … Bryndza, Panie i Panowie, słabiutko raczej. Gołym okiem, butem i samochodem widać. Zero niczego praktycznie, te ławeczki czy coś, ten park hm mało użyteczny raczej to jest i było wszędzie prawie dawno. I lepiej. I wiecej. A zadbanie o „centrum” miasta to osobna historia, chyba na drunk history na programie comedy. Zart taki – z ostroznosci procesowej pisze. To lata, wszak, teraz przez ostanie pięć, szesc, suedem coś powaznego się zmieniło? Poza szefami miasta? Jakaś strategia? Wartość dodana? Każdy sam odpowie.. Konkrety konkretne a nie glupotki. Albo zwalmy wszystko na covid19, ktory juz juz byl od 15…. Czy cos. Oooo tak będzie

 21. Oni nie wiedzą o co chodzi. Fan- jesteś głosem wołającego na pustyni. Tak samo jak Elle, ja. Stań przed kamieniem- zrozumie więcej.
  Ale trzeba im sadzić takie rzeczy.
  Bo Lefionowo Pruszków Piaseczno- nawet Radzymin- to nie jest inna Polska.
  Oni nie pojmą o co chodzi.

 22. Strategia? Kiedyś na którymś forum wspomniałam o strategii i rozwoju to usłyszałam, że nie chcemy tu kominów fabryk. Myślałam, że z krzesła spadnę. Kuźwa mentalność z czasów początków kolei żelaznej. Jacy wyborcy, tacy rządzący. Tu ławeczka, tu parczek, tam mural, nic co się kupy nie trzyma i nie daje kopa do rozwoju. Równia pochyła, chyba, że się jakimś cudem obudzą ci, którzy za ciastko na wigili miejskiej głos w wyborach oddali.

 23. Jasne, parki, skateparki i place i lawki i boiska i.. wszystko to jest zupełnie normalne wszędzie, i byc powinno też w wwl ale dawno już. A tu chwalenie sie ze niewiadomo co, jakaś wielka dyskusja o małej sprawie. Ja rozumiem, gdyby tu miało powstać światowe centrum obliczeniowe, fabryka samochodów albo choć baza nato… Wyobrażacie sobie taki Fort el?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj