Jedni szczęśliwi, drudzy oburzeni

4

Kilka dni temu niektóre gminy powiatu skakały z radości na wieść, że w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymały dodatkowe miliony na swoje inwestycje. Kiedy jedni się cieszyli, inni głośno wyrażali niezadowolenie, tłumacząc swoim mieszkańcom, że pieniądze rząd dał tylko „swoim ulubieńcom”.

Na liście przyznanych dotacji znalazły się między innymi: Gmina Poświętne – 9 mln zł otrzymała m.in. na budowę sieci wodociągowej, Urząd Gminy Dąbrówka – 4,5 mln zł na rozbudowę budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach, Miasto Ząbki – 4 mln zł na budowę budynku komunalnego, Gmina Radzymin – 1,5 mln zło na budowę budynków komunalnych, Miasto Kobyłka – 652 tys. zł na budowę oświetlenia ulicznego oraz Zielonka – 500 tys. zł na budowę mostku pieszo-rowerowego na rzece Długa w Parku Dębinki.

– Lubię otrzymywać tak dobre informacje, a jeszcze bardziej lubię się nimi dzielić. Pozyskaliśmy  500 000 zł na budowę mostku pieszo-rowerowego w parku Dębinki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych! To świetna wiadomość, bo prace projektowe już trwają, a wczesną wiosną rozpocznie się budowa – cieszył się burmistrz Zielonki Kamil Iwandowski.

Niemniej dumny był starosta wołomiński, który zakomunikował na FB: – Mamy to! Kolejne 21 mln zł na modernizację Szpitala. Po bardzo dobrej informacji z dnia 26 listopada o pozyskaniu ponad 37 mln zł na rozbudowę Szpitala MBNP w Wołominie, dzisiaj pragniemy się z Państwem podzielić kolejną fantastyczną wiadomością: pozyskaliśmy 21 mln zł na modernizację obecnego budynku szpitala. Środki przeznaczymy na modernizację w latach 2021-2022 m.in.: apteki szpitalnej; oddziału okulistyki; części rehabilitacyjnej oddziału neurologii oraz zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

Nie wszyscy jednak włodarze mogli cieszyć się z wymarzonych milionów. Ci, którzy ich nie dostali twierdzą, że płacą w ten sposób za politykę nie sprzyjania PiS. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. Bo przecież trzeba PiS i Madziarowi dowalić, mieszkańcy się nie liczą. Co Radwanową obchodzą zwykli mieszkańcy, którzy chcieliby, żeby ich miasto jakoś wyglądało? Zaraz pewnie ceny wywozu śmieci podniesie,bo coś znowu stykać nie będzie i zwali na politykę rządu. Tak to jest jak się mściwy nieuk do rządzenia dorwie.

  2. A to wołmin jest w takiej sytuacji że musie błagać aż ktoś im narobi do kieszeni??? Bo sami to nie mogą poprawnie napisać wniosku do projektu??? Szkoda…
    No bo tekase trzeba nie dość ze wydać na konkretną inwestycje to jeszcze w określonym czasie i zebrać papiery…
    Za sużo oczu ??? Za mały zysk???

  3. to banda złodziei, nieuków, oszustów, ignorantów, cwaniaczków i karierowiczów, którzy dossali sie do publicznych pieniędzy – tylko rewolucja odetnie te czerwone ryje od koryta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj